Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • róland

    veterán

    válasz Henker2 #4653 üzenetére

    Kicsit nyers és szlenges, de talán tudod használni:

    Windows live Messenger telepítési hiba 1601, 1603,1635

    Tünet:

    Miután a Windows Installer 2.0 verzióra fejlesztett, a Windows Telepítő Szolgáltatás (Installer Service) nem biztos, hogy elindul és az alábbi hibaüzenetet kaphatod:

    A Windows Installer Service nem hozzáférhető. Ez akkor fordulhat elő, ha a Windows biztonsági üzemmódban (safe mode) fut, vagy a Windows Installer nem volt megfelelően telepítve. Vedd fel a kapcsolatot a terméktámogatást nyújtó képviselőddel segítségért.

    Oka:

    Ez a viselkedés akkor jelentkezik, amikor az alábbi feltételek fennállnak:

    - Amikor a DCOM engedélyekben az alapértelmezett hitelesítési szint semmire (None) lett állítva és az alapértelmezett megszemélyesítési szint Anonymous-ra.
    - A rendszer hozzáférésnek nincs teljes jogosultsága egy mappához vagy regisztrációs kulcshoz, amihez a Windows installer próbál hozzáférni. Ez NTFS specifikus.

    Megoldás:

    I. változat:
    Töröld a Windows Installer regisztrációját, majd regisztráld újra.

    1.) Start menü, Futtatás menüpontban írd be: MSIEXEC /UNREGISTER , majd OK-ézd le.
    Még ha pontosan is csinálod, úgy tűnhet, hogy semmi nem változik.
    2.) Start menü, Futtatás menüponthoz írd be: MSIEXEC /REGSERVER , majd OK-
    Még ha pontosan is csinálod, úgy tűnhet, hogy semmi nem változik, vagy egy pillanatra láthatod a homokórát.
    Miután lefuttattad ezt a parancsot, be is fejeződött a művelet.

    3.) Próbáld újra indítani a Windows installer alapú alkalmazásod.

    II. változat:
    A DCOM engedélyek ellenőrzése.
    Ez a változat magában foglalja az alapértelmezett DCOM megszemélyesítési szint átállítását "Azonosítás"-ra, eltávolítva a Msisip.dll fájlt, és újratelepítve az SP3-at Windows 2000 rendszernél.

    1.) Start menü Futtatás: dcomcnfg , majd OK.
    2.) Az alapértelmezett Tulajdonságok fülön:
    a) az alapértelmezett hitelesítési szint listánál kettints a "Csatlakoz"-ra
    b) az alapértelmezett megszemélyesítési szint listánál kattints az "Azonosítás"-ra, majd OK
    3.) Start menü Futtatás: explorer /select, %windir%\system32\msisip.dll majd OK
    4.) Az Msisip.dll átnevezése Msisip.old-ra
    5.) A Windows 2000 SP3 újratelepítése.

    III. változat:
    Adj teljes ellenőrzést System felhasználónak
    1.) Indítsd el a Windows Explorer-t, jobb kattintás a számítógép gyökér meghajtóján, mjad a tulajdonságok menüponton.
    2.) Kattints a "Biztonság" fülre, majd a "Hozzáad" gombra.
    A Felhasználó, Számítógép vagy Csoport hozzáadás dobozban, kattints a SYSTEm felhasználóra, majd a "Hozzáad", végül az OK gombra.
    4.) Az "Engedély"-ek alatt jelöld be a Teljes Ellenőrzés-t, majd OK.
    5.) Kattints a "TEMP" mappára és ellenőrizd, hogy a SYSTEM felhasználó teljes ellenőrzéssel rendelkezik-e.

    IV: változat:
    A reistry engedélyek ellenőrzése.
    1.) Start menü, Futtatás: Regedt32
    2.) Minden bejegyzésnél (csoportnál) csináld végig az alábbiakat:
    a) csoport kijelölése
    b)
    XP-nél SZerkeszt menü, majd kattints az "Engedélyek"-re
    Windows 2000-nél és Windows NT4-nél a Biztonság menüben kattints az Engedélyek-re
    3.) Ellenőrizd, hogy a SYSTEM felhasználó hozzá legyen adva, hogy teljes elleőrzése lehessen. Ha nem így lenne, akkor add hozzá a SYSTEM felhasználót teljes hozzáféréssel.

    V: változat:
    Az Msiserver sérült biztonsági kulcsának helyreállítása.
    1.) Windows 2000-et használva indítsd el a számítógépet
    2.) Start menü, Futtatás: regedit.exe , majd nevezd át az alábbi kulcsot "Old_Security"-re:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MSIServer\Security
    3.) Indítsd újra a számítógépet (meg kell tenned).
    4.) Futtasd le az Instmsiw.exe-t a telepítő 2.0 verziójához újra; ez helyreállítja az MSI szolgáltatás sérült biztonsági kulcsát.

    Ajánlom az I. változat kipróbálást, ha az nem működik, akkor moonman fórumtárs felkeresését.

    Az I. változatot már volt szerencsém kipróbálni nekem is, működött.

    [ Szerkesztve ]

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Új hozzászólás Aktív témák