Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergello

    addikt

    Össze kellene állítanom egy irodai hálózatot hamarosan, de azt szeretném, hogy minél használhatóbb és problémamentesebb legyen. A hálózat 4-5 hálózatba kötött nyomtatóból, 4 gépből (ezek vegyesen utp kábelen, wifin csatlakoznak a hálóra) és egy wifi routerből állna.

    1. Arra gondoltam, hogy be kellene rakni még egy gépet, egy "kis szervert". Ez nem lenne túl erős konfiguráció, ez is csatlakozna a hálóra, erre lenne rákötve és ezen megosztva az összes nyomtató. Mi erről a véleményetek? Ha többen egyszerre nyomtatnának ugyanazzal az eszközzel, nem akadna össze?

    2. Nézegettem nyomtató szervereket is, de amit eddig találtam azon 1 soros és 2 usb port van maximum és az ára 20 pár ezer Ft. Nos itt 4-5 nyomtató lenne, legalább 2 soros portos csatlakozású. 2 nyomtató szerver vásárlása meg felejtős.

    Ha az 1. megoldás lenne, mire lehetne még használni? 4 mbit a net sávszélessége szóval ftp/email szerverek kizárva. Fontos adatot se nagyon bíznék rá, nem hiszem, hogy kimarad bármilyen felhasználási terület.

Új hozzászólás Aktív témák