Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asturel

    őstag

    válasz asturel #2864 üzenetére

    visszatettem az 1.1.1-r2 xorg-servert, beryl-manager indit:

    Xlib: extension ''XFree86-DRI'' missing on display '':0.0''.

    (emerald:18587): Wnck-WARNING **: Someone set _NET_DESKTOP_LAYOUT to 8 integers instead of 4 (3 is accepted for backwards compat)

    XGL Absent, checking for NVIDIA
    Nvidia Absent, assuming AIGLX
    Xlib: extension ''XFree86-DRI'' missing on display '':0.0''.
    beryl: glXBindTexImageEXT is missing
    beryl: Failed to manage screen: 0
    beryl: No manageable screens found on display :0.0

    asturel@bitbox ~ $ glxinfo |grep direct
    Xlib: extension ''XFree86-DRI'' missing on display '':0.0''.
    direct rendering: No
    OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect


    composite enabled :|

  • Sipi

    addikt

    válasz asturel #2864 üzenetére

    Jaja, a 903-as Xorg nekem is adja ezt a type1-es hibát. Újrahúztam, akkor is adta, de simán elfut nélküle. (Egyébként tudtommal a truetype lib is kezeli a type1 fontokat.)
    Ez nem gond.
    A gond az Ati. :)
    Ezek szerint ratyi. És megint hozza a szokásos verzióváltásos marhaságát. Az újjal nem megy - a régi stabilban pedig nincs AIGLX. Back to Xgl...
    Az új xorg után feltetted megint az ati-drivert? Tudod, ha beborul az ég, azt megint újra kell húzni, mert más lett a páratartalom.

    Az xorgból is a Portage-osat használo, és berylből is. Sajna, az overlayből állandóan frissíteni akarja 9999-esre, de leszarom. A Portage-beli legalább karbantartott.

    Nézem az ati-drivert. A 8.30-asban nincs benne explicit xorg-verzió, tehát mennie kellene bármivel. Szerintem elég, ha újrahúzod. (A sabayon overlay-ben 8.31.5-r90 is van, ez jócskán béta. De én nvidia-ból is ilyet használok, gond nélkül. Abban már beépítve van az aiglx kezelése - szerintem érdemes megnézni egy ilyet atiból is.)

    visszatettem az 1.1.1-r2 xorg-servert, beryl-manager indit:
    Xlib: extension ''XFree86-DRI'' missing on display '':0.0''.

    Ehhez az atisok tudnak szólni, valahogy el kell érned, hogy menjen az a hülye driver... Olyan nincs, hogy nincs DRI, akkor eddig sem volt egyáltalán hardveres gyorsításod.
    Ati-driver esetén az eselect opengl show mutat külön Ati-s OpenGL-t? Próbáltad állítani? (Nem baj, ha nincs, úgy emlékszem, az xorg-x11 ilyenkor az atit jelenti. De add ki a parancsot, a biztonság kedvéért.)

    Sipi

    [Szerkesztve]

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák