Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    válasz Ear001 #92591 üzenetére

    De más van mérve. Az első képen két különböző dolog van mérve, mind a kettő lehet releváns használattól függően. Egy méréses teszten van egy csomó minden ami mérve van, meg egy csomó minden nincs. Attól mert én kíváncsi vagyok valamire, ami nincs megmérve még az ami mérve van nem lesz használhatatlan. Én ebben nem érzem a meglepetést, hogy nincs minden mérve. Szoktak egy egy méréses teszt után még az olvasók kérni, ezt, azt, amire még kiváncsiak. De egyébként való igaz, hogy lehetne még pár hasznos mérést rendszeresítenie Amirnak, meg a többieknek is. Én is kértem már Amirtól, hogy vegyen fel, ha tud még a meglévőek mellé mérést. Pont ehhez az első ábrás hangerő szabályozásos témakörben. (Nem hiszem, hogy megteszi 🙂)
    A második ábrán is más van mérve(5V vs 4V), tehát nem meglepő az eltérés. Nem arról van szó, hogy az egyik pontos, a másik nem, egyszerűen mást mérnek. A mai dacok eléggé elszáltak kimeneti feszültség terén, nem ritka az 5V feletti szint. Pont azért, mert így jobb jel/zaj viszonyt lehet elérni. Amir pedig, hogy összehasonlíthatóak legyenek a különböző dacok 4V kimeneti szint mellett méri a listába berakáshoz a sinadot, hogy senki ne kerüljön előnybe, hátrányba. Ettől függetlenül szokott lenni a max kimenethez is mérés lenni, szóval az is ott szokott lenni általában.
    Én továbbra is úgy vagyok a mérésekkel, hogy mindegy, hogy 118dB vagy 120dB, vagy 122 dB. Egy pár dB ezen a szinten már mindegy, az, hogy valami mondjuk 80dB, vagy 110dB már érdekesebb. De jó látni, hogy a "mérés nem számít"-ból eljutottunk a "a 2.4dB rengeteghez". :) :R

Új hozzászólás Aktív témák