Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz la_cc #33451 üzenetére

    Én kifutok vagy biciklivel megyek ki, de jár ki 26-os busz is. Ha kell öltözni a Mac-ban.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz anorche1 #33465 üzenetére

    A firmware friss? Lehet telefonnal párosítva meg tudod nézni, nemtom ha az óráról tudja frissíteni magát.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz #78687232 #33478 üzenetére

    Azért vannak fura szakaszeredmények. A mi csapatunkban is van szerintem több mint fél perces pace eltolódás az utolsó szakaszban, fene tudja miért. Szóval szerintem a rendszer sem tökéletes. Érdekes lenne tudni tomcicáék Ub-s fellebbezésével mi lett az is érdekes volt.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #33494 üzenetére

    Érdekes ez a szakasz közben váltás. Mi is csináltuk, igaz 6:30-as kocafutókkal valószínűleg senkit nem érdekelt különösebben. Rákerestem az Ub oldalán ez van: "A csapatok részére javasoljuk, hogy az általunk kijelölt váltóponton váltsanak, ott ahol az időmérés is történik."
    Vagyis elvileg nem tiltja szabály. Nem tudom, kellene-e vagy sem. Hacsak nem sérülés vagy valami fura dolog történik nem hiszem, hogy sokat számítana, egy Ub kör alatt mindenki elfárad úgyis, egy-egy hosszabb szakasznál meg spórolnak 30-60mp-et? Nem tűnik nagy különbségnek mondjuk egy jól megtervezett váltássorozattal spórolni mondjuk 5 percet egy Ub körrel. Persze ha azon múlik a helyezés akkor számít, a dobogónál néha de ott is sokszor ennek többszöröse az eltérés a csapatok közt.

    Olyat hallottam, hogy valaki többször utolérte az egyénit. Azt láttam, hogy pl biciklire felvették "szegény" futót kicsit vitték.

    Nekem órához és érzéshez képest csalt le 15 mp-t a paceből ez a rendszer ami óriási különbség, de csapattárs is csinált 4 30ast aki magához képest tényleg jól ment de nagy összegben fogadnék, hogy 5 fölött volt. Azt nem értem mitől lehetnek ilyen eltérések, szar az óra a chip olvasóban? Ha el tud térni perceket, hogy ilyenek jöjjenek ki akkor ki tudja megmondani, hogy oké 5 percet eltért de 15-öt tuti nem fog? Meg vajon mindenkinek ugyanaz az eltérés vagy valami hiba van a leolvasásban néha? Szóval én ezért veszítettem el kicsit a bizodalmam ezekben a mérésekben. Kérdés van de válasz nem sok.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz #78687232 #33504 üzenetére

    így vagy úgy nem, pl a cég belerokkan egy kártérítésbe és így megszünteti nem csak a posztolást. Ez egy sértődött posztolás volt ami magánembernél oké, cégtől nem annyira.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz concret_hp #33506 üzenetére

    "a juzer alairta a reszveteli felteteleket, amiben benne volt, hogy hasznalhatjak a fotoit" senki nem említette egy szóval, hogy nem használhatják a fotóit én annyit mondtam, hogy abba nem egyezett bele, hogy névvel publikusan alázzák, szerintem ezzel simán lehet pert nyerni. Az más, hogy ha sáros akkor inkább jobban teszi ha túlteszi magát a dolgon de azért ez egy hobbi és tönkreteheti pl karrierét is ha van neki meg lehetnek a sporton túli súlyos következményei. Ez olyan mint amikor a törvényben benne van a bűncselekmény büntetéseként a szabadságvesztés mégis a nép a halálát követeli az elítéltnek. Mint a középkorban... de jó idők is voltak ugye...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz anorche1 #33529 üzenetére

    Egyebet nem tudok mondani, mint hogy kellene tudja de csak netről tudom. Az én piros pántom elkezdett szarakodni és fontolgattam a régi fekete hrm-runt mivel elvileg ugyanazt tudja. Nem mintha hasznosak lennének bármire azok az extra számok...

    https://forums.garmin.com/forum/into-sports/running/forerunner-735xt-aa/150898-hrm-run-strap

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #33531 üzenetére

    Gratula! Nehéz lehet az ilyen körözős.:)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Tiszta rokitopic vagyunk néha. Egy kedves ismerőssel beszélgettem tegnap az Adidas edzésen nyújtáskor, kérdezte hogy van a lábam. Hát, mondom kicsit sajog a jobb combom elöl középtájt de minden oké. Igen aszondja? Nem erre gondolt. Ja mondom igen a térdem kicsit fájdogált a nap folyamán, meg néha mikor léptem a jobb comb oldalt benyillalt még a reggel / délelőtt de azok csak a vasárnapi 31km miatt, most elmúltak a futástól. Aszondja, nem ezt kérdezte hanem a régebbi. Jaa, igen, a jobb bokám alatti szalag ami miatt kicsit visszavettem az intenzitásból és most nincs gond, még néha érzem de azt meg fogom úszni úgy néz ki.
    Most a jobb 2. lábujjam fájdogál, semmit nem változtattam mégis egy ideje elöl nyomja a cipő, hol vízhólyag akar lenni rá hol meg a körmöm lilul kicsit be, rosszabb se lesz de nem is jön helyre, plusz állandósultak vízhólyagok a 2. lábujjam oldalán mindkét lábamnál. Néha leragasztom néha nem, csúnya se lett de el se múlik.

