Hirdetés

Aktív témák

  • greenity

    aktív tag

    Már jó régen sikerült írni. Vége! megszereztem a diplomám, már nagyon vártam.

    A további tervek a nyárra: napi szinten el kell járni biciklizni, rendbe kell raknom a kiskirályságomat, mert már nagyon rosszul néz ki. Július közepén Balaton. Augusztus eleje Adyliget, attól függően, hogy mi lesz a sorsom tanulnom is kell :) szép nyárnak nézek elébe :D

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Már tűkön ülök, hogy mi lesz a felvételivel :S jó lenne már tudni valami biztosabbat annál, hogy a PTE 127 helyet kapott, abból 82-t a mérnöki, természettudomány, orvostudományi, és művészeti karok összesen.... áááá

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Kezdek már nagyon idegbeteg lenni. Szeretném tudni az eredményt. :S

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Régen sikerült ide írni. Egyszerűen csak nincs mit.
    Annyi történt, hogy kezd egészséges önbizalmam lenni, ami jó dolog. A hivatalos értesítésre pedig még mindig várok. Remélem Péternek igaza van és felvettek.
    Jövő héten hosszúhétvégés nyaralás a fiúkkal, kíváncsi leszek mit össze nem alkotunk :)
    Szép napot mindenkinek :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Megjött a hivatalos papír is :)
    Pénteken valószínűleg Balaton a srácokkal :) kíváncsi leszek, 4 nap 3 pasival összezárva :D

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Nyár van nyár.... és meleg, persze mert most ezen siránkozom... a hideget jobban szeretem...
    Azok a hétfő reggelek, amikor egy szál pulcsiban és szoknyában sétáltam át az egyetemre... ezek az idők is elmúltak, megyek albérletbe, azért onnan már nem kéne lesétálni pulcsiban, majd meglátjuk :)

    Várom a laptopom, elvileg kedden ideér, remélem, remélem nem szerdán, mert abba beleőrülök... Noh mindegy, majd ideér :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Már nagyon várom, hogy holnap ideérjen a szépség :)
    Tegnap voltunk strandolni családostul, találkoztunk ismerősökkel.... a velem korú csaj nekem fura volt, csak feküdt a törcsin és facebookozott, nem beszélgetett senkivel... A családjának be nem állt a száma, furi volt az egész.
    Lehet mivel ő BP-n dolgozik nincs hozzánk szokva vagy én nem tudom, de mégis, apa próbálta megtalálni vele a hangot de nem ment.
    Mi jót loccsantottunk, aztán jöttünk vissza a dögmeleg lakásba....
    Szép Napot :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Megérkezett a szépség, belaktam rendesen, nagyon jól szuperál, ma azt hiszem már fogok alkotni valami számolást és akkor lesz valamiféle teszt is :D
    Tegnap sikerült pirosra égni, ami ma már inkább barna, de nagyon jól áll :)

    Lassan neki kéne indulni a napnak :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Úgy éreztem, hogy azután, hogy felvettek nem lehetnek gondok... de lehetnek, mellbevágó érzés, nem tudni pontosan mi van, egy valami biztos, nem az, aminek történnie kell.
    Egy élet munkája megy most a levesbe és dolgozz úgy tovább, hogy nem tudod mi van, hogy miért nem Te, hogy miért, amikor szakmailag felkészült, szorgalmas ember vagy, aki mindent megtesz, hogy munkahelyeket tartson meg.
    Nem értem, de érteni akarom, hogy mi történik a családommal.

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Öröm az ürömben egy hölgy távozása az életemből. Köszönöm, remélem ez így is marad.

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Lassan indulunk útnak :) úgy tűnik hogy legalább nem sülünk meg hazának, farmerban és pólóban sincs melegem :D

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Kicsit zűrös ez a hét, még nem tudom mi fog kisülni belőle. Mindenesetre megyünk Szombathelyre a Karneválra :D de jó lesz :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Ma buszos napot tartottam, 1:10 perc oda, ugyanannyi vissza. Közben séta, beszélgetés, joghurt evés és üzletelés.
    Jó volt kicsit nem itthon lenni, kicsit Pécsen lenni, kicsit más emberekkel lenni. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem szeretem a családom, és nem szeretek itthon lenni, egyszerűen csak annyit tesz, hogy néha jó a változatosság.
    2 hét és megint Pécs, hosszú időre csak hétvégente leszek itthon, érdekes lesz visszaszokni a réginek sem nevezhető kerékvágásba, minden új lesz, félek egy kicsit, de majd alakul.

    Mindenkinek szép estét :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Fel akarok ébredni ez csak egy rossz álom, ez nem lehet, könyörgöm, valahogy én ezt nem bírom, nem bírok így élni, elég volt.
    Elég volt a szeretteim megalázásából, ha velem csinálják azt is nehezen viselem, de a családomat nem engedem.
    Nem tudom, ezt mivel érdemeltük, de legyen vége.

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Haladunk az őszbe, feladataim megvannak :) Az asztal Pécsre utazik éppen :) remélem minden rendben lesz vele.

