Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Látom nem nagyon pörög a topic, de azért leírom a saját tapasztalatomat GPT-ből MBR rendszerre alakítással kapcsolatban.

    Tegnap hozzám került egy notebook, melyen kis karbantartást kellett eszközölni. Valami idióta GPT rendszerben telepített egy olyan win7-es OS-t a laposra, mellyel "bizonyos alkalmazás" nem kompatibilis (ne feszegessük, nem fórumkompatibilis a téma). Mivel nem szerettem volna tetőtől talpig új rendszer fabrikálásba (nem ez volt a feladat, de a kerülőutat végig kell járnom a végeredményhez), így gondoltam bepróbálkozom egy adatvesztés nélküli GPT ->MBR konverzióval

    1. winyó ki a laposból és be egy asztali gépbe (100MB fenntartott + 127MB formázatlan + maradék egyben 600GB+)
    2. lemezkép a teljes winyóról, biztos ami ziher alapon (macrium reflect free)
    3. betűjel eltávolítása wines lemezkezelőben (ártani nem árthat)
    4. minitool partíciókezelővel átdobtam a GPT rendszerű partíciót MBR-re (volt talán 10 másodperc is a történet)
    5. betűjel hozzáadása wines lemezkezelőben, hogy lássam az adatok megmaradtak-e -> MEG
    6. winyó vissza a laposba, ahol win7 telepítőlemezről indítottam. Nyelvválasztás utáni képernyőn a számítógép javítását választva észrevette, hogy gond van az indítórésszel (útvonalak), így kicsit javítgatott
    7. mivel ez a javítás még nem volt sikeres, így ismét BOOT a win7 telepítőről, szintén a számítógép javítását választva elindítottam egy indítási javítást, ahol javította a hiányzó bootmenedzsert, majd restart

    Ezt követően szépen indult a win7

    Hátha másnak is jól jön majd az ügymenet, gondoltam leírom, hogy létezik adatmegmaradásos történet GPT-ről MBR-re való átalakítás esetén...vagy csak egyszerűen szerencsém volt :DDD

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák