Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #38597 üzenetére

    Én úgy ismerem a definíciót, hogy 1 órás versenytempó, ez azt jelenti, hogy nem bírnám lefutni felmérőnek; kell hozzá a verseny adrenalin, pacer, tömeg, tudomisén. Egy 1 órás teszt főleg hobbi szinten úgy sejtem sok embert becsaphat. Edzenek kicsit rendesebben, hoppá mindjárt jobban megy, hurrá felment a laktátküszöb... ohwait nem csak kicsit jobban megerőltette magát... :)
    Labort leszámítva ezek elég hasraütéses becslések. Ha edző mondja, akkor talán hihető ő látja mi van az emberben és ki tudja rendesen tesztelni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz vans? #38604 üzenetére

    Kérdés mi a tökéletes, a 2000 erősen pronáló volt az 1000 kevésbé, valamelyik jó kell legyen. Én inkáőbb neutrális felé hajlok, az ezresben tudtam futni, a 2000 fura volt de abban is tudtam futni, beleraktam 1200km-t. Mi a tökéletes? Emberfüggő nekem egyik cipő sem az, mindegyiket be kell törni 50-100km alatt, mindegyik tud vízhólyagot csinálni, elsőre szinte mind kicsit szűkek aztán általában kitaposom.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Jól toljátok, nekem mostanában csak keresztedzés van: konyhaasztal és székek összerakva, komódot ma befejeztem, lesz egy kanapé meg ruhásszekrény projekt + lámpák, fogas, fürdőszobai cuccok, cipősszekrény, tv állvány, könyvespolc, ha megjön mosógép meg szárító beüzemelés, aztán meg ki tudja még mi a nyavaja...
    futni is tervezek még valamikor, de ez a hónap asszem pihi...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Bici #38855 üzenetére

    Ha betonon, aszfalton futsz akkor inkább legyen jó csillapítású, de azért nem kell Hoka szintű túlzásokba esni. Ha rekortánon futsz akkor lehet kicsit keményebb. Ha túl sokat imbolyogsz akkor attól is lesérülhetsz. A tudományos hátteréhez nem értek, de az én személyes tapasztalatom az volt, hogy rendszeres futásnál a szív, izomzat elég hamar alkalmazkodott, de inak, ízületek, csontok szintjén 2 év is eltelt mire kezdtem bírni a nagyobb terhelést. Cipőket is cserélgettem, futótechnikára is próbáltam figyelni rendszeresen eközben, de nem hiszem, hogy megtaláltam mostanra a szent grált, inkább hozzászoktam valamelyest.
    Lábat edzeni futóiskolával (gugli) és mezítláb futással lehet. Futás végén füvön mondjuk 500m, 1km kocogás, ilyesmire gondoltam. Meg persze mezítláb járás ha teheted de manapság már annyi a szemét...
    Bezzeg gyerekkoromban nyáron ha csak a szomszédba mentünk a folyóra fürödni vagy a ház körül mindig mezítláb jártam :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #38888 üzenetére

    Ez a hevederes gumihúzósdi izgatja a fantáziám, igaz nem tudom itt hol tudnám művelni, biztos el lehetne vonulni autóval valami erdei útra (nem lakom falu szélen). Valamikor lehet érdemes lenne megcsinálni. :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #39050 üzenetére

    Olyan lenne mint az androidos okosórák, 1 nap üzemidő. Passzívan.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #39116 üzenetére

    Ez így szép és jó papíron, én az 5. maratonomon estem szét de nem volt mobil labor ott helyben, hogy kiderüljön pontosan miért.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #39149 üzenetére

    Gyere Herzogenaurachba itt van talán a legnagyobb Adidas outlet, 13-ért vettem adiost, igaz elég spéci alkalom volt. :D hasonló volt a takumi sen, sajnos nem jó méret pedig szerintem jó lett volna ha fél számmal nagyobbat találok...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #39155 üzenetére

    euró? ;)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #39208 üzenetére

    Gratulálok, jó buli lehetett!
    Kicsit irigykedem, na majd jövőre összeszedem magam s hazamegyek esetleg valamire ;)
    Az UTT sok szempontból tetszik nekem is, mi 2 évben voltunk, mindig maradtunk 1 plusz napot és vasárnap lazulás volt strandon Abádszalókon, csak kajaszünetekre mentünk odébb a víztől. Tetszik az is, hogy nem olyan kiépített mint a Balaton, ott én valahogy nem érzem olyan jól magam, túl mű...
    Futni meleg, meg egyhangú, de egyrészt úgyis tegnap volt a pride, meg futni kell nem nézelődni azt ráér utána.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Na így lassan bő év után jónak láttam visszanézni, 10e-et elhagyta az olvasatlan, bocs, nem most fogom átnézni.
    Jó ez a cipő topic. Adidas Adiosban futottam még 19-ben, 2 hónap kihagyás után, aztán úgy megfájdult a térdem, hogy tán egy évet is tartott mire elmúlt. Az az éles fájdalom valahol az ízületben, nem is a szokásos ínszalag, hogy azóta is paranoiás vagyok az ilyesmire nehogy lesántuljak rendesen. Azóta ahogy a nagykönyv írja én is meghíztam, lefogytam, mindenféle ebben az istenverte kovidos időben mint majd mindenki, talán csak ti nem. Tavaly március óta home office van, 1 nap voltam bent irodában szeptemberben, nem mondom, hogy nem csinálja ki az ember fejét. December óta jobb, hogy azóta elég folyamatosan tudtam mozogni, az embernek inkább van életkedve meg motivációja kicsit figyelni az étkezésre.
    Szóval szégyen nem szégyen elővettem a régi Swerve-m és még egyet amit román emagról halásztam jó áron és azokban futogattam tavaly óta. Most vettem egy 20-as Ultraboostot, a 19-eshez képest szélesebb elöl a lábfejnek a hely, ebben már lehet futni, meg mintha nem csak a felső de a talp is picit szélesebb lenne, futócipő alakja lett. Az a baj olyan imbolygós fajta, hogy is mondjam, mintha nem csak vízszintesen puha hanem oldalra is. Mint a rossz bicikli, ott is olyan kell legyen, hogy ne rázzon de ne hajoljon amikor kiállsz felfelé...
    Szóval továbbra is gondolkodom mi a fenét vegyek a félős térdemre így 10 kiló extra tömeggel (tudom, le kell fogyni), amióta falun lakom nincs egy rendes bolt csak az adidas outlet, jó árak vannak néha de 99% divatcuccokat csinálnak :) nem mondom szép csicsás az ultraboostom, biztos kikezdte az ízlésem nekem is a vénség de szeretem a színeket (autó csak azért fekete mert nem rendes boltból van és ilyen lett, a színes már el volt adva :) ).