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Mindjárt kezdődik a felnőtt életem, mindjárt elkezdődik minden. Szépen lassan minden helyére kerül és csak azt tudom gondolni, hogy mindennek helyre kell jönnie.
    Holnap barátnőzés, kelleni fog :) Kicsit rossz, hogy kimaradok az itthoni munkából, de hát ez van :P

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Kezdenek helyrerázódni a dolgok. Apunak van új laptopja, amin tud dolgozni, én is kezdek megnyugodni, nagyon sok mindent kell elintéznem még, de valahogy nincs energiám nekiállni.
    Ma megyünk Hugussal a kardiológiára, remélem nem kell órákat várnunk mire bekerülünk :) Holnap meg tankönyvezés, csütörtökön vizsgázik.
    Szerdán megjön a szemüvegem, furcsa lesz :D Elméletileg ugyan olyan lesz a lencse mint Hugusé, attól kezdetben fájt a fejem... gondolom azért mert ezen már nincs cilinder és ráadásul nem a két éves agyonkarcolt darab :)

    Szép napot Mindenkinek :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Kicsit vicces ez a hét, de lassan nekiindulunk a tanévnek.
    Megvallom félek tőle, mint a tűztől... de ez van :D Majd alakul minden.
    Holnap már az albiban hajtom nyugovóra a fejem :D Remélem minden rendben lesz :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Jó reggelt!

    Lassan elkezdődik a tanév, még csak két nap volt, de nekem legalább két hétnek tűnik.
    Ugyanaz a környezet, mégis, úgy érzem hogy már nem ugyanaz a helyzet, persze az én helyzetem is változott, de azért nah... szóval alakulgat.
    Majd meglátjuk mi lesz :)
    Sikerült megfázni, a torkom eléggé odavan, szóval jó lenne meggyógyulni :) A sok meleg tea majd megteszi hatását :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Szép reggelt Mindenkinek!

    A torkom még rosszabb mint volt, de majd elmúlik. Tegnap sétáltunk egyet a fiúkkal a városban, hogy ne csak a gép előtt üljünk...
    AZtán megvacsiztunk és megnéztük a Star Trek TOS 1. részét. Nem mondom 10kor kezdtük el nézni, mégis, én vagy 10x belealudtam. Nem tudom, nagyon fáradt vagyok két óránál többet nem alszom egyszerre, mindig felébredek :(
    Majd megszokom az ágyat, megszokom Antit és megszokom az új helyzetet. Kellőképpen félek egyébként még mindig. Ma már neki kell állni dolgozni a számoláson és tanulni is :) végre nem csak nézek ki a fejemből.
    Ma még a hallgatói jogviszonyigazolást intézem, meg a könyvtárat, nyomtatót, ilyesmit :) Elleszek ma, legalább nem unatkozom.

    A reggeli tea pedig itt gőzölög a kancsóban :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Tudtad, hogy nehéz eldönteni egy idő után mit is érzel? Bizony így van. Vannak olyan helyzetek, amikor bebeszéli magának az ember, hogy szeret valakit, közben nem, csak menekül.
    Ismerem az érzést, nem kicsit, hanem nagyon. Mégis megtanultam kezelni és racionálisan átlátni a dolgot.
    Be kell lássam azt is, hogy igazán szerelmes talán egy maximum kétszer voltam. Mégis miért nem megy nekem ez olyan könnyen? Nem tudom, nem is akarom, ha el kell jönnie a dolognak, eljön, ha nem. Akkor maradok szingli :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Hosszú volt ez a hét, majd hozzászokom még a munkával teli hetekhez :D
    Pénteken átmentem tv-zni anyuékhoz és olyan szépen eldurmoltam az ágyon keresztbe, hogy csak nagyon nehezen tudtak felkelteni, hogy menjek már át a saját szobámba aludni :)

    Az izomlázam lassan múlik :)
    Érdekes lesz a keddi óra után csütörtökön is menni :D félek, hogy a pénteki órát nem fogom úgy élvezni programozásból :D

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Nos hát, akkor lássuk.
    Adott egy hullafáradt, kimerült, ám de még dolgozó némber, holnap még nehezebb nappal, mint a mai és még mindig nincs vége a hétnek...
    Ez volt a nyafogás.
    Ami pedig már nem a nyafogás: szeretem, amit csinálok :D És ez komoly, nehéz és fárasztó de imádom, ezt akarom csinálni életem végéig. Jó természetesen nem bánnám, ha lenne párom is végre, az elmúlt fél év biza hosszú volt, de inkább ne legyen senki, mint olyan, akivel nem értjük meg egymást :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Tegnap délután alkottam: itt hagytam az irodakulcsot az irodában... így ki kellett kérnem a portáról a kulcsot, ahol csúnyán néztek rám, de végül megkaptam a kulcsot, meg van a sajátom is, így minden a helyére került.