    Azt is tapasztaltam többször, hogy amikor keveset (vagy nagyon keveset) futottam vagy kihagytam, hogy gyógyuljak akkor pár napon belül elkezdett olyan helyeken is sajogni a futómű amivel a sok futás alatt nem volt bajom, ilyen kis fantomfájdalom jellegű dolgok a fene tudja a pihenéstől mire fel jön az ilyen elő.

    Nem tudom ez lehet csak nálam megy így, akkor lesz minden oké ha abbahagyom a sportot. De hát ha már öregszem és muszáj valami nyűgöm legyen akkor ezeket egyelőre bevállalom, csúnyább ne legyen... de néha nagyon akrobata egyensúlyozós műveletnek tűnik az egész.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #33647 üzenetére

    erről ez szokott eszembe jutni :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz mukibuci #33659 üzenetére

    Igen, voltam, a legrosszabb a 2. kör volt, óriási tömeget kellett előzgetni, még felfele meg síkon, de lefele is csomóan sétáltak meg alig kocogtak, nem is értem. Egész lefele 2 ügyes leányzóba kapaszkodtam, aztán leráztak. A 3. kör már szellősebb volt, ott lehetett előzni legalább. Szerencsére nem volt annyi szint mint amennyire féltem, amúgy jó volt a holnapi hosszú futás helyett. Az eredeti terv az volt, hogy 280w-ot tartok emelkedőkön, ebből az lett, hogy az elejét kicsit elfutottam és aztán végig teljesítményre paceltem, a 300w-ot próbáltam tartani ahogy tudtam. Főleg lefele volt ez mókás, volt 4:00-4:05-4:05 splitem lefele az 5 km-en a 3 körben. Szerintem holnap mindenem fog fájni. A hátam alsó fele már a befutó után elkezdett fájni, most is érzem, ez jó eséllyel a lejtők hatása mert máskor nem szokott, plusz gondolom a gerinc ilyenkor sokat csillapít.

    (#33657) Vertigo18
    Gratulálok, jó érzés lehet. A sikerélmény se kutya, egy életre megjegyzi szerintem.

    (#33656) danielsz
    Ügyes vagy, ebből akkor lehet még sokkal jobb is!

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz #78687232 #33661 üzenetére

    Szerencsére ismerős autójába pakoltam. Azért sokszor látni a vendégsereg a legnagyobb bunkó ha valami nem tökéletes, ami szomorú. A tavalyi night runhoz képest ez elég hűvös volt, nekem nem volt bajom vele egyáltalán, persze kérdés mihez van szokva az ember, a 25 fok is bőven túl meleg.
    Ez a cég nincsen erősen a topon a szervezésben, de ez az event hangulatra sokkal jobban bejött mint a tavalyi, a pálya nehezebb de hangulatosabb volt, és a frissítés is teljesen működőképes volt, nagyon sokan voltak. Főleg a Dózsa György téri? frissítésnél a csajok kórusban üvöltözték a vizüket, a 3 körömön keresztül, azért nem tudom mennyi hangjuk marad holnapra de én inkább fm-t futok ha választanom kell másfél-két óra üvöltözés helyett. De jó poén volt mindig örültem neki, meg kell dicsérjem őket facebookon hátha eljut, az ilyen lelkes staff számomra azért sokat tud adni a hangulathoz.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #33692 üzenetére

    Szerintem hegy alatt ne abrakolj, inkább legyen max thresholdtól maratoni tempóig, annál gyorsabb ne, és mennyiség csak okosan, a maraton előtti 2. hétben már kicsit visszavennék (tudomisén 75%) és utolsó hét 50%, úgy, hogy maradjon benne minőség de csak ez a lightosabb hosszabb. 2.5 óránál nem több de utolsó 2 hétben inkább 1.5-2 max hosszúra. Ezt nem minden napra értem hanem heti 1 vagy 2 és ennek egy része könnyű pl 15 könnyű 10 maratoni vagy hasonló esetleg a végén pár km kicsit fölötte.

    Nekem ma szarul esett az edzés, mazochista edző volt sajnos.
    35 fok, szombaton volt a FM, ugye ilyenkor elvileg 1 hét lazát csinálnék. Hétfőn ugyanez az edző volt csináltunk meglepinek ilyen dombon felfele szökdösést (helyből 2 lábbal előre meg háttal), meg oldalazva meg mindenféle ilyen gyakorlatok, még ma 3. nap is éreztem itt-ott a hatását. Nem baj, rossz időzítés, de jó néha az ilyen. Ma meg bemondott 4 szett piramist (100-200-300-400-300-200-100, 100m pihenővel köztük), amiből 3 szett lett de nekem 2 amiből a 2. már érezhetően lassult. A múlt heti pályaedzés is ilyen rövid gyorsak voltak, meg voltam győződve ma valami vo2max dolgok lesznek vagy hasonló hosszabb, mert csináltak az elején felmérést és a többség FM-re készül, páran maratonra. Elvileg maratonhoz én csinálnék ilyet de mennyiségben felét, havonta 1x max 2x nem egymás után, és persze nem pihenő héten, meg nem 35 fokban, azt hiszem 3 ilyen szett valamennyire menne 10 fokban pihenve, mondjuk az a 100m pihenő nekem kevésnek tűnik ehhez még akkor is, ha a szettek közt van 2-3 perc pihenő. Szerintem túltolta, de ugye ajándék ló stb.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #33696 üzenetére