    A nagy pangás után hazamegyek kocogni egy kicsit UTT-n valami csapattal, meg ha UB végre összejön azon is van egy 5-ös csapatunk, arra már jó lenne 5 perces tempó alatt teljesíteni, nyerni nem akarok de azért öregember nem vénember, legyen miből lassulni később.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #52893 üzenetére

    Jó kérdés. 2 hó kihagyás, 1-2 kg felszedés, cipő együtt? Most már elég jól elvagyok, december óta lemozogtam a nagyját, még 5kg kéne kb a "normál" súlyomig. Az utóbbi napokban nem bírtam magammal, utóbbi 5 napban minden nap futottam 10-12k-t amit nem kéne, de olyan jól esik kimozdulni... ma negyed 11-kor végeztem Microsoftos tanfolyammal reggel 9-től csináltuk 2x 45 perc ebéd- és vacsoraszünettel, nem csoda ha már éjjel is mennék akárhová. Sajnos még 2 nap.
    Elméletben edzőterembe is mehetnék meg táncolhatnék meg sok mindent de ez így nem megy. Bicikli néha oké de az a baj unom, sok időt elvisz, csak egy 50-es karika is 2 óra és akkor még nem mentem hűha de nagyot.

    @peterkeT
    Nike, haha. Valamikor jó lenne találkozni, de boltba szerintem benézek Nürnbergbe valamelyik hétvégén, csak kerül ott is független futóbolt. 2 hónapja voltam otthon, meg 2 hete (oltások), most megyek hó végén, meg júli végén is, egyelőre nincs km hiányom...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #53181 üzenetére

    Ohh, szóval te ezt nem csak úgy szoktad mondani hanem tényleg van tudományos magyarázata? Érdekes.

    @tomcica
    Már ahol, alapvetően örülök de valahol szar is mert nem tudom megszokni. Per pillanat itt ülök a házban és izzadok, állítólag 24 fok van kint, bent mondjuk mintha melegebb lenne, kellene szerezzek egy olyan külső / belső kijelzős hőmérőt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz HKorn #53219 üzenetére

    Az, hogy szar cipelni ballasztokat nem felesleges keménykedés, ha valaki szereti csak tessék de nem kéne sértegetni az embert ha nem szívesen cipel ilyeneket mert zavarja. Egy pár kilóméterről van szó nem sivatagi ultramaratonról. Mi lesz, pár év és vezetékes kapcsolaton mozgunk amíg elér az internet / infúzió / katéter drót, térfigyelő kamerák alatt, más nem biztonságos?
    Tök egyszerű, ha valéaki kíváncsi mit bír mérje mérlegen magát futás után és látszik mit izzad ki aztán el lehet dönteni kinek mikor kell mennyi víz vagy egyéb. De majdhogynem lehülyézni az embereket mert nem nem a te szabványod szerint élnek nem oké.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #53345 üzenetére

    Ez tuti teljesen egyéni nem is szomorítanék senkit, nekem amikor 19 nyarán megfájdult a térdem eltelt kb 1 év ha nem több mire tudtam futni anélkül, hogy újra megfájdult volna. Legutoljára novemberben kezdtem és az elején csak gyalogolni mertem meg kevesebbet futottam mint amit a tropa tüdőm meg bojlertestem megengedett, nehogy ne legyek elég óvatos, már annyira paranoiás voltam. Egyelőre be is jött.
    Semmi trauma, az egész csak annyi volt, hogy egyszer csak fájt a térdem futásnál és utána ha futottam megint fájt, gyalogolni lehetett vele, nem is éreztem.
    A bokám ami kicsit kiment 18-ban (nem volt semmi akut probléma akkor sem) most is érzem, azóta is félek egyenetlen terepen mert egy kis kőre rálépek és kicsit elfordul vízszintesből a lábam már érzem a jól ismert nyillalást. Nem volt komoly gond vele, de még a tavaly is volt, hogy próbáltam futni éás 1 hónap után elkezdett fájni, minden nap egy kicsit jobban amíg rájöttem, hogy ezt megint kell pihentetni pár hónapot. Biztos én vagyok a béna meg peches de bakker, nem jó ez így. Az a baj, hogy ha nem mozgok este akkor eszem. Ugye valami hobbi kell...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz emvy #53367 üzenetére

    És ez előny? Nekem hátránynak tűnik. Hőmérsékletet figyelmen kívül hagyni meg lehet próbálni, de mint a gravitáció, én azt gondolom nem érdemes...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #53528 üzenetére

    Nekem elvileg a tapiriik szinkronizál pár dolog között, pl dropboxba elteszi a gpx-eket is. Lehet kézzel szinkronizálkni mindegyre, utoljára az volt, hogy fizetsz 2 dollárt 1 évre, hogy automatán csinálja.
    Webes alkalmazás, nem kell hozzá semmi, az alkalmazásaidba kell bejelentkezz weben azzal adsz neki hozzáférést a különböző fiókokhoz. Vagyis nem kell telefon meg semmi ilyen ördögi berendezés hozzá, ha a vallásod tiltja.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #53540 üzenetére

    ingatag? vagy 5 éve használom, nem vettem észre.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #53563 üzenetére