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Tegnap 10.5 órát voltam bent... ennek fejében én ma legkésőbb 3kor ellépek, ha nem előbb. Majd kiderül... Nincs kedvem élni sem, nem hogy órát tartani :(

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Már régen nem írtam értelmeset.
    Akkor majd most :)

    Szóval meg volt az első hallgatóm, aki nem teljesíti a kurzust, mert nem járt be. Sajnálom, mert nem akartam én ilyet.
    Kicsit szétszórt vagyok és fáradt, de ez még majd alakul :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Nohát, eltelt pár nap.
    Mérleg: van laptoptáskám, van szekrényem, vagy egy megsérült karosszériájú autó.
    Van egy letörölt fájlrendszerem..
    Nem a legjobb összeállítás, de igyekszem kihozni belőle a legjobbat :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    A gépem kezd helyreállni, majd meglátjuk mi sül ki a mai napból.

    Néha azt hiszem, hogy nem kéne hagynom, hogy az érzelmeim irányítsanak, de ez van, néha az is kell :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Vicces, hogy reggel van, és még csend és nyugalom, a fiúk még alszanak, végül is nincs miért felkelniük. Még messze van az indulási idő, és nem lányból vannak, hogy ki kéne találják mit vesznek fel és a hajukkal mit művelnek...

    Bár, inkább legyek lány s gondolkodjak ilyenen is.

    Elhatározásra jutottam: muszáj még komolyabban vennem a munkát és ennek kezdete ma lesz.
    Szép napot mindenkinek!

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Eltelt 1 hónap a suliból, és sok sok tapasztalatot gyűjtöttem :D

    Pl. azt, hogy ezentúl nem kéne ennyit dolgozni, pihenni is kéne.
    A tegnapi napot félig átaludtam, talán holnap már értelmes is leszek .

    A munkában sok jó és rossz dolog történik, néha kiegyensúlyozzák egymást, néha nem, azért igyekszem teljesíteni a dolgaimat :)

    A baráti köröm talán kezd majd, ha elkezdődik a hét.

    Holnap megíratom életem első zh-ját :P

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Nos újra itt vagyok, mostanában nem sok időm marad az efféle élvezetekre. Gyorsan fussunk végig a hetemen:

    Hétfő:

    Reggel bementem, de már lefelé feltörte a lábamat az új cipőm, elég csúnyán, kedves barátom szavaival élve: lyuk volt a lábamon. Végigtartottam az órámat, Skypeoltam a témavezetőmmel, majd elmentünk herbaboltba venni néhány dolgot.
    Este megvártam lakótársam és elmentünk tiramisuhoz hozzávalókat venni :) Nagyon rendes volt, lehozta a túracipőmet, így már tudtam sétálni normál tempóval, teli talppal.
    Este még tanultam kicsit, meg beszélgettünk.

    Kedd:

    Reggel újfent munka, egész napos skype-olás, majd eltűntem 10 percre és a témavezetőm rögtön ugrasztotta a fél tanszéket, hogy merre is vagyok pontosan. Olyan hat körül elindultam haza, utána még ültem a fenekemen és néztem ki a fejemből

    Szerda:

    Szemináriumon akasztották a hóhért, azaz engem :) jól elszórakoztunk a srácokkal, majd olyan 6 körül elindultam haza. A fiúk már nagyon vártak...

    Csütörtök:

    Nyolcra mentem dolgozni, majd délben megjött a témavezetőm, este fél 7-ig dolgoztunk, az egyik kolléga kölcsön adta a gépét.
    Este pizzáztunk.

    Péntek:

    Órát tartottam, majd konferencián voltunk, ahol egy pesti srác lehülyézett, az indok pedig az, hogy lányból vagyok, mit ne mondjak, nagyon rosszul esett, de az ő baja.

    Most pedig pihenek :)

    [ Szerkesztve ]

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Régen írtam ide, de most bepótolom.

    Mi is történt mostanában:

    Elképzelhető, hogy megyek Moszkvába. Tanítok és tanulok, tanulok tanítani, és egyre jobban megy.
    Ami nehezen megy benne, az az, hogy amikor pénteken tartok órát, akkor nehezen tartom, illetve előtte agyhalott vagyok, utána is és közben pörgök, illetve nem mindig, mert most pénteken, azaz október 25-én már szét voltam esve.
    Teljesen jól jött ez az őszi szünet, mert idáig bírtam és nem tovább, voltam orvosnál, mostmár jobb a pihenés imitációm és a gyógyszerek hatottak :) Most már kicsit aktivizálom magam.

    Úgy döntöttem, végre komolyan veszem azt, hogy formába hozom magam, azaz esténként tornázom, mert valahogy jobban kell bírjam a terhelést. Ehhez a jelenlegi terv: hasprés sorozatok + lengyel pihenők, illetve az edzések, nem tudom mennyire fogom bírni, de muszáj csinálnom, és ehhez az is kell, hogy tartsam magam ahhoz a tervemhez is, hogy napi 7 órákat alszom Pécsen, mert különben ugyanoda jutok mint most.

    Találtam egy három éves képet, háááát sokkal kevésbé voltam gyűrött, majd 10 kg-val könnyebb voltam, úgyhogy most azt hiszem, hogy ennek kell nekiállnom. Igyekszem :)

    Szép estét :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Nem szeretem, amikor kínos helyzetbe hoznak, nagyon kínosba, és nem tud kezelni. Ma megtörtént. Komolyan néha sírhatnékom támad ettől az embertől.

