Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cybertrone

    veterán

    válasz zack #10006 üzenetére

    Van itt minden mint a búcsúban :K

    "Event ID 4101 — Display Driver Timeout Detection and Recovery"
    -Szerintem ez jelöli azt hogy leállt egy párszor a driver és nem válaszolt

    A Maffia olyan mintha warezos lenne, és a crack szar lenne hozzá, akkor szokott application errort dobni :K

    A homefront meg mintha nem komálná a hangcuccost, és azzal akadna össze... Neked van ugye külön hangkarid? Ha van frissitsd a driverét :K

    Az uccsóra az a tippem hogy rakd újra a drivert, mert fix hogy valami nem fasza neki ha nem is leli, iletve ha hiányos :K

    "CMDre 00000001 00000000 00000000 00000001 00000001"
    Erre rákerestem google-ben és sokan vonnak ehhez a hibakódhoz párhuzamot azzal hogy haldoklik a ram

    [ Szerkesztve ]

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz zack #10006 üzenetére

    Az Event ID 4101 általában beállítás para. Gyenge tápellátás, túlmelegedő GPU, CPU/GPU tuning, és rossz memóriaidőzítések hozhatják elő. Rosszabb esetben a VGA defektes. Ezt a legjobban úgy lehet kideríteni, hogy a kártya órajelét az alapbeállítás alá viszed valamivel. Ezzel kiszűrhető a dolog, mert ha referencia órajel alatt stabil a termék, akkor alapórajelen szimplán instabil. Ilyenkor garancia.

    A többi hiba érdekesebb. Nem feltétlenül kapcsolható hardveres vagy beállításproblémához. Egyelőre érdemes az Event ID 4101-et érdemes kivizsgálni, mert ennek megoldása számos egyéb hibát szüntethet meg.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • kranazoli

    senior tag

    válasz zack #10006 üzenetére

    [link...]

    Ez egy nagyon régi betegség. Először Vista-n ütötte fel a fejét. Nekem is volt ilyen Radeon 5850-essel. Elég sokszor.

    A hiba arra utalt, hogy VGA hiba. Első körben kicseréltem a VGA-t egy másik 5850-re. A jelenség maradt. Utána alaplap csere. Semmi nem változott. Végül RAM csere és megszűnt a probléma.

    Ha jól néztem a Te RAM-jaidnak 2.2V fesz. kell. Ennyi van Nekik adva BIOS-ban?! Van-é lehetőséged kipróbálni esetleg kölcsön RAM-al a gépet?!

    Nekem lefutott a Memtest és minden lóf*sz tökéletesen, de game-ek alatt tipikusan ez volt a hiba. Próbáltam csak 1db RAM modul-al, megcserélve, másik RAM Bank-ba, semmi. Aztán váltottam a Geil Black Dragon 4GB-os KIT-ről CSX-re, ami DDR2-es alapfeszen üzemel. A tuning órajelhez kell Neki 1.9; 1.9200V

    Esetleg próbáld kicsit feljebb nyomni a RAM feszeket.

    Ez szerintem RAM hiba lesz. Hiába tűnnek jónak a RAM-ok; és esetleg márkás is (GEIL is az volt).

    A hibát úgy értem nem biztos, hogy betegek a RAM-ok, esetleg időzítés problémák; fesz. probléma; vagy egész egyszerűen HW inkompatibilitás ami Radeon kártyával nem bukott most meg nV-el igen.

    De a memóriákhoz köze lesz, az 90%

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Új hozzászólás Aktív témák