    UTT-n voltam a hétvégén, valami 25 fokban kellett fussak, már első kilóméteren 10-el fennebb volt a pulzusom mint kellett volna. Olyan 10-15 mp-el lassabb lettem 10 ütéssel feljebb, mint a korábbi adatokból számítottam. Plusz mivel megálltam minden 5km-en inni vizet, isót, overall igencsak bántóan öreges lett a hivatalos tempó :)
    Én az utóbbi hetekben 20 fok alatt futottam, sokszor inkább 15, 16, úgy látszik a 25 is sok volt, állítólag páratartalom is volt. Úgy látszik ez ilyen. Korábban nem volt ilyen bajom, úgy látszik fordítva kell, Magyarországon edzeni és Németországba jönni versenyre. Már ha lenne, itt még erősen törölgetik őket ahogy elnézem...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Chuck Norris #53596 üzenetére

    Kösz, de csapatban voltam, csak 28km volt egyben. :) csak annyit reflektáltam Vertigo irányába, hogy ha 16 fokhoz vagy szokva akkor a 25 is kánikula és szétesik az ember, szóval úgy látszik normális.

    Plusz én december óta futogatok 2 év többé-kevésbé kihagyás után, szóval még csak folyamatban van a dolog, de eléggé papírból vagyok úgy néz ki. Kicsit elkeserítő volt, másrészről persze örültem, hogy eseményen veszek részt újra és társaságban vagyok.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz sipi700 #53619 üzenetére

    Ha van Stryded akkor a távolságot csak abból érdemes, nyilván gps-ből pontatlan az instant pace. Én főleg azért vettem, hogy tudjak 200m, 400m résztávokat pacelni vele.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz sipi700 #53626 üzenetére

    Nahh, állítsd always-re a táv és pace vagy milyen értékeket a szenzor beállításoknál és próbáld ki. Jó a gyors és nem össze-vissza oszcilláló instant pace. Nálam ki van kapcsolva az autokalibráció nehogy össze-vissza mozgassa, inkább legyen stabil még ha nem is tökéletes. Az enyém egy korai darab az első szériából (2. revízió de 2017-es). Régen próbáltam többször mérni pályához, de azt mondják azok sem tökéletesek, valami 99.5% körülre jött ki a becslésem alapján a kalibrációs érték, aztán annyinál úgy voltam, hogy jó az 100%-on.
    Egyébként a lényege abban van, hogy sokkal gyorsabban reagál mint a pulzus így jó résztávozni. Teljesítményt csak akkor nézek ha mondjuk versenyt pacelek és felfele futok, hogy ne fussam el.

    @#53621emvy
    Hát csak van párszáz sík méter résztávozni, pl az ember atlétikai pályára téved vagy valami, persze lehet teljesítményre is csak én nem láttam értelmét, mivel pace-ben határoztam meg minden edzés értéket annó a tervezett versenyidők alapján (ppl adott versenyidőhöz milyen résztáv, tempó, könnyű, hosszú stb pacek passzolnak), és ott ugye időt mérnek nem teljesítményt. A teljesítményt inkább fordítva használtam, aszfalt versenyt megnézve pl egy jó effort félmaratont tudtam mi a félmaratoni pacem wattban, ez jó volt ha egy dombosabb versenyre kellett kitaláljam hogy paceljek. Vagy tudtam, hogy normálisan x y távon adott tempóval tudok síkon futni, akkor ha mondjuk UB-n kellett egy dombos részt fussak akkor ott kivételesen a pacenek megfelelő teljesítményt néztem ha nagyon ki akartam centizni.
    Szóval nálam hosszú távon versenyen pulzust nézek mert az amitől szétesem, elindulni meg amúgy fél szemmel pacet nézek kivéve ha domb van, ott wattot. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #53667 üzenetére

    Futónadrágba nem kell alsógatya, van betétje, pont az lenne a lényeg... én vagy kétszer jártam meg, de borzasztóan tud fájni, gondolom főleg az izzadság és só miatt. Azóta paranoiás vagyok, használok kidörzsölődés elleni krémet ha kicsit is hosszút kell futni és nincs hideg. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #53642 üzenetére

    Ilyen játékok annak is jók aki nem hogy nem bír magával hanem az ellenkezője, kéne de kurvára nincs kedve hozzá?
    Én hogy 2 évet többé-kevésbé kihagytam, a nagy alapozásban (megjegyzem még dolgozni kell alapon és súlyon) december óta mostanra beleszoktam a heti 3-4-5 alkalommal 10-12 km-hez (5:30 - 5:10 környéke attól függ hogy esik), ez 135-140 pulzus. Ha netán 20-at futok nem esik jól, ha melegebb van és 150-155 a pulzus ugyanazon tempónál nem esik jól, vagy ha kell egy kicsit feszes tempót tartani az sem esik jól. Kicsit idegesít ilyen savanyú vénasszony lettem, semmi nem jó. Nem tudom próbáljak kicsit erősebb pulzusra végig, vagy ilyen kisebb repülőket illesszek be minden alkalomra, vagy mit tűzzek ki konkrétan. Az, hogy nincs terv és majd valahogy lesz úgy néz ki nem működik mert mindig ellustulom, kell a fegyelem, megvan mit csinálok és akkor nincs pofázás megcsinálom.
    p.s. megjegyzem az UTT-nél volt egy csapattársunk aki talán 75 éves, ha minden igaz van még 30 évem oda jutni ahol ő tart, addig még sok km bele kellene férjen.. adja az Isten...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #53677 üzenetére