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Először is, BUÉK Mindenkinek!

    Másodrészt, azt hiszem eljött az ideje, hogy átértékeljem azt, ahogy az élethez állok. A tegnapi igencsak rosszul sikerült szilveszter után talán jobb lenne tiszta vizet öntsek a pohárba.

    Alapvetően türelmes embernek tartom magam, s méginkább nem mindig mondom el, ha valami bajom van, inkább magamban tartom.
    Nos, ez nem igazán a legjobb taktika, mert egyszer csak robban a dolog és akkor mindent tönkretesz maga körül.
    Nem tudom, hogy pontosan mi lesz a megoldás, de ezen változtatni kell.
    Azt se tudom, hogy mikor mi az oka a robbanásnak, mi váltja ki, csak azt, hogy nem szabad hagyni, hogy ez megtörténjen.

    Tegnap este robbantam, nem tudom, hogy ha nem robbanok, akkor jobb lenne-e a helyzet néhány szempontból, valószínűleg legalább a lelkemnek jobb lenne, és nem keserű szájízzel álltam volna neki ennek az évnek.

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Ezt nemrég találtam:

    "Az egyik legnehezebb lecke az életben az, hogy megtanuld elengedni a görcsös vágyakozást, és hogy ne várj folyton viszonzást. Tudod, csodálatos hely lenne a világ, ha mindig annyi jót kapnál vissza, amennyit te adsz magadból, de ez nem több mint egy naiv ábránd. A rideg valóság az, hogy segíthetsz bármennyit embertársaidon, de lehet, hogy sosem fogják viszonozni. Szerethetsz tiszta szívből és igazán, de ez még nem garancia arra, hogy te is szeretve leszel. Szomorú felismerés ez, de elkerülhetetlen. Megtanít arra, hogy elvárások nélkül élj. Hogy ne azért mosolyogj, mert cserébe mosolyt vársz, hanem azért, mert jól esik. Megtanít, hogy ne azért szeress, mert szeretetre éhezel, hanem azért, mert túlcsordult benned ez az érzés és képtelen vagy tovább magadban tartani. Tudod, ha mindig vársz valamire, akkor sosem fogod megtalálni a belső boldogságod. Ha mindig csak vágyakozol, akkor csalódások sora fogja kísérni az utadat. Mert lesz majd, aki nem mosolyog vissza rád. Lesznek, akik elveszik, amit kapnak tőled, minden szó nélkül távoznak és többé vissza sem néznek. Ha folyton csak vársz, akkor ezek nagyon fognak fájni.

    Rá kell ébredned, hogy az életben mindennek tökéletes rendszere van, te pedig ott hibázod el, hogy bele akarsz ebbe avatkozni. Meg akarod változtatni az érzések természetes áramlását és ezzel óriási káoszt okozol. Ne tedd! Ha érkezik feléd valami jó, valami őszinte, akkor fogadd el. Légy hálás és becsüld meg, de ne próbáld kisajátítani. Ha úgy érzed adnod kell, akkor adj, de elvárások nélkül. Ne ragaszkodj viszonzáshoz, hálához, megbecsüléshez. Ha ezt megtanulod, akkor minden sokkal egyszerűbbé és könnyedebbé válik.

    Szeress, mosolyogj, és ha csak egyszer is kölcsönös lesz az áramlás, akkor add át magad a pillanatnak, élvezd, amíg tart, aztán végy egy nagy levegőt, engedd el és menj tovább. Mert az élet ennyi csak. Kezek összesimulása, egy őszinte mosoly, egy jó ízű nevetés vagy a nyári zápor illata egy tikkasztó péntek délután. Nincs más, nincs ezeknél több. Úgy hogy hagyd abba a folytonos vágyakozást és nyisd ki a szemed végre! Az élet rohan. Ne várj, ébredj!"

    Sz.F.

    Szerintem teljesen jogos, és a helyzet az, hogy nekem még mindig fel kéne ébrednem :(

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Az elmúlt kilenc hónapban kicsit-nagyon elhanyagoltam ezt a blogot, nem éreztem szükségességét, hogy az életem minden apró-cseprő dolgát elmeséljem, szükségem volt némi nemű zárkózottságra, bár ez nagyrészt csak ezt a blogot érintette. Mert, hogy mi is történt? Legegyszerűbb megnézni a publikus blogbejegyzéseimet, de azok is valahol június környékén elmaradtak. A nyár eltelt, volt, nem volt, mindenki látja valahogy. Nekem mondhatni volt, minden héten lent voltam Pécsen dolgozni, néha barátokkal lenni, de inkább dolgozni.

    Tulajdonképpen ez és a csuklóm fájlalása ki is töltötte a nyarat, de nem baj. Aztán eljött az augusztus vége, a szingliségemnek vége lett, és ezt úgy tervezzük, hogy egy darabig tartani fog.