    A megfelelő elosztásban jó lenne ez mert én nagyon gyenge vagyok ebben a műfajban, csak havi 1 vagy 2 heti 1 alkalom kellene belőle, és nem 35 fokban meg nem pihenő héten. De ezt nem én osztottam be / találtam ki, Adidas runners edzés ami amúgy jó móka csak most ez nekem nem volt való. Azért nem oldalogtam el amikor meghallottam, az már milyen lenne. :) ha rendszert csinálnak belőle akkor kihagyom és visszakapom a csütörtököm amikor magam csinálom a programot megint, szóval gond az nincs.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #33699 üzenetére

    Elég jól összeválogatott társaságnak tűnik. Általában 2 edző szokott egy edzésen ott lenni. A csütörtöki - haladó - pályedzésen - a celebünk Kazi Tamás, aki most Berlinben van. Külön örülök, hogy jó srác nem nagyképű vagy felületes pedig nagyon nem egy szinten mozgunk. Ezt a tegnapi edzőt nem igazán ismerem, párszor láttam. Van még egy srác akit nem ismerek mert a szerdai erőnléti edzéseket szokta csinálni amire nem járok, messze van a Mom parknál (Darabos Balázs), meg 2 másik aki más napokon jelenik meg mikor hogy (Kiss Áron - elég aktív edzés terén ahogy netes infókból láttam, Sipiczki Csaba - edzés mellett rutinos tereptriatlon versenyző, nem akarok hülyeséget mondani de mintha 1:13 fm-t futott volna tavaly Berlinben). Ezek mind elég rutinosnak tűnnek nem csak fizikailag, hanem a csapat figyelmét is egyben tartani. Van pár lány is, biztosan nem ez a legnagyobb érdemük ne érts félre de jól néznek ki, nem sokat tudok róluk. :) ők a hétfői Mac-os pályaedzés/1-2 szigetkör/kezdő (mikor mi a program) edzést szokták vezetni vagy szombaton vannak a városligeti hosszún.
    Alapvetően jó hangulatú edzések és rendesen felépítve meg levezetve szóval kényelmes valahol, hogy az ember csak csinálja, persze benne van, hogy nem mindig passzol a programhoz. Azért általában össze tudom egyeztetni a programommal, nekem nem túl durva, nem túl laza, pl ha egy lazább hétfőt vagy szombatot akarok tartani akkor lassúbb pace grouppal tudok menni, szokott 3 lenni 5:10-től 6 föléig.

    (#33698) borix
    Igen így van, azt hiszem kicsit függő kezdek lenni én is, nehezen engedek el alkalmat. :) általában lehet alkalmazkodni valamennyire, ez a csütörtöki ami speciálisabb lévén, hogy haladóbb csoportnak van.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #33703 üzenetére

    Mondanak valamiféle intenzitás %-ot ami nem sokat segít belőni, én az általam ismertek alapján próbálom a Jack Danielsből amit tanultam (kb), plusz értelmezve a mennyiségből. Azt mondják 5 × 1000 mondjuk arra az ember kb mondjuk 5k versenytempóra gondol. 400asoknál ennél érezhetően erősebb, stb. Figyelnek és finoman baszogatnak ha lazsálsz szóval amúgy tetszik az egész hangulata, el szokott fáradni a nép. Hogy ne legyen erősen nagy a szórás van elvárt szintidő, férfiaknál 4:45 paces 5k asszem, nőknek 5:00. Ez nem erős de azért feltételez valami alapot, hogy kezdők ne sérülgessenek / ájuldozzanak a pályán. A hely is jó, Honvéd pálya, mindig edz más is, néha egész 'rendes' sportolók.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #33717 üzenetére

    A weboldal már gyanús. 5 ft-ot nem mernék rájuk bízni. Még azt sem tudni ki működteti. Bárki tud egy ilyen weboldalt csinálni, egy kis pénz és idő kell hozzá. Jó esetben valami kókler, rossz esetben csalás, az utóbbi valószínűbb.
    Az árak outletárak viszont van minden méretből?
    A főoldal oké nyelvileg de a regisztrációs oldal már kevésbé igényes, google translate jellegű.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #33732 üzenetére

    Feljebb nem erősen van jelenleg. Valamint nem sok óra tud normális edzéstervezést / levezénylést + pacet és távot footpodból. Nálam ezek szempontok voltak. Szóval mindenki el kell tudja dönteni mire van szükséges...