    Ezek jók köszönöm. Szerintem csinálok végre fix naptárat, hétfő-péntek pihenő, kedd-csütörtök valamelyik ilyen játékos, szerda csak olyan, hogy könnyűnek érezzem, szombat/vasárnap back to back egy könnyű meg egy hosszabb melyik nap adja ki, aztán 2 hónap múlva megnézem hogy állok és módosítok.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Hát gratulálok a Vivicittát futóknak, nem mondom kicsit hiányzik az élmény, itt falun semmi sem történik, így délben 18 fok van és esik az eső.
    Nekem pár napja kicsit megfájdult a térdem. Már volt gondom vele 2 éve, az elmúlt 2 évben többek között emiatt nem futottam, minimum 1 a térd miatt volt az tuti. Szóval ezért óvatosan próbálkoztam december óta gyaloglás / futás kombóval. Mostanában kicsit felbátorodtam, ját így jártam. Futás közben tompa enyhe fájdalom a térd elülső részén, ez gondolom a futótérd nevű túledzéses dolog.
    A jó hír, hogy a covid hájat leadtam az elmúlt hónapokban, ma reggel 81kg voltam a 173cm magasságomhoz ami nekem majdnem jó (PB-ket olyan 77 kilósan futottam pár éve). Utóbbi hónapokban ellustultam ezt a részét de most megkettőzött erővel folytatom, a logika azt diktálja, ha 70 kg lennék akkor ugyanennyi futással nem lett volna ez.

    A cipőkkel egy ideje gondban vagyok, utoljára adiost vettem amit használtam is sokat, talán az is része volt a térdproblémának annó, azzal a talpvastagsággal talán inkább 70 kiló alatt kellett volna próbálkozni, a fene tudja. A múltkor a régi Solar Glide-ban próbáltam futni, eskü nem tudom mi van vele de valahogy nem esik jól olyanban futni, pedig ránézésre olyan egyben van az a cipő. Valami fura benne, nem jó ahogy lépek.
    A Saucony Swervem is fogyóban van (az 5. párban nem tudom mennyi km van mert csereberélem a cipőket de érzésre félidőn bőven túl van), és mivel nem gyártják kell új cipő. Elmentem végre egy fizikai futóboltba. Elég kicsi volt és a választék hiányos, mivel erdőben is futok így biztattak terepcipőre ami szerintük jó mindkét felületre (talán mert az volt nekik, nem tudom). Annyiban nem bánom, hogy 3 éve a bokám kicsit kifordult és habár semmi akut probléma nem volt de egyre erősödött és ki kellett hagyjak amiatt is jó időszakot, plusz azóta ha kicsit elfordul a lábam (pl kőre lépek) mindig sajog a szalag a bokám alatt, szóval ez sajnos ilyen, ezért gondoltam egy terepcipő lehet kicsit jobban tartja a lábat és nem árt.
    Lett egy Hoka Mafate Speed 3 ami érzésre a tank fajta, mintha cipősdoboz lenne a lábadon, de ezeknek ugye max a csillapításuk, gondoltam most az overkill nem árt legyen egy ilyen cipőm is. Érdekes mód nem annyira nehéz mint ahogy kinéz (persze nem is pille). A dropjuk ezeknek alacsony amit szeretek, de tök fura. Futottam egyet benne tegnapelőtt és azóta is fáj a fenekem alatti résznél a comb vége (anatómiához nem értek), ilyen nem szokott lenni, tuti a kis drop miatt lehet. Ebben ha akarok sem tudok sarokra érkezni futás közben, kis túlzással, imádom az ilyet. Sauconyban is a 8mm dropot szerettem, a 10 nekem sok, nem tudom placebó-e de érzem a 8-at, jóval természetesebb.
    Volt még egy pár cipő ami most nem jó ha sérülésgyanús vagyok, de annyira imádtam a lábamon, nem tudtam ott hagyni. Ez egy La sportiva bushido 2, irtó dögös a - történetesen - német nemzeti színekben, és érdekes módon könnyű és a széles lábam érzésre rendesen elfér benne. Rég éreztem ennyire jól magam egy futócipőben! Kicsit kocogtam a boltban fel-alá, nagyon ott van a lábadon és könnyű. Ez nem olyan párnázott, de őszinten az érzés miatt muszúj volt elhoznom, ebben futni akarok, remélem olyan isteni lesz mint amilyennek ígérkezik. Nem tudom én vagyok-e hülye de nagy ritkán van 1-1 cipő ami olyan jó érzés, hogy akarok futni benne.
    Overall biztos nem jártam jól 2 cipőt megvenni így boltban, látom idealo szerint mennyivel fizettem többet, de a fizikai bolt nélkül nem tudtam volna melyik cipő jó a lábamra (vagy 8 párat felpróbáltam). Én is szeretek online vásárolni de akkor ha megvan egy modell amiben futottam több száz km-t és boldog vagyok vele. Így volt 4 vagy 5 pár Swerve-m, sajnos nem gyártják és elfogyott a 44-es méret a netről. Próbáltam valami Saucony terepcipőt is, tök kényelmes széles cipő de mintha a bal fele valahogy lötyögött volna a lábamon, nem tudom jobban megmagyarázni szar volt lépni vele de csak a balban, jó méret volt és meg volt kötve, hát ez a cipő és a millió féle ortopéd lábunk ilyen fura téma. Ha csak állni / ülni kellene benne megvettem volna, de futni meg nem jó.
    Szóval most el vagyok látva egy természetesebb és egy max csillapítású cipővel, így a 2 napi útvonalam közül "muszáj" az erdőt válasszam. Az előny, hogy ezeknek olyan mintás a talpa, hogy sárban nem kínlódás vele futni, ami élmény lesz. Ma délután is kinézek kis 6 perces kocogásra, tesztelem a térdem mit tud és abból majd kitalálom mit hogyan pihenjek.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz HKorn #53707 üzenetére

    Hát 170 és 150, szóval 320 euró (55-60 euróval drágább idealo-s árakhoz képest), most amikor telefont is vettem így erős mínuszos hónap, de futóboltban nem voltam tán 3 vagy 4 éve és becsszóra valahol kicsit izgultam bemenni, jól esett bámészkodni, próbálgatni, és dumálni szimpi eladó hölggyel aki maga is fut.