    Elkezdődött az egyetem is, némi harc árán eljutottam oda, hogy látom mindkét tárgyamat, tanítok. Újfent rájöttem, hogy szeretek tanítani, és még fáradtan is megy, lehet kicsit kevésbé vagyok képzett pedagógiailag mint a szüleim, hiszen nekem ilyenben nem volt részem, de azt hiszem ragadt rám valami az elmúlt 25 év során. Még fáradtan négy óra alvás után, fájó fejjel is jó kedvvel tartottam programozás órát a másodéveseknek, néha kicsit zavarban voltam, de meglepődve tapasztaltam, hogy ők tényleg érdeklődnek és kíváncsiak és talán még menni is fog nekik.

    Az itthoni élet is folyik tovább, húgom egyetemista lett, itthon jár az ETK-ra, szerintem jó helye lesz. Apuék is dolgoznak rendületlenül, azt hiszem, hogy jó lesz ez az év, legalábbis remélem.

    Ennyi lenne a rövid helyzetjelentésem :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Nagyon régen nem írtam ide, és ezután is ritkásan fogok itt megfordulni.
    Ennek elég sok oka van. Több a meló, többet vagyok a barátaimmal, de ami a legfontosabb már nem vagyok egyedül.

    Ezt most azért írom le, hogy később visszanézhessem.

    Találkoztam valakivel, aki olyan mint én, nagy átlagban. Jó ez most hülyén hangzik, de így van. Buta nyálas szöveg: nem gondoltam volna, hogy én egyszer ennyire szerelmes és boldog leszek valaki mellett. Ma négy hónapja, hogy sétáltunk és leültünk a parkban beszélgetni, ahol levett a lábamról, ahol egy későbbi hallgatóm rávett hogy vegyünk tőle verset. Minden nap egyre szebb, akkor is, amikor halálfáradtan, csak arra vagyok képes, hogy hozzábújjak és nyomjak egy puszit az arcára, és viszont.
    Remélem sokáig így marad még ez :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Mostanában minden időmet a párommal töltöm. Nah jó nem, dolgozunk is mind a ketten, de nehezen viseljük egymás hiányát.
    Tegnap visszajöttem Pécsre, az Aldinál szálltam át hozzá, tovább tartott volna ha Feri, a szomszéd srác visz még haza, mert még kiment az Univ kolihoz és utána jutottam volna haza. Úgyhogy átszálltam az ő kocsijába. Tulajdonképpen neki mindegy volt, ő úgyis jött volna hozzám. Így meg előbb láttuk egymást. Hihetetlen. Csak szombaton mentem haza, mégis majd megőrültem, hogy láthassam.

    Holnapután lesz 5 hónapja, hogy átkarolt a padon ülve, hogy belenézhettem a gyönyörű kék szemeibe, rám mosolygott és megcsókolt. Oké, nem nagy idő, nekem mégis hatalmas boldogság és remélem még 100x ennyi lesz a közös életünk legalább.
    Az első randi minden pici részletére emlékszem.

    Emlékszem késésben voltam, gyalog akartam lemenni a megbeszélt randi helyre, és akkor egy 5-10 percet késtem volna. Hát nem késtem, pont jött egy talán 36 névre hallgató busz és 6 előtt 6 perccel már ott is voltam, kerestem a szememmel, ő meg bebújt a fal mellé, ott várt. Ahogy megláttam hatalmas mosollyal az arcomon mentem hozzá egyre közelebb, mivel magasabb nálam 15 centivel, köszönésként lábujjhegyre álltam és nyomtam egy puszit az arcára. Később elmesélte, hogy kedve lett volna ott helyben megcsókolni, talán az egy kicsit sok lett volna. Most már nem kell lábujjhegyre állnom, hogy megcsókoljam. Ösztönösen hajol kicsit lejjebb, amikor látja a szándékom.

    Elindultunk sétálni, és én a nagy lendületemmel elkezdtem neki mesélni, mesélni a napomról és hogy örülök hogy látom. Mikor tettünk egy kört és sétáltunk felfelé a SZIT-en, szembe jött egy furcsa fiatalember, aki verset árult, annyira lendülettel mondta a magáét, hogy Petyka végül vett tőle egy verset. "Talán aktuális ez a szerelmes vers Önöknek" mondta a srác, mi meg kicsit zavarban voltunk és csak mosolyogtunk. Leültünk a legközelebbi padhoz. Közel ültem hozzá, ő átkarolt és a derekam kezdte simogatni. Valahogy jó érzés töltött el, körülbelül egy óra telt el, amikor már csak mosolyogni bírtunk, megcsókolt. Azóta vagyunk mi egy pár, és ezen nem szándékozunk változtatni.

    Emlékszem, nagy nehezen előkapartam a kardigánom, mert fáztam és busszal felkísért hozzánk, közben témává vált, mi lenne ha nálam aludna, annyira jó volt hozzábújni, hogy nem tudtam elengedni. Végül neki több esze volt mint nekem akkor, és hazament. Másnap nem találkoztunk, mert apuékkal korán hazamentem. De utána amikor csak tudtunk találkoztunk, sokat voltunk a parkban az elején, aztán szépen lassan beleszivárogtunk egymás életébe és ma a legtermészetesebb dolog, hogy ő létezik és vele vagyok és a csodaszép kék szemeibe mosolyoghatok majdnem minden nap.