    A fenix 5-nek is szar a barométere, rengetegen cseréltették vagy próbálták, talán a legsűrűbben előforduló hiba a run4iq garmin facebook csoport szerint. Az enyém nem tudom mert őszinte legyek nem használom egyáltalán.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz #78687232 #33770 üzenetére

    Cipőtől is függhet. Én 1000-et szeretem elérni, van amiben van 1100 is de azokat ritkán veszem elő rövidebb futásokra esetleg. Az első cipőm, a gt-1000 2 1k után már erősen kemény lett. A mostani Saucony swerve is tönkremegy érezhetően 1000-re de talán nem annyira. A hoka cliftonom egyrészt nem bírtam soha teljesen megszokni, zsákutca volt, másrészt a kopóanyag szakad le a talpáról 700km-re.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz oxox #33784 üzenetére

    Én nem azért kezdtem el futni mert egyszer csak 40 fele full passzív életmód után eszembe jutott, hogy szeretem. Ez volt praktikus és egyszerű. Nem utáltam, eltelt vagy 2 év, megtanultam pár dolgot, nem rossz hobbinak sem.
    Ha futsz az étvágy is hajlamos megnőni, legalább vedd észre ha tovább hízol fogyás helyett nem valami alattomos genetika lesz a ludas hanem a kaja.

    Itthon nyúlcipőbolt meg spuri, hoka-t nomadsport-ban vettem, online még a bike24.de-t ismerem ahonnan vettem cipőt korábban.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Mostanában folyton vízhólyagokkal szenvedek. Lett régen 1-2 és azóta nem szabadulok tőlük. Asszem egyik generálja a másikat, pl marad kis bőrkeményedés egy gyógyuló vízhólyagból, a másik lábujjam felsérti. Most elkezdtem leragasztani mert csütörtökön véresre horzsolódott egy helyen de most meg a ragtapasz sértette fel a mellette levő lábujjat. Csinálhatok múmiát is magamból minden futásnál de valahogy az sem tűnik célravezetőnek. Lehet a meleg belezavar, jobban izzad az ember lába, de mostanra mindkét lábamon a nagyujj és a mellette levő sérült. Van valakinek erre tuti tippje? (azon kívül, hogy ne fussak; holnap 10km, kedd 15, szerda 10, csütörtök 25-27, péntek 5, szombat 12-15, vasárnap 25-27 a program... ezt kéne úgy, hogy közben jöjjön helyre a lábam).

    peterkeT: milyen maratonon indulsz?

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz emvy #33865 üzenetére

    Az a baj van csomó dolog ami elég érdekesen működik. Nekem pl a vo2max sokáig erősen összevissza ment amikor azt gondoltam fel kéne menjen le ment és fordítva. Beállt aztán de kellett több hónap! ehhez. Az LT is érdekes, pulzus és tempó is hibás amit kitalált, egy időben reális pulzus értéket mondott de 2 fw frissítéssel ezelőtt elromlott, a pacet sosem lőtte be rendesen. A pihenő időt úgy tűnik simán az alapján lövi be mennyire volt magas a pulzusom, vagyis hasraütésszerűen én is meg tudnám mondani érzésre, nem tűnik valami komoly dolognak. A pulzusmérő pántot 37e-ért vettem de nem pontosabb a suunto-nál, az kicsit nehezebben működött szárazon, kellett nyálaznom főleg télen, de amúgy így 1 év elteltével ez is néha hülyeségeket mér és az utóbbi hetekben nem nagyon használom mert elkezdte irritálni a bőröm a szenzor alatt. A csuklós mérő néha jól mér néha gondol egyet és fölémér 20 vagy több ütéssel. Aztán 5-10 perc múlva helyrejön.
    A performance condition, stride length, vo, gct érdekes számok de sosem vettem hasznukat, velük vagy nélkülük, tökmindegy. Szóval mintha a Garmin belerakna millió egy dolgot ami teljesen felesleges vagy szarul működik.
    A fő ok amiért mégsem dobtam ki a fenix 5x-et az, hogy civil óraként is használom mert megszoktam az értesítőket, és Stryd-et használok a pontosabb pace és táv mérésért ami verseny pacelésen is jól jön, egyrészt mert a gps alapján elég borzalmas másrészt pl alagútban, ahol átvisz minden lényeges budapesti futóverseny, nem megy el :)

    Én már elfelejtettem miért használom a strava premiumot, azt hiszem pulzussal kapcsolatos dolgok nem mennek nélküle, de valójában azt hiszem, az analízis részhez is kell (tehát amikor a köröket szépen bar charttal kirakja és mutatja a spliteket). Ha jól tudom ez az analízis oldal hiányzik az ingyenesben. Az új summittal nem is tudom melyik csomagban van amit én használok, ki kell tanulmányozzam...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #33880 üzenetére