    Nekem Triumphom is volt pár éve, nagyon kényelmes és szeretem az anyagát, ahhoz képest hogy tank nagyon jó könnyű, szellős felsőrész, de valahogy folyton vízhólyagjaim lettek benne. Lehet fél számmal kisebbet kellett volna, majd még próbálok fel valamikor, most nem sürgős :)

    @#53709 tomcica
    Az a baj általában lusta vagyok mint a bűn de keresgélek most bőszen gyakorlatokat és valami rutint akarok kirakni holnaptól térdbemelegítéstől kezdve, erősítés, nyújtás, szóval erősíteni meg kilazítani meg mindent egyben, ha esetleg olyasmi amit inf3rno mond. Én is sok mindent olvastam, izomgyengeség is lehet, de fáradt izmok, beszűkült tartományok stb. inkább próbálom így kereken kezelni. Hátha csak a múlt hétvége volt kicsit sok. Így utólag érzésre a cipő sem volt jó amiben azt a 28k-t futottam, oké ha csillapít de ha oldalra is kicsit instabil imbolygós, az nem csak fura hanem esélyesen nem is egészséges ha eleve van egy kis gyengeség a rendszerben.
    Nem hagyom el magam, őszire 5-os csapatban UB-t kellene menni. Nem akarok atom időt annyira nem leszünk jók, de ha nem hozok egy átlag 5 perces pacet kicsit csalódott leszek.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Hi!King #53762 üzenetére

    Ez erősen szubjektív. Én vagy 3 évig futottam Magyarországon de egyszer sem volt, hogy időjárás miatt le kellett volna mondani. A jégverés ilyen dolog lenne, de elég ritka szerencsére. A havaseső vagy ha a hó alatt lefagy a jég nem való normális edzésre, vagy amikor bokáig hókása volt a Margitszigeten, de kocogni abban is lehetett. Extrém hideg is rossz lehet, -15 fokban futottam hosszút 3 réteg felsővel: aláöltözék, hosszú ujjnó felső, rajta 1 póló, meg polár nyaksál, sapka, kesztyű, alul alsógatya, téli futónadrág, rajta még egy rövidgatya (értékeket védeni kell), de -20-nál már esélyesen rövidebbre venném mert nem tudnám hogyan kell öltözni. Annyira jó cuccaim nincsenek.
    Ha választanom kellene akkor inkább -15 mint +35 fok. :)
    p.s. nem arról van szó hogy milyen fasza gyerek lennék de egyrészt ha szar az idő kevesebb az ember kint amit szeretek, meg a meleg amit legjobban rühellek, aztán szeretem kicsit kínozni magam és ha kell biztatom, hogy csak erősödöm tőle. nem mindig a legmegfelelőbb dolgokban, de tudok csökönyös lenni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Chuck Norris #53779 üzenetére

    Az már egy ünnep ha javul a térded. Nekem 19 augusztusában fájdult meg, mentem egyszer csak elég éles fájdalom a térdben elöl, de sétálnom kellett haza. Gyaloglásnál nem éreztem. Tartott vagy 1 évet. Számolom már sok jó évem nincs hátra, hátha ilyen hosszú kimaradás nem lesz egy darabig.
    Én a tegnap csak kimentem. Tettem egy csili-vili betétet a Hokába. Az eredetit kivéve, hát arra ráfért a csere. Currex RunPro, nem tudom mennyire szemfényvesztés, érzésre jó helyeken van benne anyag. A dombtetőig sétáltam, nehogy dombon fájjon a térdem. Kocogtam valami 6 percesben 2km-t. Nem fájt a térdem. Igaz minden lépésnél annyira fegyelmezetten igyekeztem, finoman csoszogni... de azelőtt pár nappal amikor éreztem akkor első méterektől éreztem párszáz méterig. Szóval lehet, hogy szerencsém lesz és hamar jó lesz. Azért ma csak sétáltam kicsit, én nem értem, most fáj mindenhol. Az izom 1 pontban mindkét oldalon a fenék alatt, én nem tudom mi van ott és miért fáj amikor nem terhelem napok óta. Nem szokott ott fájni. Talán a Hoka alacsony dropja vagy a csütörtöki 5 x 3perces ami relatív kényelmes threshold lett volna de kicsit a tetejére sikerült azt hiszem.
    A bal lábszáram külső oldala is sajgott kicsit a nap folyamán, most is elkezdte. Esküszöm nem értem, nem először van, hogy nem akkor van amikor futok minden nap, második nap, hanem amikor abbahagyom pár napra. Ez talán azt is jelenti, hogy formámhoz képest kicsit sok volt az utóbbi időben és azért jelzett a térdem is, szóval a laza hét meglesz és utána nem csinálok többé 3 napot egyhuzamban, szigorú pihenőnap minden második nap és max augusztustól kezdek futni 4, 5 alkalommal de vigyáznom kell, hogy lassú napon ne vigyen el a lábam hiába esik jól. Igyekszem odafigyelni talajra, cipőre, amire tudok.