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Tegnap voltunk öt hónaposak. Köszönöm ezt a szép estét. Hihetetlenül szeretem, és ezt egyre erősebben érezzük egymás iránt.

    Elgondolkoztam valamin: mióta együtt vagyunk egyre rendezettebb vagyok. Előtte is törekedtem arra, hogy mindent rendezetten oldjak meg. Most viszont kezdek rendet teremteni az életem több területén. Nem tudom, hogy ez pontosan mitől van, de azt tudom, hogy ez így kezd tökéletes lenni.

    Még mindig a tegnap este hatása alatt vagyok, nehezen állok neki dolgozni, pedig több mint egy órája bent vagyok. Egyszerűen nehezen megy, a cikkeket kategorizáltam, a számolásokat kielemeztem, most indítottam újat. Olvasni kéne, vagy számolni a házikat, de csak nézek ki a fejemből.

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Szép jó reggelt!

    A tegnapi nap halálos volt. Megbeszéltünk sok mindent, hogy mi mindent kéne elintézni még tegnap. Vásárolni, csekket befizetni stb.. Én pl edzeni is el akartam menni, míg a maci tanfolyamon van. Hát ez nem jött össze. 3-kor írt a maci, hogy hát ő nem végez négykor, meglátja mi lesz, igyekszik, még egy csomó rajzot meg kell csinálni. Oké, megvárom, nekem sincs kedvem a hóesésben csalingázni, hiába van bérletem.

    Közben gyűltek a gondok nálam is, óratartás, külön tanfolyam tartása, mit várnak, mennyit kapok stb... aztán jött az utolsó csepp, macinak írtam, hogy mi van, és nem tudott mit írni, én meg éppen nagyon nem jó passzban, sem amúgy sem egészségileg és kiakadtam, nem kicsit, nagyon, érezte, hogy nagy gond van és felhívott, megnyugtatott. Aztán leírtam egyik kedvenc fórumtársnak, hogy mi a helyzet, vele is megvitattam. Előszedtem a Spotify-n a Lordit, aztán had zúzzon. Megírtam a ma esti óra anyag prezentációját, épp végeztem, amikor maci írt, hogy akkor ő most végzett. Ez fél nyolckor volt.

    Hívott mikor indult az autóval, aztán irány hozzájuk, némi totojázás után este 10kor ágyba kerültünk. Reggel 7-re jött dolgozni, jöttem vele, ma fél 6-ig órát tartok, holnap 8-kor kezdek. Most már igazán jó lenne nem 11-12 órákat bent lenni :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Jó reggelt :)

    Most már nagyon is mosolygósan.
    Kedden túléltem az óratartást :) Maci felvitt a lakásba és ment tanfolyamra, én kicsit ügyet intéztem, aztán mentem le, bevásárolni, igen, végre bevásárolni.
    Voltam gyorsan gyógyszertárban, drogériában, írószerben, és hopsz még mindig csak fél nyolc, maci elvileg akkor végzett a közelben a tanfolyamon, de hát nem akaródzott neki jönni. Úgyhogy fogtam magam leültem az Árkádban egy padra, szókereső elő, majd 50-kor megszólalt a telefonom:szia most végeztem, hol vagy... valószínűleg ingerültebben válaszoltam, mint akartam, mert gyors és hatalmas léptekkel indult felém és 2 perc múlva már nálam is volt :)

    Épp vitattuk meg, hogy hova menjünk, még van 5 perc a bolt zárásáig, mire szembe jöttek maci szülei, így már nem volt időnk bemenni, úgyhogy az interspuri irányába mentünk. Gyorsan bevásároltunk, és mentünk is haza, pizzarendelés, meglehetősen gyorsan odaértek vele, ettünk, míg én hajat szárítottam maci hősiesen elmosogatott és gyorsan ágy :)

    Tegnap véégre 4kor kirobbanhattunk a munkahelyről és mehettünk a dolgunkra, igaz a tegnapi nap jól telt, beszéltem egy informatikus kollégával, akivel lesz még dolgom, délután jött a tanítványom. Nagykából 7kor elkezdtünk filmet keresni, amit nézhetünk, Arthur, a legjobb parti mellett sikerült dönteni, nos nekem csak 20 perc maradt meg és arra is csak homályosan emlékszem, hogy maci anyukája fél kilenc körül hazajött és még köszöntem is neki :) Éjfélkor arra ébredtem, hogy mackó horkol, felkeltettem,hogy kéne menni zuhanyozni... elmentünk zuhizni és visszabújtunk aludni :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Viszonylag sűrű heteknek nézek elébe: holnap megyünk haza macival, előtte ma még este 7-ig órát tartok, 8-kor pedig már Tex-Mexben ülünk és kaját rendelünk.

    Jövő pénteken BP-re megyünk maci öccsének diplomaosztójára, másnap maci barátaihoz megyünk, mert esküvői meghívó átadás lesz. Hétfőn pedig temetésre megyünk.