    És gyorsabb lettél, hogy vo-t változtattad, vagy mondjuk lépéshosszt? Honnan tudod mi az optimális amire törekedni kellene? Értem hogy l'art pour l'art lehet tetszőlegesen változtatni ezeket csak azt nem, hogy mi lesz jobb tőle. A cadencet nem írtam mert azt belőttem még régen 180 környékére, annak talán volt nálam egy pici előnye annyiban, hogy talán sérülésmentesebb ez a verzió számomra, de ez a 180 is ökölszabály és nem kell mindenki pont ezt erőltesse mert lehet, hogy neki nem az az optimális. Azóta nem is nézem mert tudom, hogy a körül van mindig, erős tempónál felmegy 200-ra. Igazából a lényegi változás az volt, hogy kisebbeket lépek mint régen és ezáltal inkább magam alá rakom a lábam amit így írásban nem lehet jól elmagyarázni de én energiatakarékosabbnak és kíméletesebbnek érzek és ez a fontosabb nem a pontos szám. De a technika a tempótól is függ...
    Szeretni én is szerettem egy darabig csak aztán meguntam nézegetni. :) a balance is érdekes de annyiban, hogy nagyon pályafüggő, nagy a szórás attól függően hol futok, 1%-nál is több eltolódást jelenthet. A szimmetrián lehet dolgozni de abból sem tudom, hogy valójában mennyi oké és mennyi káros már, senki sem pontosan 50%.

    p.s. szerintem ami a legfontosabb funkció egy ilyen órában az a stopper és pályán kell edzeni olyat aminél pontos időre fut az ember :) esetleg a pulzus de egy adott rutin után azt sem érzem annyira fontosnak. a többi luxus és a hobbi kütyü részéhez tartozik kicsit. :) ez nem kritika mint mondtam nekem is túl drága órám van.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #33961 üzenetére

    10e-et fizettem a Sparért, félmaratonok 6e körül szoktak lenni. Szerintem olcsók a budapesti versenyek, ha a bécsi maraton reprezentatív akkor feleár mint nyugatabbra és kb ugyanazt adják, nem tudom, hogyan, vagy meddig.
    Persze lehet ingyen is futni, vagy papírlapra fliccel felírt számokkal a mezőn, ahhoz képest drága de úgy értem, hogy az infrastruktúrához képest, amit adnak...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #33990 üzenetére

    A maratont nagyrészt zsírból futod, úgyhogy szerintem bőven elég az iso a frissítőpontokon ahhoz, hogy ne fogyj el szénhidrátból

    Na erre kíváncsi lennék de nem merem kipróbálni mert nem hiszem, hogy így lenne. Bármennyire guglizom az jön ki, hogy a maratoni pace bőőven szénhidrát:
    http://fellrnr.com/wiki/Glycogen
    ha az őszi maratoni pulzusomból számolom akkor a kb 162 vo2max pulzusomhoz az a 150 90% fölötti volt, ehhez nézem a grafikont, ahol kb az energia 3/4 része szénhidrátból jön már a vo2max 85%-ánál.

    Itt kétszer is említettétek korábban a glukóz kifogyást pulzuscsökkenéssel kapcsolatban és akkor rákérdezek erre is mert én ha minden igaz egyszer tapasztaltam ilyet de a pulzusom emelkedett, és ez összhangban lenne a fenti írás glycogen depletion részével. Akkor hogy is van ez?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #34041 üzenetére

    A pulzust talán peterke írta utoljára, azelőtt még valaki említette, én is fordítva tudom az itt elmagyarázott okok miatt (több oxigén kell ugyanazt az energiát előállítani zsírból mert hogy melósabb?).

    Van az a tempó aminél ki lehet bírni, persze, a versenytempóra mondtam, hogy úgy néz ki negyede ha zsír, persze ez csak egy tanulmány nem sok emberen, de ilyen grafikonokat láttam máshol is (vo2max 65%-a körül találkozik a zsír és szénhidrát égetés onnan egyik meredeken le másik fel).

    (#34042) borix
    Fogalmam nincs, azt nem tudhatom, mennyi kalória. A "fogyós" becslésem szerint kb 2000-2500 de ez lehet, hogy kicsit konzervatív (garmin becslése 2646 kcal volt az ősszel). Sok tapasztalatom sincs, csak 4 maratont futottam. Eddig még nem használtam gélt, enni szoktam, egy kis banánt minden frissítőnél ahol lehet, elkezdem már az elején, a végén kólát is.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #34045 üzenetére

    Kajának mindegy, hogy nyár vagy tél, legalábbis nekem. Távban a félmaratonra nem kell ennem, amennyiben előtte ettem (versenyekre olyan 500kcal-nyi müzlit szoktam enni előtte). Olyat tapasztaltam a múlt csütörtökön, hogy erős edzést abba kellett hagynom, mert elfogyott a kraft 20km környékén (kevés ebéd után, este futottam, ebben volt azt hiszem 13km maratoni pace és 3km LT, a második ilyenre nem volt erőm).
    Sima regeneráló tempóhoz azt hiszem olyan 30km-t simán tudnék csinálni, lehet, hogy többet, rég nem próbáltam ilyen típusú hosszú futást. De amint a fenti anyagokból látszik óriási a különbség, hogy pl 65% (regeneráló) vagy 90% (versenytempó) az a futás mert alacsony intenzitáson sokkal nagyobb a zsír felhasználása. Nálam ez kb 105 vs 162 pulzust jelent a szemléltetés kedvéért.
    A fellrnr azt is írja, hogy az izomban tárolt glikogént csak az az izom tudja elhasználni amelyikben tárolva van, ez is megmagyarázhatná az eltérést.
    Úgy tudom, hogy a profik is töltenek vissza szénhidrátot maratoni távon, ha biztosan menne nélküle akkor biztos kihagynák de én azt olvastam, hogy olyan 32-40 között valahol tipikusan kifogy az ember.
    A víz más, télen félmaraton megy nélküle, habár versenyen ott is 1-2 helyen iszom. Nyáron minden állomásnál 2 kortyot, de így is nehéz, 10km-n olyan kb 1-1.5 liter vizet vesztek (rég nem mértem). Még szerencsére sosem sikerült betegre dehidratáljam magam, nem várom, azt gondolom veszélyesebb a glikogénraktár ürülésénél.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #34048 üzenetére

