Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskornel

    addikt

    válasz m3ss #7901 üzenetére

    Nincs jó hírem. Igen, ezek az erdei utak nagyon királyok. Itt nálunk a Zselicet szeli ketté egy-két ilyen út, végig kanyarog sok-sok km-en keresztül. Ugyan behajtani tilos tábla kint van, de CD-t be, megy a tupci-tupci zene, lehajtott ablakok, szép lassan, szinte gurulva menni... illatok, érzések, tiszta tüdő, akárhová nézel erdő, néha feltűnik Bambi, vagy egy rossz minőségű fém (értsd: szarvas)...
    Na, ez az az érzés, amit nem fogsz tudni visszaadni képen. Felesleges próbálkozni.
    A gond egyébként ott van, hogy az eredeti látvány 180°-os, és azt hiába sűríted össze egy monitornyi méretre, az már nem lesz ugyanaz.
    Amit lehet: felhős időben (ugye az már nem ez az érzés) próbálkozni, hogy ne legyenek foltok a talajon, és keresni egy olyan helyet, ahol király az erdő talajtakarója. Mondjuk páfrányokkal van teli, vagy medvehagyma, stb...
    A másik olyan, ami még úgy-ahogy-mutat az a ködös erdei táj. Na ehhez baromi nagy mák kell, mert leginkább mindenütt ködös, csak az erdőkben nem (illetve nagyon ritkán, és azt el kell csípni - vagy kölcsön kell kérni Coxer ködgépét :DDD )
    Esetleg hegycsúcsról lefelé fényképezve a szemben levő domboldalt telével! Ez még sosem jött össze nekem, de sok ilyen képet láttam már.
    Ha ismertek esetleg nagyon öreg, nagy átmérőjű fatörzsekkel rendelkező erdőt, még oda érdemes lenne elmenni fényképezni. Én csak fiatal erdőket látok, nincs méteres átmérőjű fa sehol. Még a meghagyott öreg fák sincsenek olyan nagyok. Mamutfenyő mutatna jól...
    Tipp: foltozd be a lyukacsos koronát klónozó eszközzel. Vagy fényképezz 20-25-30mm-es gyútávval messzebbre, ahol összefüggő lombkoronát tudsz megörökíteni. Minél messzebb van, annál zártabb lesz a lombkorona.
    Ez egyébként egy jó kép az erdőről. Nem hinném, hogy sokkal többet ki lehet hozni belőle. Keress olyan kanyarulatokat, ahol az út kanyarját képelemként fel tudod használni. S kanyarok...

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák