Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Shufny #2420 üzenetére

    Szerintem simán meg lesz magyarázva a PH!-s népeknek, hogy a GTX470/480 veszteséges gyártását a 460 veszteséges gyártásával enyhítik, amire úgy is szükség volt hiszen a rosszul választott 40nm-en a hibásan tervezett fermit csak X százalék kihozatallal lehet gyártani.

    A 460 megjelenése (biztos nem tervezték előre....) egy kényszer hatása. természetesen ez sem a VGA piacra volt szánva....
    Egyébként meg a 460 is meleg lesz, zajos lesz és alig fog jobban menni mint a GTX260, igy az NV még saját magát sem tudja fejlesztésekkel lehagyni. Egyhelyben toporog mint a GTS250-vel tette.

    Majd a HD5770 porbaalázza a 460-at, mitahogy most a GTX470-et az 5850-en
    (lásd majd a cikket, meg user véleményeket)
    A DX11 meg nem számít.... az már az alsó fiókban van.. a népek most kicsit térjenek vissza a DX10-hez, mert úgy is csak kevés játék támogacccsa, és az is csak NV pénzen pumpált kirakat szoftver.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Shufny #2778 üzenetére

    Igazából az Eyefinity nem a gémereket célozza meg. Mármint ezt úgy értem, hogy a technológia fejlesztését nem miattuk kezdték el, csak lehozták ide is a plusz zseton reményében.
    Világos, hogy a Matrox területe érdekli az AMD-t. Valszeg meg is kaparintják, és akkor valaki végleg megveszi a Matroxot.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Shufny #2976 üzenetére

    1. Soha nem állítottam, hogy ATI=dadogás.
    2. A konfigjaimban járt VGA-k közül néhány produkálta a dadogást: 5870, 4890
    3. Ugyanabban a konfigban a 4870x2 és az NV-k nem, vagy sokkal gyengébben
    4. Nem csak GTA4-ben volt dadogás, hanem Dirt2, NFS, Avatar, FC2,RE5,Crysis.

    ///

    5. Abu85 szerintem nem ír kiegyensúllyozott véleményeket, ami nem lenne gond, ha mezei user lenne mint én. Pontosan láthatók nála a váltási időszakok DX11 és PhysX terén is.

    6. Nehezen magyarázható, hogy NV-s hirekben 50%-ban az ATI-ról ír.

    7. A piaci elemzésében egyértelműen negatív szinben egy hanyatló cégnek állítota be az NV-t és 1000x kihangsúlyozta már elötte is, hogy a fermi nem is VGA piacra készült és az NV zárt rendszereivel akadályozza a piac fejlődését. -> értsd: nem jó választás.
    (a zártságot és a konkurencia kiszorítását x86/intel viszonylatban nem hangsúllyoza)

    8. Szerintem jól el lehet választani írásaiban a szakmai részt és a propagandát. Ezzel sincs semmi gond, ha tudjuk millyen súllyal értelmezzük a 2 oldalt.

    9. A nehéztüzérség előkészítése után flesh fermis cikke elég nagy meglepetést okozott.
    (respekt!!! mégha voltak kifogásaim is a PhysX kihagyása és a sorrendezés miatt)

    ////

    Mindez elég lényegtelen a GTX470/480 szakmai topikban, ahol az usereknek kéne megbeszélniük a megbeszélni valójukat.
    Ellenben 90%-ban arról szól a topik, hogy a fermi miért szar és ki miért választ inkább ATI-t.
    Aki meg házi teszteket rak be az NV bérenc.

    NORMÁLIS EZ?????

    Szerintem nem spontán jött létre az állapot, kellet hozzá a támogatás, a terep előkészítése már a fermis találgatós topikban. A népek ráhangolódtak a fermi szidásra.
    A jelentéktelenségünk és vásárlóerőnk csekélysége tudatában rendkivül szánalmas és nevetséges ez a cirkusz.
    De ha már van cirkusz akkor szórakozzunk jól, és ne csak a poénok elszenvedői legyünk hanem gyártsunk új tréfákat. Ez a mostani helyzet. <Szerintem>

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Shufny #2985 üzenetére

    Egyébként szerintem attól sem kell félni, hogy amikor az nv kivonul a piacról,

    Tényként kezelítek?
    Valóságnak hiszitek, pedig csak abu prezentációjára alapozzátok.

    Hogy a CUDAba lehetne megjósolni 4-5 év távlatában, hogy egy multinaciónális cég (amely nyereséges és bevétele egy kisebb országéval vetekszik) kivonul a piacról.

    Én röhejesnek tartom.... illetve a tudatos/tudatlan propaganda részének.

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Shufny #3000 üzenetére

    "Ezért lehet mentőöv a CUDA elterjedése"

    Megint az "alaptézis"....... mentőőv kell az NV-nek, Mi a CUDA-nak?

    Mintha egy tönkszélén álló cégről beszélnénk, aki lemard a technológiai fejlődésben.
    Jelenleg úgy van legerősebb GPU-ja, hogy nem is a VGA piacra szánta.

    A fermit felszeletik és jönnek a kistesok - a sokat szidott koncepció kiteljesedik.
    DX11-el meg PhysiX-el aratnak majd a középmezönyben.
    Egy HD5770-en hót gyenge... nem lesz ellenfél.

    (volt 5750-em meg 5770-em is.... nem a GTX260 ellenfele, hanem eggyel lejjebb)

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Shufny #3007 üzenetére

    Nem tudom... frapsot használtak a mérésre, ha készült volna egy framitimes csv abból már lehetne következtetni dadogásra vagy akadásra.
    User szempontból majdnem lényegtelen hogy memoria vagy más miatt csinálta.

    Mindenesetre aki érzékeny a min.fps-re, annak az a 6-os elég elfogadhatatlan szint lehet.

    Itt néztem az alacsony min fps-eket:

    //

    Másik:
    Az a jó ha kiegyensúllyozott a verseny, nincs kartelezés, és árakban nem extraprofit, hanem egy fenntartható fejlődéshez szűkséges árrés jelenik meg.

Új hozzászólás Aktív témák