    Biztos, ez volt a legösszeszedettebb forrás amit így hirtelenjében találtam, azért linkeltem ezt mert 11 forrás megjelölésével készült.
    Amint említettem a google hasonló grafikonokat talál, most nem szeretném mind belinkelni de itt egy másik, 2010-es:

    kísértetiesen hasonlónak tűnik, itt is 65% körüli az átmenet.
    Aztán lehet, hogy ezek tévednek, kíváncsi lennék további anyagokra.

    (#34047) borix
    Azt nem mondtam, hogy nem lehet a távot megtenni kaja nélkül, azt mondtam, hogy versenytempóban nem hiszem. Mármint lehet van az az ember de szerintem általában elég markánsan elkülönül a félmaraton és maraton abban, hogy az utóbbin kell a pótlás. Ha az ember regeneráló tempóban futja le akkor oké de azt meg minek, én baselinenak az én intenzitásom számoltam ami kb 92% vo2max volt az utóbbi versenyen. Nem gondolom, hogy nagy eltérés lenne intenzitásban, a maratoni pace az maratoni pace mindenkinek.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #34052 üzenetére

    Megtaláltam, elkevertem a laktátküszöböt a vo2max-al. Az aerob thresholdot emlegetted arra fogom így ahhoz viszonyítottam. :) Ez nálam olyan 161-162 lehet max (abból ítélve, hogy az FM átlagpulzusom 156-157 és hosszabb tempóknál 161 környékére megyek fel pulzussal), a maratoni átlagom meg 150 volt (igaz ebben 2 wczés is benne van). Vo2max nem tudom hol van pulzusban, vo2max résztávozásnál 165 fölé nem megyek, az már az összeesős és nem bírom lábból meg nem kapok levegőt szint.
    Az első cikkben nem találom a contentet csak az összefoglalót, a másik kettő pont a vo2max 65%-nál adja meg az 50% átlépését, mint az általam idézett eddigi grafikonok. Az sokkal a laktátküszöb alatt kell legyen...
    Az időbeni változást nem fejtettem meg, az bonyolultabbnak tűnik. Könnyű lenne ha zsírból lehetne maratont futni, nem kellene enni, de sajnos ez még a profiknak sem megy.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz emvy #34062 üzenetére

    no, linkelj valami jóféle maratoni futót aki csinálja

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #34094 üzenetére

    Hát nem tudom hogy csináljátok, olyan pulzusokkal eldőlnék a fele előtt.
    Ma ezt futottam - tempó, vagyis laktátküszöb intervallok, 4 x 3km és 2 x 1.5km. A távok végén ment 160 fölé a pulzus ami nálam kb a küszöb érték lehet. Ez az az érték is ami már rosszul esik, e fölött nem nagyon akarózik menni. Igaz nekem eddig a legintenzívebb edzésemen 175 volt a max pulzusom, 35 fokban 400m-eztünk... ki is hagytam az utolsó szettet.

    A maratoni készülés mendegél, itt az idő, hogy kicsit realistán felmérjem mire lehetek egy jó napon képes és belőjek most már egy valós alapokon nyugvó célidőt... nem tudom van-e babona ezzel kapcsolatban, szeretnék egy 3.20-at, az nem valami fenomenális bő 2 perc javítás lenne, kiegyeznék vele. A tavaszi tervhez képest nem adtam le azt az 5kg-t, ellenben az edzésem keményebb volt mint a tavaly, igaz, alig bírom néha cérnával, lehet picit túl erősre sikeredett. Ma is felmerült 2-3x, hogy álljak meg a fenébe, lehet kicsit kiégtem, a maraton után lesz egy hónap szigorú minimál kocogás kizárólag ami és amennyi jól esik ha 2km akkor annyi, aztán meglátom. Nem tudom, hogy elgyengültem fejben, vagy az edzés erősebb és azért nem bírom olyan jól, lehet a kettő kombója is mindenképpen lesz egy reevaluálás szép magyar kifejezéssel élve alaposan átgondolva mit hogyan fussak utána, nem simán ezt fogom folytatni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #34100 üzenetére

    Kössz. Hát, futni kell... ;)
    Neked mi a terved vasárnapra, van stratégia, lehet tudni? Sok sikert, legyen egy átgondolt terved és próbáld tartani, meg legyen B terv, hogyan módosítod szükség esetén úgy, hogy nagyot ne bukj.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #34110 üzenetére

