Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Jim-Y #96 üzenetére

    Ez egy olyan téma, ami örök vitákat szül, szóval tényleg nem érdemes ezen sokat vitázni. Én önmagában az erős ember gyakorlatokat, a súlyemelést, nem tartom egy túl egészséges sportnak. A nem kezdőnek valót úgy értettem, hogy szerintem aki csak ismerkedik még a súlyzós edzéssel, az talán ne a súlyemelő gyakorlatokkal kezdje az edzést.
    A hagyományos body szerintem jó alapot tud adni és amikor már van egy kis massza is, megfelelően erős gerincmerevítő izom stb, akkor próbálkozni a szakítással, felhúzással és hasonló súlyemlő gyakorlatokkal.
    Azt viszont mindenki maga érzi, illetve kell, hogy érezze, hogy a saját testének mi az ami még nem túl megerőltető. Mert például ami az egyik embernek már sok, az lehet a másiknak még kevés is, még akkor is ha mind a ketten kezdők.
    Amúgy meg tényleg inkább menjen mindenki edzeni! :D

    Fred: Fogyni is és hízni is nem lehet egyszerre! Bár sokan szeretnék, hogy szálkásodjanak és nőjön az izomzatuk is egyszerre, de az elég ritkán jön össze.
    Előbb az egyik aztán a másik. Ha most diétázol, akkor ne várj izomgyarapodást, inkább fogyás lesz, lehetőleg izomból minél kevesebbet. Arra kell koncentrálni, hogy ne egyél semmi olyat ami vizesít vagy hizlal. Amúgy a diétát sokan szeretik összekeverni azzal, hogy alig eszünk valamit. :) A diéta is napi 6 étkezés és nem kanári adagok, de gondolom ezzel tisztában vagy. Azt én megértem, ha nincs rá pénz, akkor nincs rá pénz és kész, de akkor tényleg el kell fogadni azt, hogy a fejlődés is nagyon lassú lesz és arra is gondolni kell, hogy ha tudod, hogy nem táplálkoztál megfelelően, akkor nem gyötröd agyon magad, a kevesebb néha több.
    Ezt úgy is el lehet képzelni mint például egy autó motorját, ha mindig a legolcsóbb tesco-s olajat öntöd bele és azt sem cseréled ki időben, de ugyanakkor még hajtod is az autót, akkor jóval hamarabb elkopik az a motor, mintha megveszed bele a legjobb castrolt és 10.000km után ki is cseréled. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák