Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st6969

    őstag

    válasz hombember #656 üzenetére

    Szerintem is logikus security döntés. Az, hogy lekapcsolja a fűtést, az lehet vicces. De ha nyitja a kapumat, az már nem annyira. Tehát Google részről abszolút érthető a döntés.
    Mondok két gyakorlati példát, ami az én esetemben remek kényelmi szolgáltatás lenne:

    1. a kapunyitóm Shelly relével lesz felszerelve. A távirányító természetesen a kocsiban lesz, tehát azzal tudom nyitni/csukni, de nem mindig járok autóval, néha kerékpárral, vagy gyalog. A telefonom viszont mindig nálam van, így hangvezérléssel kényelmes a kaput is irányítani, akár még a lakásból is (vagy a kertből), ha vendég jön.

    2. kerti világítás: ha este jövök haza, nem kell a kapcsolót keresgetni, miután bejöttem a kapun, hanggal felkapcsolom, és kész (akár előtte). Gyakori, hogy a kertben vagyok, és kellene a kinti világítás. Megint csak kényelmes, ha a nálam lévő telefonnal, hangvezérléssel fel tudom kapcsolni.

    Éppen ezért kaptam fel a fejem, amikor az egyik kollégám azt mondta, hogy lezárt képernyőnél a rutinok is elindulnak. Tehát "át lehet verni" úgy a rendszert, hogy egy rutinba egy egyszerű felkapcsolás parancsot veszek fel.

    És bizony, működik :Y Nem is értem, miért. (Hozzáteszem, csak saját felelősségre, mert tényleg biztonsági kockázatokat rejt...nem tudom, mit lehet még rutinnal csinálni, fizetni, telefont feloldani, stb. fogalmam sincs, most kezdtem el használni).
    Alexát pont ezért nem használom, mert annál nem csak hogy fel kell legyen oldva a kijelző, hanem az applikációt is el kell indítani. Gondolom, hogy vegyél echo dot-ot :N

Új hozzászólás Aktív témák