Hirdetés

Aktív témák

  • greenity

    aktív tag

    Nincs olyan, hogy mi lett volna ha.... Ehhez nem kell fizikusnak lenni. Ami volt elmúlt.

    Mi lett volna ha szorgalmasabb vagyok? Mi lett volna ha nem szakítunk? Mi lett volna ha, nem tiltom le? Mi lett volna ha, nem esem le a lépcsőn?

    Ezek mind buta kérdések. Persze lehet mondani, hogy jobb lenne, mert... Nem tudhatjuk. nem tudhatjuk, hogy mi hogyan folytatódna. Egy biztos dolog van: abban a világban kell élnünk amit magunk megteremtettünk, a mi választásaink alapján alakult úgy, ahogy most van. Lehetne szebb és jobb, mégis ez a miénk.

    Ugyanúgy, ahogy az emlékeink. Az emlékeink a mieink, senki nem veheti el tőlünk. Nem veheti el tőlünk senki azt, ha egy dalról, egy szövegrészletről, vagy akár egy helyzetről emlékek jönnek elő, amik néha jók, néha rosszak. Szeretnénk azt hinni, hogy a jók többen vannak, a fenét! A jókkal törődünk, a rosszakkal nem.

    Létezik a sokvilág elmélet mely szerint minden döntésünk megvalósul egy másik, párhuzamos dimenzióban. Lehet, sőt valószínűleg így van. Ennek ellenére, mi itt élünk, itt dolgozunk, itt szeretünk, itt ábrándozunk, sőt itt szenvedünk és itt sírunk.

    Mindenkinek vannak hibái, vannak olyan dolgok, amiket másképp csinálna, ha most lenne abban a helyzetben. Gondolkozhatunk ezen, de nagyjából értelmetlen a dolog. Talán annyiból nem, hogy ha megint ilyen helyzetbe kerülünk. De! nincs két ugyanolyan helyzet. Minden helyzet, minden pillanat más és más, képtelenség ugyanazt többször átélni.

    Minden hibám, rossz cselekedetem és minden olyan dolog ellenére amitől szenvedek, vagy szenvedtek a hozzám közelállók, vagy az emberiség, ez az én életem, ezt kell élnem, és ha már itt vagyok miért ne szeressem?

    Itt az ideje felébredni! Élni kell, tenni azért, hogy úgy legyenek a dolgok, ahogy mi szeretnénk, és nem félni, hogy mi van ha...

    "Egy mosolynál jobb a több"

Aktív témák