    @#53781xy.zsolt
    Ezzel nekem az a bajom, amikor maratonra készültem 18-ban akkor volt egy olyan nyaram, hogy mindenhol kicsit fájt elindulásnál. Igaz az az év 3500km lett pedig ősszel lesérültem, volt több 100km fölötti hetem. De ha megálltam volna akkor nem csinálom végig a tervet. Szóval a nehézség azt eldönteni, hogy melyik fájdalom a rossz és melyik nem számít, persze ha enyhe kényelmetlenségről van szó nem komolyabb, akut fájdalomról.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #53798 üzenetére

    Nem tudom miféle pánt, de ne 1 km-en várj jó mérést, legalább nyálazd be bőven a pántot előtte, de amíg nem izzadsz bele így is mérhet rosszul. Csinálj bemelegítést, ami embertől és kortól függően 2-5 km kocogás lehet, erős tempót utána érdemes, addig a pulzusmérő is elázik.
    A pace és pulzus amúgy eléggé egyszerre mozog, lehet akár jó is. Én nem vonnék le messzemenő következtetéseket 1 db 2.4 km mérésből.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #53811 üzenetére

    Én olyan 3 évig használtam a HRM-runt, talán 3 elemcsere volt benne, mostanra csak beázott és szétrozsdázott az egész, most vettem újat. EKG gélnek semmi értelme, bohóckodtam az elején én is valami hasonlóval. Leginkább jó helyre kell feltenni, találd meg hol mér és nem szakad meg a kontaktus futás közben. Pl ne legyen túl laza, vagy rakd az érintkezőt oldalra vagy ami működik.
    Nekem télen van 1-2km kiesés az elején, bőven nyálazni kell, abban van több só mint a csapvízben. Be szoktam néha nyálazni de úgyis kocogok az elején annál többet szóval mostanában nem szoktam foglalkozni vele. Nekem ez az öv konkrétan nem emlékszem mikor mutatott problémás értéket, pedig a pulzus van általában kitéve fő értéknek, azt látom amikor órára pillantok.
    A pulzus azért szar résztávokat pacelni mert a pulzus reagál lassan, nem az olvasó eszköze. Elhiszem, hogy megszoktad az optikai olvasót és kényelmes de sokkal több a hibalehetőség a technológiában.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #53816 üzenetére

    Ha okosórának kell akkor biztosan jó, sportra azért szerintem leginkább az apple fanok használják. Ha a sport számít és a többi másodlagos akkor sportórát néznék.
    A Garmin nagyon jó kivéve ha fontos a pontos gps :) nekem az évek alatt okozott vagy 3-4-5 alkalommal nagyon rossz mérést (berakott Duna közepébe vagy egyenes vonal ugrás több km-t a tracken), azok szoftver gondok lehettek. Én most elég széles skálán a Garmint ajánlanám bárkinek. Ha alapvető infó kell akkor itt szoktam nézni:
    [link]
    A garminban egyébként az ökoszisztéma, a szoftveres támogatás ami jó, meg a szenzorok. Pl a Stryd megy Apple watch-al, kivételesen, de ha egyáltalán felmerül, hogy az ember valaha használ szenzorokat akkor meg sem fordulna az eszemben nem sport céleszköz. Hosszú ideig támogatva lesz. Egy Applebe, ismerve őket kíváncsi lennék pl hogy lehet felimádkozni egy gpx-et, notóriusan zárt ökoszisztéma, olyannak jó akinek pont jó az alapfunkció és eszébe nem jut mást csinálni.

    Ez volt az a része ami számomra valamennyire racionális. Ez manapság már lassan nem pc mondani, de nőnek random kocogásra amúgy általában az a legjobb ami tetszik neki. Mérve, nem mérve mindegy mert ritkábban szoktak arra figyelni hogy fejlődik stb, ilyen hülyeségekkel inkább mi foglalkozunk (legtöbbünknek nekünk sem számít de talán statisztikailag hajlamosabbak vagyunk teljesítményt nézni, kicsit versengeni). Természetesen emberfüggő de fontos figyelembe venni az egyéni célokat.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #53862 üzenetére

    A mellkaspánt nem késik mint az optikai, inkább mér, mint amaz becsül, nem érdemes hasonlítani. Pl nekem ilyen volt egy régebbi edzésen Garmin pánt: 2km, 400m, 200m résztávok (kék a pace, piros a pulzus, sík terepen). Ezek a példák 17-18ból valók, edzésben voltam, 300-400km hónapokból vannak a példák, a pulzusom gondolom gyorsabban reagált mint most.
    A pulzus bizony nem tér vissza egyből de az ember a légzésből is tudja becsülni.
    Ha azt gondolod valami késik akkor a kommunikáció, vagy a fogadó eszköz lehet inkább a hibás. Én ant+ -al használtam órához.

    Elemhiba elég érdekes lenne, inkább fogadó eszköz, alkalmazás (ha telefonhoz van kötve), a pánt azért is fura mert csak nem buffereli fél percig, hová? annak tudtommal memóriája sincs mint az úszás kompatibilis pántoknak. Próbáld más eszközhöz párosítani, ideális esetben Ant+ -al, vagy más pántot. De nem tudom, hogy a mérés késik vagy a pulzusod, ezt csak te tudod, nyilván a pulzusnak idő kell amíg helyreáll, és ez kondi függő...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #53867 üzenetére

    Amint már volt szó valami a te setupoddal lehet, elmúlt sok év eszközei általában elég jól kell tudjanak szinkronizálni mindenfelé, kb sosem gpx-eztem, használtam én is ambit3r-t az elején. Az az óra ha jól tudom egy ideje már nem igazán támogatott szoftveresen, Garminom szervizben volt pár napot és próbáltam használni de kellett tornázni vele ha jól rémlik. Amíg volt movescount onnan mindenem átszinkronizálta stravara és azóta van meg a tapiriik által 2015 januárjától gyűjtött gpx-ek dropboxban.
    Ha kézzel kell varázsolj akkor lehet az órád szar, vagy a szoftveres supportja miatt nem megy rendesen.
    Ha BTLE még megpróbálhatnád telefonnal direkt mennyire más, de ha jól rémlik az sincs, hát így nehéz :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #53880 üzenetére