    Ha van friss félmaratoni versenyidőd az is segíthet becélozni, +15 mp pace környéke, sokkal óvatosabbnak nem éri meg lenni ha benne van a sok km a lábadban.
    Csak 1 emberes statisztikám van de az én tapasztalatom szerint olyan nincs, hogy kényelmes maraton, ha lassan futod úgy is szarul kezd esni 25km után. Olyan kevéssé valószínű, hogy 30nál rájössz mennyi sok erőd van még es gyorsítasz egy nagyot. :) én legalábbis a papírforma szerinti - A terv - egyenletes pacere szoktam tervezni, a negatív split maratonon nem igazán jön össze. Sőt inkább próbálok 5mp-t hozni az első felében, ha esetleg 35 utánig kibírom az már ad egy elég egészséges buffert lassulásra a végén ha mászik el a pulzus és nem bírom. :)
    2 nap pihi minimális kocogással esetleg, egyél komplex ch-t rendesen de ne túl sokat egyszerre, hát kíváncsi leszek :) persze hosszú és bármi történhet, én is így vagyok a maratonnal, de azért terv kell. Nekem van már kb A meg B meg C tervem, mindegyikre a pacet is kiszámolom menet közben könnyen váltsak fejben ha kell :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #34121 üzenetére

    Az jó, bőven elég ahhoz, hogy ne tévedj el, plusz nem kell lökdösődni, meg lehet optimális íveket is venni :)
    A vége nem lehet, 5:30-al esélyesen a mezőny első felében kell legyél, hacsak nem valami különösen kompetitív társaság. A tavalyi Sparon a férfi mezőny kb 4 óra 3 percnél feleződött (most néztem meg kíváncsiságból / az 5:45 pace).
    Btw a heti 60+ km vagy mennyit toltál hónapok óta nem csak 25-ig kell bírd hanem végig. Illetve nem kell csak 35ig bírni onnan már bekúszik az ember lendületből mert sajnálja elrontani a végét.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #34143 üzenetére

    A barométer problémáról olvastam, habár sok a fals pozitív is mert elvileg kalibrálgatni kell használat előtt, az időjárás is befolyásolja ugye szóval az sem tökéletes magasságmérésre. Én nem nagyon néztem.

    A szenzor fölötti műanyag nekem is fura kicsit. Nehéz lefényképezni de ilyen:

    Állítólag sok órát kicseréltek garanciában ezzel a problémával, nekem amikor régebben néztem nem igazán látszott aztán most már elmúlt 1 éves lejárt a garancia. Azért működik, annyira amennyire, mostanában használtam mert a pánt kidörzsölte (vagy valami) a mellkasom és nem veszem fel minden nap, az Ohr meg nem szokott annyira félremérni mint régebben. Lehet javítottak valamit szoftveresen.

    Úszni nem úszom, és arról nem hallottam.

    Nekem a pocsék gps-e ami továbbra is leginkább zavar, a 935-ben ez elvileg kicsit jobb a műanyag ház miatt, amúgy meg footpoddal mérem a távot és pacet szóval ez megoldott. A szoftverét most updatelték azóta van, hogy 5 perc a gps lock. Próbáltam egy resetet de nem resetálódott szerintem, minden megmaradt :) jut eszembe ma megvolt az edzés megint meg kéne próbáljam. Az edzéslevezetőben pár verzióval korábban elrontottak valamit - az instant pace jelölés hiányzik azóta az átlagot mutatja így szar intervallt pacelni... kéne panaszkodjak nekik csak nincs energiám supporttal levelezgetni, általában nem egy élmény.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #34156 üzenetére

    Gratulálok, ez azért óriási eredmény, az idén nagyon nagyot fejlődtél. Ez jövőre is folytatódni fog úgy érzem, ha ezek az eredmények meghozták a kedvet és a téltől megint nekiállsz.
    Intervallum = résztáv igazából szóval a terminológiád nem világos, de ezzel a 10k / FM értékkel a vo2max résztávjaid (cca 4-5-6x 1km 2-3 perc pihenőre) a 3k-5k versenytempó kell legyen, szóval 5k nem gyors. Ha a másik alatt még lassúbbat értesz akkor az gondolom a threshold típusú - egybe 20-25 perc vagy 2-3k-s darabokban - ez a 10k versenytempó pontosabban 1 órás versenytempónak definiálják. Ha futsz 200/400m-eket az kicsivel még fennebb.
    Szokásos disclaimer, nem vagyok szakember de az én ismereteim szerint kb ezek passzolnak. Inkább az lenne érdekes a heteid hogy osztottad be, annyira nem néztem, de a futások olyan fele km-re csak könnyű kell legyen ami max 6 percesek. És 30+ nem kell, inkább csak legyen egy hosszú ami 1.5 és 2.5 óra közötti (a könnyű paceben de lehet belekombinálni maratoni céltempót mondjuk 10k a végén, vagy thresholdot).

    borix, ha connecten fent vagy a prohardver csoportban akkor látod a dolgaim, ha nem bejelölsz és minden ott van. Tavaly áprilistól használok fenix 5-öt, 5x-et, igaz ez szinte mind 'országúti', de legalább lesz vagy 400 példa tracked...
    reklám mindenkinek, lépjetek be :)
    de igazából van Strava csoport is, én inkább ott szocializálódom, connectet néha nézem meg ha forrásanyag kell vagy a pwoer meter adatai...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz seadrone #34173 üzenetére