    És már most olyan fáradtak vagyunk, hogy filmnézés közben bealszunk, és fél kettőkor ébredek arra, hogy még nem zuhanyoztunk, úgyhogy akkor még elsunnyogtunk zuhanyozni, és utána alvás, és 6:20kor meg ki kellett volna pattanni az ágyból, noh ez annyira nem jött össze :)

    Szép napot :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Szép napot!

    Eltelt egy hét, a Tex-Mex szuper volt, bár borsos volt az ára, de a társaság, mind a 10-en, jól érezte magát.
    Azóta voltunk otthon macival, elteltek a napok, valószínűleg nyelvvizsgázni fogok néhány kollégával a jövő hónapban. Muszáj lesz, mert tegnap befizettem rá a pénzt és azt hiszem, hogy menni is fog.

    Ma este nem tudok órát tartani, mert fél 7-től RKGY-n kell lennem, tegnap már az egyik elnöki megbízott fel is hívott, hogy megyek-e, és épp edzésen voltunk, így nem volt nálam teló.
    Igen, macit rávettem egy próba edzésre, én akkor ott jobban bírtam, jó én edzettebb is vagyok, annak ellenére, hogy nehezebb és kicsit elhízottabb is vagyok. Viszont ma reggel nekem fájnak a vállaim és a lábaim, ő nem érzi, hogy tegnap voltunk. Ebben benne van, hogy én hülye vagyok és nem figyelek a fokozatosságra annyira, élvezem a mozgást.

    Holnap megyünk diplomaosztóra, kíváncsi leszek milyen lesz, másnap maci barátaihoz megyünk, vasárnap haza kéne menjek... meglátjuk.

    Nagyon fáradt vagyok, ma elaludtunk, maci felébredt 6:49-kor és engem is felébresztett, nem is bánom, mert valami retteneteset álmodtam. Az egyik kolléganőmet, aki volt tanárom aláztam meg mindenki előtt még én is elszégyelltem magam, azon amit műveltem... de szerencsére csak álmodtam :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Gyors és tömör összefoglaló:
    - diplomaosztó: BME-s diplomaosztóra nézőként ne menj magassarkúban, hidd el megköszönöd még
    - a pénteki ebéd fergeteges volt, még szombat reggel is éreztem, alig bírtunk kikelni az ágyból
    - szombati esküvői meghívó átadós: ha a párod azt mondja menj játszósba, higgy neki, te leszel az első akinek a farmerjába beletörli a nyálát a kutya
    - temetés: szörnyű volt
    - Amerikai mesterlövész: mestermunka
    - kedd: munka munka munka

    :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

    [ Szerkesztve ]

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Hosszú heteken vagyunk túl, egy nagy előnyük van:2 hétvégén keresztül együtt voltunk macival, holnaptól nagyon fog hiányozni nekem.

    Nagyon aggódom érte, teljesen kimerült, tegnap is fél 7 után tudta abbahagyni a melót. Remélem el tud ma jönni időben és kicsit pihenni.

    Ma este jönnek a lányok főzni, nem tudom mennyire fogjuk bírni, én nagyon el vagyok fáradva, és ma 7ig leszek órán. Finom lesz..

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Eltelt egy újabb hét, tegnap maci kereszttestvérét korrepetáltam, és hát azt hiszem jól sikerült. A lányzó kicsit félénk, de majd belejövünk. A végére ideért a maci is, azt mondta, nagyon édesen tudtam tanítani a csajszit.
    A kezem kezd leapadni, már csak egy, szerintem, megcsontosodott bütyök fáj. Voltam ma vérvételen, 6:25-kor már ott voltam, és ennek örömére ötödik lettem a sorban és 7:25kor jöttem ki az épületből.

    Kezdenek összeállni a közös terveink, és még valami nagyon látszik, belebetegszünk egymás hiányába.

    Zöldikés szép napot mindenkinek!

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Ez egy ilyen álmos nap. Álmok leírását látom magam előtt mindenhol. Én is elmesélem az enyémet, bár az enyém nem szép és nem jó, inkább szörnyű.

    A történethez hozzátartozik, hogy van Macinak egy exe, aki még mindig a baráti társaság tagja, nevezzünk most Mollinak, igazából illik hozzá a név.

    Mollival eleve fura viszonyunk volt az elmúlt 7 hónapban, talán 3-4 alkalommal találkoztunk, de nekem épp elég volt ahhoz, hogy ne kedveljem úgy igazán.

    Kezdjük az elején, az a nő, aki az én Macimat akár a múltban bántotta, az számomra sosem lesz kedves nőszemély. Pedig örülhetek annak, hogy nem jött össze köztük a dolog, mert különben most nem lehetnék Macival. Viszont ahogy Molli elbánt Macival, azt sosem fogom megbocsájtani neki, talán nem is kell.

    Szeptember végén úgy hozta a sors, hogy Maci bemutatott a barátainak. Tulajdonképpen a harmadik ember volt, akivel találkoztam a csapatból Molli. Első mondata hozzánk az volt, hogy milyen szép barátnője van a Macinak. A gond az, hogy nem hiszem, hogy komolyan mondta. Mindegy, megjöttek a többiek örültünk a találkozásnak, közben Mollinak hirtelen mindennel baja kezdett lenni, hol fázott, hol melege volt, stb. Nem is maradt végig, olyan 11 körül hazament, hát menjen, gondoltam.