    Nekem a fenix 5x néna olyan 20-al többet mért, aztán vagy beállt, vagy nem. Csomót próbálkoztam lejjebb, feljebb tenni, meghúzni, megengedni. Általában jó volt, de nem mindig, ha számít a pulzus akkor ez nem elég. Nem beszélve, hogy lassan reagált persze. A 6x jobb ebben, de most már leszoktam róla és pántot teszek ha érdekel a pulzus.
    Biciklin kicsit görnyedek, valszeg levegőt kap ha elöl van a szenzor. Oldalamra kell fordítsam, akkor jó.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #53885 üzenetére

    Nekem a hét rehab volt mert térdem kicsit sajgott múlt csütörtök induláskor, rá is futottam 2 napig amíg kapcsoltam, hogy ki kéne pihenni.
    Volt 1 nap pihenő és vasárnap 50km bicikli, kicsit éreztem a térdem. Hétfő 2km óvatos kocogás, nem fájt. Kedd pihenő, szerda 10km kocogás, nem fájt. Péntek este szép idő volt, már nagyon kedvem volt mozogni, 16km kocogás, nem fájt.
    Ma csak ettem meg kivételesen ittam 1 sört, mert mint kiderült névnapom volt.
    A hétre azt ígértem magamnak, hogy ha nem fáj akkor is minden mozgás után másnap teljes pihenő, ezért így. Ez most lejárt.
    Holnap (éjfél elmúlt, szóval ma) ha kedvem lesz és felkelek bemegyek Nürnbergbe egy kozosségi futásra.
    A héten kicsit hébe-hóba de csináltam javasolt térd gyakorlatokat.

    A mostani cél az, hogy kerüljek egy alap állóképesség formába. Ebbe pár kg leadása is benne van, most mentem be 80kg alá. Év elejétől kb 1000km volt, kevésnek érzem. Én ehhez is hülye vagyok, rengeteget kell futnom, hogy elérjem azt ami szerintem megfelel egy alap állóképességnek. Októberben 5-ös UB, ha még nem esett szét a csapat. Nem leszek életem formájában, de nem akarok szégyenkezni, ha beledöglöm is de nem leszek én a leglassabb.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #53904 üzenetére

    Nekem 15, ha nincs dugó.
    Sokminden okozhat rossz gps vételt, nekem a Margitsziget keleti oldalán volt egy kb 1km szakasz olyan negyedétől ahol sokminden mért félre, telefon, óra. Látszólag semmi különbség, fák mellett mész, mint majdnem egész körbe. Tény, hogy a garminokban rosszabb a gps, kisebb az antenna, de ez kb csak ott kell számítson ha résztávozni akarsz pacere, de az meg a gps pontatlanságfa miatt sem érdemes, csak bosszankodik az ember.
    A strava nekem is elrontott valamit, az UTT szakaszaimon más idő jött ki mint Garminon. Úgyis le kellett vágjam a végét mert elfelejtettem kikapcsolni percekig amíg a vízben hűsöltem, most megtettem a Garmin connectben és újra áttöltöttem a Stravara, érdekes mód megjavult most ugyanazt az időt mutatja.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Itt mindenki rokkant, én a tegnap futottam egyet új társaságban. Arról volt szó 5:30, a vége 4:50 körül volt. Sosem láttam még egyenletes pacelést az ilyen csoportokban, nem tudom szándékos-e. Itt mondjuk egy kedves horvát lány vitt, amilyen vékony volt nem csodálkozom, hogy légellenállás hiányában ez laza futás volt neki, beszélgetés közben. Bal achillesem kicsit érzem, nem tudom mitől ilyen gondom nem szokott lenni, de ma pihenek és holnap jó lesz minden.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz HKorn #54017 üzenetére

    Ja, ez szerintem normális. Néha kicsit jobb de az általános erőtlenség jellemző a kalóriadeficitre. Én olyan 5-600 kcal deficittel szoktam operálni de nem mindig bírom ki, rámjön a nagy szénhidrát éhség - kenyér pizzával meg fagyi meg sör :)
    Biztos van az az étrend amivel ezt lehet mérsékelni de annyira nem vagyok szaki meg nem is érdekel annyit szarakodni étrenddel. Igyekszem valamennyire változatosan enni de zöldségből ha a fél kertet megenném úgyis kívánom néha a kenyeret / tésztát (pedig állítólag az is szénhidrát de mégsem ugyanaz).

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    A rokkant időkre annyit, hogy tegnapelőtt néztem napközben mitől fáj az achillesem de fennebb nem a cipő sarkánál szóval az nem lehet, még mintha kis seb és véraláfutás is lenne, esetleg megkarcolta valami erdőben, na mindegy. Fájdogált az elejétől nem erősen de nem is gyengén, olyan 3/10, a 8. km után jutott eszembe, hogy 2 nappal korábban kifordult a bokám ugyanott az úton (de tényleg béna vagyok, sima kavicsos út se akadály se gödör, nem is értem), hát ugya kicsit sziszeg az ember, továbbmentem fájdogált de nem volt vészes. Hát attól lehetett biztops megrántottam az achillest, ami ilyesmitől fura de megmagyaráz sok mindent. Mindegy végigkocogtam sajgott végig nem vészes. Ma pihenő, azért éreztem néha a súrlódó érzést az achillesemben mozgatásra, máskor elmúlt, így jött-ment egész nap. Este sétáltam egy órát azért jól esik a friss levegő.
    Holnap esetleg este kipróbálom megint. Próbálok lassan, legutóbb szerintem betegeskedett pulzusmérőm (nem szokott), érzésre 125-135 pulzussal mentem végig a 16 km-t. Kíváncsi vagyok tudok-e 130 alatt futni tartósan. Nem lényeges de ha úgyse sietek. Most rövid távon annyit akarok csak 2 naponta tudjam az új, bővített 16km köröm lekocogni, aztán ha ez megy akkor visszarakok 2 napot amikor kicsit mocorgok és hétvégi hosszút és akkor onnan már lehet valamit kezdeni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #54051 üzenetére

