Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Jim-Y #87 üzenetére

    Fred23 hozzászólásaiból ezt szűrtem le, még azt is írta, hogy versenyen is akar indulni, mármint CF versenyen. Most még is mi a bánatra kellett volna gondolnom?
    Miért ne tudnám, hogy mi az a CF? Azért nem űrhajózásról van szó. :) Az összes gyakorlatot nyilván nem ismerem, de saját szememmel láttam, ahogy edzettek, mivel a terembe ahová jártam, ilyen edzések is voltak. A TRX-et is itt láttam először. Illetve youtube-on is rengeteg videó van. Ráadásul magam is végeztem jó pár gyakorlatot ezek közül. Ez alapján azért már kialakul az emberben egy vélemény, pláne ha van jó pár éves múltja a súlyzós edzésben. Én nem gondolom, hogy rossz ,de a véleményem most is az, hogy nem kezdőnek való edzésmódszer.

    Fred23: Azért ez egy elég szélsőséges példa, volt, eleve ott kezdődik, hogy egy kb 12 éves gyerek kezébe nem igazán való súlyzó. 16 éves kor alatt nem javasolt, addig is lehet sportolni, de nem súlyzós edzéseket. Azt az eladót, két nagy pofon kíséretében kéne elzavarni onnan, jó messzire.

    Persze függ a testsúlytól, hogy a fenébe ne függne, hogy menyi fehérjére van szükséged az optimális fejlődéshez. Csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy egy felnőtt embernek, aki keményen edz és izmosodni akar, jóval többet kell ennie mint egy átlag embernek, szerintem ez nincs túllihegve. Nézd én abszolút saját tapasztalatokat írtam le, nem azt szajkózom amiről semmi tapasztalatom nincs. Akkor fejlődtem igazán amikor sokat ettem, bár mint írtam volt dolgom szteroiddal is, de az sem ért volna semmit, ha nem lett volna egy jó étrend mellette. Én testsúly kilogrammonként 2-3g fehérjét ettem meg, inkább 3-at. Szóval ha vagy 75 kiló, akkor minimum a napi 150g fehérje, de az se baj, ha 200-220g-ot megeszel. Természetesen megpróbálhatod csak szilárd kajából is, de mivel az embereknek általában sok egyéb dolga is van, mint az edzés, meg a kaja készítés, ezért a tápkieg szükséges, hogy kiegészítsd vele a szilárd kaját.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák