Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Martin97

    aktív tag

    válasz beloadjoker #8839 üzenetére

    Ja, hát ugye kategóriák. Nekem nincs olyan opcióm, hogy egy kisebb ultrabook-ot használjak hordozhatónak a koliban meg a "nagyot". De ugye kategóriák... ;)

    Sajnos ezt én is realizáltam, bár egy idő után szerintem lesz akkora sávszél. Ha mást nem elosztják 2 külön álló portra, vagy valami. Annyi még volna is szabadon. Szóval azért valahogy meg tudnák oldani. És idővel a jelenleg sávszél is nőni fog.

    Nyilván ez az opció sem volna tökéletes, csak egy megfelelő kompromisszum.

    Szerintem aki üzletit vesz, az nem azon játszik. Akinek meg már van annyi "lehetősége" és játszani is szeretne, akkor meg elgondolkozik egy játékoson.

    Szóval ez az egpu móka pont az a kategória lenne, akik egy olyan gépet használnak, amiben van elég erős processzor, hogy meghajtson mondjuk egy gtx750-et, viszont komoly játékosra meg nem futja. Ezért nincs benne túl erős vga. És ekkor lenne jó ez az opció, mert van is laptop, hordozható is, és alkalmasint játszani is lehet rajta, ha rá van dokkolva az egpu-ra. Ráadásul nem is olvad el a hőtől, mert a kártya nem a lapost fűti. Ezzel csak az a bökkenő, hogy ezeken a konzumer gépeken általában nincs thunderbolt, express card, szabad mini pci-e vagy ngff csatoló. És itt már meg is bukott a dolog. Sajnos.

    A másik meg az a réteg, aki könnyű/üzleti gépet szeretne, de teljesítményt is. Kis Pista vesz egy ultrabookot/vállalatit, mert azzal melózik, és igényli a rendkívül jó hordozhatóságot, jó akkuidőt. Neki jó esetben van olyan csatolója, amin keresztül rá tud kötni a gépére egy egpu-t. Játszani is akar néha meló után, ha már asszonypajtás nincs, ezért vesz egy egpu-t és boldog vele.

    Szóval ott tartunk, hogy megint azok örülnek, akik nem a konzumer kategóriát használják.
    Ebben a formában akkor volna értelme ennek, ha az alsóbb szegmensben is elterjedne a thunderbolt, és a szükséges kiegészítők sem lennének horror áron.

    Igazából suliba tudnám használni az akár vérbeli gamer lapost is, mert külső akkuról lehet üzemeltetni, meg ultra takarékban amúgy is elmegy néhány óráig. Az meg, hogy 2,4kg vagy 4,3kg meg olymindegy, mert nem szakadok bele. Csak ez megint drága móka, és visszajutottunk az elejére, és a kör bezárult.

    Neked viszont hajrá, majd írj néhány szösszenetet, hogy mi lett az eredmény.

    Én is magamból indultam ki, nekem ez a véleményem, de ettől függetlenül a tiédet is meg tudom érteni, csak nincs mindenkinek olyan alapja, mint neked az egpu-hoz. Persze ez itt egy olyan topik, ahol nem is kérdés, hogy melyik opció a megfelelő. :)

    Részemről befejeztem, ne offoljuk szét a topikot. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák