Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz Chapel #82 üzenetére

    nalad lesz vmi gixer, nalam nem esett szet pixelekre a kep a bekarikazott helyeken, teljesen jo.

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

  • Karima

    őstag

    válasz Chapel #82 üzenetére

    Azért mosott, mert még így 13-16-os rekeszen is pár mm a mélységélesség, és a csoki nagy része oof lett. Lehet jobb lett volna focus stacking-el csinálni. A karamellánál az általad bekarikázott rész szintén karamella, csak mivel törtem, és nem vágtam, ezért egy picit azon a részen megnyúlt, majd visszahajlott. De szerintem így jobb, mintha látszódna a késnek a nyoma. A karamella jobb szélén, és az alatta lévő területen nálam nincs semmi fura, ott nem tudom mire gondolsz. (max a légbuborékok, de azok meg vannak mindenhol)

  • m3ss

    veterán

    válasz Chapel #82 üzenetére

    ja en meg azt hittem, hogy nalad szethullott es az a problema, kozben meg csak a ph feltoltes/atmeretezes miatt lett olyan :B
    nem egyszeruek azok a kepek :Y 98 expobol allo is van koztuk. ilyeszto nemelyik ilyen kozelsegben mar. ja majd ki kell probalni ezt a stackinget, bar statikus temanal lehet ez igazan jo. nem az a tapasztalatom, hogy a rovarok nagy resze engedne hogy percekig fotozgassam oket sinnel, allvannyal. nem lehet ezt ugy kivitelezni sin nelkul, hogy manual fokuszban tekergeted a fokuszt es kozben lovoldozol? mondjuk ehhez sem artana szep nagy kereso vagy liveview.
    makron agyalva, neked volt sok makroobid. hosszabb gyutavu obiknak nem csak az az elonyuk a rovidekkel szemben hogy nagyobb a targytavolsagod, hanem a hattermosas is mashogy alakul, nem? szoval egy sigma 180 1:1-en jobban mossa a hatteret mint egy sigma 105 1:1-en, vagy hulyeseget beszelek? ez sem utolso szempont vasarlas eseten mert sokszor nagyon kozel van a hatter es ezert nem tudok/akarok elegge rekeszelni...

    (#83) kiskornel a bokot koszi :P hagyjuk ezt a kepet mert kepes lennek 3 napig errol okoskodni :DDD nemelyik felvetes jogos, nemelyikkel meg absz. nem ertek egyet.
    egy kicsit ugy erzem neked is rossz napod van, persze lehet rosszul latom. nekem meg rossz evem, haha. legszivesebben felgyujtanam az egesz orszagot es aztan koncepcio nelkul fotoznam a langokat ;] de lehet gyujtogatas helyett inkabb elhuzunk innen vmi olyan helyre ahol tartalmasabb fake-hdrekkel boldogithatlak :P

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Új hozzászólás Aktív témák