    Hú ez jól néz ki, és nem is olyan durva az ára mint gondoltam, most megkívántam a pizzát :) elférne a balkonon, de kicsit tűzveszélyesnek tűnik, ha nem gyújtom fel a házat akkor a tulaj végezne ki érte. Na majd csak elmúlik :) de jópofa, lenne kertes házam lenne tuti kipróbálnám.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #54055 üzenetére

    Rémlik valami Hoka-gate féle komoly problémád. Az én Mafatem eddig tökéletes a lábamra, kb 40 km után ami nagy szó.
    A lábam a kimondott kacsaláb féle széles, ogres, ronda na, 10 civil cipőből 1 szokott kényelmes lenni. Futócipők közül is sok rossz. A lábamra Saucony volt eddig legjobb (2x phoenix 7, 5x swerve, 1x triumph).
    Nem vág sehol. Kivettem a betétet és rendesen elszomorodtam, ilyen hitvány betét futócipőbe szégyen konkrétan. 170 euró volt a cipő. A boltban reklámoztak ilyen Currex runpro betétet amit akkor elvetettem de 2 nappal később mégis megvettem netről és meglepően jó. Sokkal stabilabban áll a lábam a cipőben, olyan mintha rá öntötték volna, és ez nem azt jelenti, hogy szorítana. Persze meg kell nézni egy maraton után de szerintem jó. Szépen átfűztem úgy ahogy szoktam és remek a lábamra...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Nekem az achillesem továbbra is fájdogál, de rosszabb sem lesz így csinálgatom a nyugdíjas futásaim. legalább erősödöm még lent. Látom még most is képes mászni lefelé a pulzusom, szóval nem kár érte.
    Unalmas, de megyek minden másnap, azt szeretem.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #54757 üzenetére

    Pedig 5 az elég sok, versenyen szoktam pulzusra pacelni és elég jól megy, ha jó állapotban vagyok tudom, hogy x pulzus jó, +2-t már nem fogok bírni.
    Utolsó konkrét tempós futásom lett volna 21 perc 161-en, természetes, kicsit dombos vidéken lett 159 átlag, úgy, hogy szerintem felülbecsülte a garmin a 161-et számomra és igen nehéz volt. Előfordulhat, hogy kicsit feljebb vagy lejjebb megy, az ember nézi, vagy figyeli az értesítést.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Én a tegnap gondoltam ha már hétvége futok egy 21km-t. Víz nélkül indultam mert nem volt jó ötletem hogyan vigyek hogy ne legyen erősen kényelmetlen, és út közben sem volt víz, de gondoltam csak jó lesz. Sajnos dél fele mentem (korábban mindig este futottam) így a 30 fokban olyan 8km-nél már szar volt, azért letudtam, de a pulzusom olyan 20 ütéssel feljebb volt mint szokott lenni. Mondjuk úgy voltam vele ami nem öl meg az erősít, következő könnyebb lesz. Majd kitalálok valamit vízre is. Asszem olyan kb 3 liter vizet veszítettem, mérleg szerint. Gond nem volt, akkor megállok és megpihenek vagy kérek valahol egy pohár vizet, csak szar volt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #54818 üzenetére

    Tegnap éjjelig eléggé mindent megettem - megittam aztán minden oké. Van 4 hátizsákom amiből az első (decathlonos - a legolcsóbb) a legjobb, azt vihetem magammal másfél liter vízzel, vagy veszek még egy cuccot, futómellényt amibe teszek 2 palack vizet így legalább a hátam nem izzad úgy. Még mindig jobb mint kézben vinni, ezek úgyis kocogások.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Hirtelen felindulásból (haver szólt akinek öntöztem a kertjét amíg szabadságon volt) beiratkoztam egy [terepfutásra] . A hely szépnek ígérkezik, a 21km-es, bébitáv lesz csak. Már alig várom, a vezetést oda vissza nem annyira, ez a nyári forgalom borzasztó.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz sherlock82 #55075 üzenetére

    Miért, mi az? Mindig azt gondoltam ezek placebók hobbystáknak.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Hi!King #55096 üzenetére

    Én közelről korábban nem láttam ilyen drótot, 2 hete először. A német csúcsot, Zugspitzet látogattuk meg. Hát nekem a madzagos lift is új és izgalmas volt (egyébként 2m-es létra tetején is félek, hogy leesek). A csúcsra kimenni kellett pár métert mászni a turista platformtól, ha ott voltam azért a pénzért már muszáj volt kimenni de majd betojtam, végig kapaszkodtam a drótba még ahol más simán álldogált és fotózkodott is.
    Van pár lépcsőfok meg létra és ilyen rész:
    [link]
    [link]

    Nekem életem élménye volt a hely, pár telefonos fotó itt ha valakit érdekelnek az ilyesmik.
    Gyalog is ki lehet menni, nem tudom mennyire kezdőbarát a dolog, ha lenne kivel akkor komolyan megfontolnám és utánanéznék.
    Én ilyen szépet még sose láttam.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz xy.zsolt #55212 üzenetére

    Érdekes ez a megjegyzésed, résztávoknál a feladat ma is ugyanaz mint régebben, x másodperc alatt futni a résztávot, az a te dolgod, hogy egyenletes legyen. A stopper nem elavult vagy ciki, hanem a megfelelő eszköz ezt mérni, minden sokszorosan árazott modern csoda rosszabb ennél. Az más, hogy ha komplexebb edzéstervet akarsz használni amit nehéz fejben megjegyezni, vagy az ember mindenáron rögzíteni akarja, hogy nézegethesse akkor egy garmin footpoddal jó kompromisszum ilyen célra, de a mérés szempontjából mindez csak elvonja a figyelmet és sima stoppernél rosszabb résztávokra.
    A gps végképp teljességgel alkalmatlan instant pace mérésére, szerintem nézni sem érdemes ha nincs egy rendes footpodod, főleg a Garmin szerény gps képességeivel...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák