Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LanyUs

    senior tag

    válasz beltram #25300 üzenetére

    beltram: Köszönöm a kiegészítést! Valójában a repülő fázisra gondoltam lépéshossz alatt :) Próbálgattam leírások alapján, de 04:20-04:50-nél már túl erős nekem az érkezés. A talajfogás keményebb. Szerintem tudod miről beszélek, Enyhén érzem tőle a térdem és a derekam alsó részét. Valószínű a gyenge törzsizmok miatt :F vagy ennél a tempónál már nem hatékony/helyes technika miatt. 05:00 körül még semmi gond nincs. Szoktam tartásokkal erősíteni minden irányban és legalább 30 percet nyújtok a végén, így tünetmentes vagyok ITB szempontból is.

    Vertigo18: öröm igen :) Bár közben alkoholt nem ittam még, viszont spiccel már indultam el és a pulzusom az egekben volt végig :)

    inf3rno : a mese között kimaradt még valami :) A kondis évek alapján a testem minden esetben meghálálta a pihenést. Brutál edzés esetén 1 izom 1 héten 1x szabály volt. Próbálom alkalmazni ezt a futásnál is. Minden másnap pihenő. 20 körül és felett pedig inkább 2 kell. Esetleg 5 km light átmozgatásként. Ha túlerőltetném előjönnének a fájdalmak, de felesleges kizsigerelni a szervezetet. Túledzéstől soha nem javultam, inkább romlott a teljesítményem, nem beszélve a sérülés veszélytől. Érdekes megfigyelésem még: melegítés után ha 130 hrm-en 10 km és ott váltok 170-re, sokkal nehezebbnek, súlyosabbnak érzem a combjaim, mintha azonnal 170-re pörögnék és úgy tolnám végig. A ritmus váltás 1. km-re tuti ebben a kényelmetlen érzésben telik.

Új hozzászólás Aktív témák