    Nekem 2 féle decathlonos volt, egyik se jött be. A póló alatt hordom és másznak felfele futás közben amíg felcsúszik a nadrág fölé és a varrás elkezd zavarni. Egy Nikeom volt (egy kinyúlós telefon rekesz meg egy + bankkártya méretű zseb) ami vagy 9e ft és 1 év után elkezdett a cipzára szétválni a végén, varrtam meg de nem tökéletes. Olyan még nem volt ami ne zavart volna, mindegyik rossz valamennyire főleg ha nem csak lötyög az ember hanem tempósabbat futna.
    Kulcsot a nadrág kulcszsebebe, vagy gatyamadzagra rakom, esetleg road id kis zsákba ami a cipőn van. A nadrágok kulcszsebe rendszeresen ki szokott lyukadni, sokszor hullattam már el, egyszer bajban leszek éjjel kint minden nélkül... :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #34191 üzenetére

    Ha 4 éve megy akkor én nagyon meg lennék elégedve. Ezekkel az szokott lenni néha, hogy ha nincs elég nedvesség nem mér normálisan, főleg télen én bőven meg szoktam nyálazni az érintkező részeit. De az is lehet, hogy kezdenek tönkremenni az érintkezők ennyi idősen, persze akkor nem mérne tovább jól.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Gps mint a rádió: lehet akármilyen hiper szuper ha szar az antenna nem lesz jó. Ezért volt jó az ambit3 mert bazi nagy antenna van benne.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #34233 üzenetére

    Igen, amíg nem akarsz mondjuk edzeni vele, mert résztávnál nem túl biztató ha ugrál 4 és 6 perc közt az instant pace. De egyébre tényleg jobb.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Danika256 #34260 üzenetére

    A feladás mindig opció főleg ha lokalizáltan fáj és elég erősen, mert általában nekünk halandóknak nem fizetnek annyit, hogy maradandó egészségkárosodást megkockáztassunk. De biztos van kivétel. Én nehezen tudnám ezt beárazni...
    Ez a sose add fel bármi legyen buta marketingduma. Biztos ezt mondták annó a harcba indulóknak is - el kellett valamivel küldeni a sok balekot a halálba...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Lehet tippelni a maratoni időkre lassan annak aki ma futott és jön a Sparra. Fájdalomban azt hiszem hajszállal új pr-t avattam, a pulzus is ezt igazolja, az is PR a Vivicittához képest +1. Én azt hiszem a 3:15 környékét fogom belőni A tervnek, 3:20-as B tervvel, ha meg valami borul mert meleg lesz / vénasszonyok potyognak / lesántulok / gyomrommal baj lesz stb akkor van miből rontani...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz emvy #34297 üzenetére

    1:29:51 lett. Nem tudom látszik-e, de ide is:

    katt

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #34304 üzenetére

    Nem. Elvileg kb 162 körül lehet a laktátküszöböm. Max valahol 175-178, 175-öt csak 400m-ezéskor láttam 35 fokban, egyszer.

    szerk. Megjegyzem egy érdekes dolog van csak, esett vagy 10-el a cadencem. Lehet erősödtem kicsit az év folyamán. Az időn nem látszik csak érdekesség.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz zaskar #34356 üzenetére

    Az elég kár, érdekes dolgokat csinálsz. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #34401 üzenetére

    A pontos kényes kifejezés, de a konzisztens lehetséges lesz Stryd-el.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #34405 üzenetére

    Nekem amúgy tetszik, és az iqappsot általában nem használom, viszont a garminnál a pontos pacinget appal lehet megoldani (race screen, peter's racer) az erősen hiányozna.
    Kinézetre szerintem a fenix 5x veri, szóval civil óraként / okosóraként.
    Az M lehet, hogy jó ár / érték arány lesz kb minden funkcióval ami egy mai sportórában valakinek kellhet. Tetszenek az akkuidők is, ha nem hazudnak nagyot akkor jó lesz ultrára is a nagy, habár az picit drágának tűnik a listaáron.
    Amúgy képen jól néznek ki, de ebből is biztos érdemes kivárni legalább 1-2 hónapot bugfixek meg valós tesztekre, de ez minden termékre érvényes.
    A V-ben idegesítene a tapi képernyő, nekem direkt szempont volt amikor a fenixet vettem, hogy ne legyen ilyen. Egyik fő szempont volt az SSU ellenében.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz pfekusz #34422 üzenetére

    A PR-eket kézzel adod be. Azon kívül van az estimated best effort ami leggyorsabb spliteket mutatja, de az sok okból nem pontos, nem igazi PR.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz mukibuci #34436 üzenetére

    Én holnap kéne tán kimenjek egy hosszúra de nem biztos összejön, annyira nincs kedvem 30-32km-t menni... lehet megyek kicsit rövidebbet feladatosra mert azok hamarabb eltelnek, ilyen 10k maratoni pace, kis pihi, megint 10, de azt sem fogom szeretni szerintem...

    (#34434) Agony
    Gratula, kemény vagy!

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #34463 üzenetére

    Az szép.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák