Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebixxx

    tag

    Üdv!

    Szeretném kicserélni a házam alap ventilátorait halkabb és jobb fajtákra.

    Ez a házam típusa : CIT Vanquish Red - 5db 12cm ventilátor megy bele összesen elöl-hátul-oldalt és felül 2db.

    Alaplapom : MSI Z97 GD65 gaming

    Ár : Nagyon max 5ezer/db nem baj, ha kevesebb! :)

    Olyan ventiket szeretnék amik nem 100%-on pörögnek mindig, hanem az alaplap szabályozza, ha terhelés van, mondjuk játék (hő vagy nem tudom mi alapján ) , de biztos értitek mire gondolok.
    Ezek a PWM-es ventik, ha jól olvastam valahol?

    Szeretném, ha halk és hűvös gépem legyen a keretemhez mérten a legjobban. :)

    Én így hirtelen kinéztem 2 fajtát amik talán jók lehetnek, nektek mi a véleményetek ezekről?

    Noctua : [link]

    Corsair : [link]

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

  • sebixxx

    tag

    válasz Grózi #23547 üzenetére

    Elolvastam az összefoglalót, de nem tudom még mindig milyen ventik lennének jók... :/
    Az alaplapom könyvében megnéztem milyen aljzatom van.

    CPU Fan 2db a tüskéket így jelöli : 1. Ground, 2. +12V , 3. Sense , 4. Speed Control

    System Fan 3db van és a tüskéket így jelöli : 1. Ground , 2. Speed Control , 3. Sense , 4. NC

    A házba jelenleg 3db venti van amik a házhoz tartoznak alapból elöl-hátul-oldalt.

    Ezekből az első és hátsó ventik a háztól/táptól kapja az áramot ezeket 3 állásban tudom szabályozni a házon 1 kapcsolóval, kikapcsolva-közepes-max fokozatok vannak az új ventikből kettőt talán ide is dugnék vissza, de majd még kiderül.. A maradék 3at meg ugye a lapra kötném vagy talán mind az ötöt, de ez még elválik...

    Tehát szeretnék 5db 12cm-es ventilátort( keret nagyon max 5 ezer/db, de nembaj ha olcsóbb) a házamba a most leírt infók ismeretében és az előző hozzászólásomban leírt elvárások tekintetében esetleg tudnál ajánlani nekem valamit? :R

    Lehetőleg egy gyártótól az összkép miatt is meg, ha mind az 5 ventit a lapra szeretném kötni és mivel csak 3 helyem van akkor ahogy neten olvastam lehet kapni valamiféle elosztót, de , hogy a vezérlés jó legyen érdemes egy gyártótól választani az elosztóba dugott ventiket.. Ilyen elosztót is tudnál mondani esetleg? Elég egy olyan amibe 2 ventit tudhatok be.

    Ja és 2 ventit (első-oldalsó) piros ledeset szeretnék.. :D

    Tudom olyannak aki képben van ezekkel biztos elég zavaros lehet a fogalmazás, de sajnos abszolút kezdő vagyok azért olvasgattam mielőtt kérdeztem volna, de sajnos nem jutottam sokkal előrébb.. :(

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

  • sebixxx

    tag

    válasz dqdb #23553 üzenetére

    Igen nem egy csúcs házról van szó de az árához képest szerintem elfogadható a tápot amúgy külön vettem bele az egy Seasonic S12-II 620W 80+ Bronze , ha ez számít valamit..
    A VGA-m Gtx 980Ti MSI gaming 70foknál nem megy feljebb játékoknál azért picit rásegítenék neki egy oldalsó ventivel, kiszeretném használni azt az 5db helyet. :)

    Amúgy az alaplap aljzatokon 4 tű van vagy az akkor is 3 pines? Tehát akkor nem PWM-es venti kell rá? :)

    Ránéztem erre a Be Quiet Pure Wings 2 ventire ide is kiszállítják hozzám Amazonról és az ára is megfelelő!
    Akkor azokat hátulra/felülre mondjuk és akkor a maradék 3 az más legyen szerinted?

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

  • sebixxx

    tag

    Hellosztok!

    Szeretnek 5db 140-es ventit tenni ebbe a hazba:

    Phanteks enthoo pro m acrylic

    Ebbol 3db piros ledes es 2db led nelkuli kene. Ha lehet egy gyartotol legyen. :)

    Az alaplapom ilyen : MSI Z97 GD65 gaming

    Arban mondjuk legyen 4k/db

    Ha lehetseges halk es hatekony ventiket szeretnek.

    Tudnatok ajanlani valami jot?

    Elore is koszonom!

    [ Szerkesztve ]

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

Új hozzászólás Aktív témák