    Utána sokáig nem is találkoztunk, majd decemberben leszerveztem egy forralt borozást, ahova véletlenül eljött, ott egészen jól viselte magát, bár az egyik sráccal folyton harcolt, de legyen ez az ő bajuk, jópofizott, puszi ide, puszi oda, én meg őszintén örültem, hogy legalább egy leszervezett eseményre odadugta az orrát. Nem volt sokat, és vasárnap mi is inkább mentünk haza utána lakótársammal, és Macival.

    A harmadik alkalom a szilveszter volt, egy jó barátunk tartotta, viszonylag sokan voltunk, ő már ott volt, mire mi hárman odaértünk, Maci, én és egy közelben lakó haver. Egész sokáig csatázott azzal a sráccal, akivel előző alkalommal is, én megkaptam Maci gépét, azért az egy elég profi tükrös cucc, én meg imádok fényképezni, már csak meg kéne tanulni. No de mindegy, még szólt is a Molli, hogy inkább adjam vissza Macinak, mert így nem lesz rólam kép...
    Kicsit később, olyan 9 körül megjöttek a többiek is, akkor már mi jól éreztük magunkat, táncoltunk a Macival meg a többiekkel, meg amúgy is jól voltunk. Ez volt talán az első alkalom, amikor nem figyeltünk arra, hogy társaságban vagyunk és egy kicsit talán többször bújtunk egymáshoz és csattantak el csókok, de hát szilveszterkor talán megengedhető. Molli egy idő után csak ült a kezében a fényképezőgéppel és csak volt és mintha duzzogott volna. Később visszanéztük a képeket, a 90%-ukon mi voltunk. Olyan éjfél előtt már könyörögtek neki a csajok hogy maradjon még, ne menjen haza az üres lakásba, mivel a pasija is bulizott valahol máshol. Később egy barátnőnk nekiállt piszkálni, hogy én tényleg szeretem-e Macit, és hogy ugye nem játszom vele, mire Molli nekiállt hisztizni, hogy nézzék meg a képeket, imádjuk egymást (ami egyébként így is van). Majd fél óra múlva azt mondta hogy nincs gyomra ehhez és hazament. Mindenkinek fura volt, de ez van.

    A negyedik találkozás rövid lett. Megbeszéltünk a csapattal egy sörözést, azt mondta jön, majd az előbb említett barátnővel negyed 12-kor meg is érkeztek, az amúgy éjfélkor záró helyre, morcoskodott és nem nagyon lehetett vele beszélni.

    Nagyjából ennyi tapasztalatom van a csajról, biztos lesz még több is.

    Ami az álmot illeti:
    A "törzshelyünkön" ülve Maci mellettem, Molli velünk szemben. Maci egyszer csak elengedi a kezem, átül Molli oldalára, itt éreztem, hogy valami nincs rendben. Majd azt mondja, hogy ő most szakít, mert nem szeret és nem is szeretett, csak Mollit akarta féltékennyé tenni, hogy visszamehessen hozzá. Itt tört össze a világom.

    A nagy helyzet az, hogy tudom és érzem, és látom, hogy Maci szeret, mégis nehezen nyugszom meg egy ilyen álom után. Ő is próbál megnyugtatni, majd este a közös pizzázás alkalmával talán megy.

    Ennyit az én álmomról mára.

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Múlt héten vettünk új rögzítőt, ezzel tudok létezni, tudok aludni. Macival elkezdtünk lakásokat nézegetni, és más lehetőségeket is megnézünk. Remélem találunk egy jó lakást a közös életünkhöz.
    Lassan telnek a napok, megszereztem a beutalómat, valahogy semmi kedvem hozzá, hogy elmenjek szívultrahangra... de ez van.

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Tegnap elmentem a háziorvoshoz a leletekkel. A szívem oké.
    A nem alvás miatt kaptam új fájdalomcsillapítót meg kenőcsöt, hááátha használ. Ma még nem aludtam. Lassan teljesen kikészülök. Maci nagyon aggódik, és őszintén szólva én is.

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    Kedden a moziból hazaérve 37.9 °C volt a lázam. Mivel a fájdalomcsillapító dobozára, amit a kezemre kapok, rá van írva, hogy más gyulladáscsökkentővel ne szedjük, nem tudtam bevenni rá lázcsillapítót.
    Tegnap reggel 37.4 °C-ra keltem, így azt a napot pihenésre szántam, elmentem orvoshoz. Megvizsgált, majd azt mondta , hogy most nem talált semmit, vagy valami vírusfertőzésem van, ami még nem jött ki, vagy csak a kezem durrant be. Egyek paracetamolt amíg nem javul, de szigorúan csak 38 °C felett, és ha nem javul 5-6 napig, akkor irány a labor.
    Este megint 37.7 °C környéke, estére vettem be panadolt, hogy tudjak aludni, reggel nem volt se lázam, se hőemelkedésem, most bent vagyok. Ha nem bírom, hazamegyek.

    "Egy mosolynál jobb a több"

Aktív témák