Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KMT

    addikt

    válasz devast #621 üzenetére

    De ez még mindig gyenge. Legalábbis ahhoz képes, hogy valaki itt mennyire istenítette a hangját...

    Fura, nekem az opamp cserék (hangkártyában) abszolút nem befolyásolták a frekimenetet. De a többi értéket se nagyon. Hallgatva volt azért változás.

    Nem változtattál meg véletlenül mást is közben?

  • snagyz

    csendes tag

    válasz devast #621 üzenetére

    Egy darabig nem követtem a fórum eseményeit, de most átfutva, szerintem nem jó irányban haladtok. Nem a műszer hallgatja a zenét, hanem mi. Mint korábban jeleztem, amíg valami jól szól, nem zavar, hogy mit mutatnak a mérések. Sok kiváló paramétert hallottam gyengén muzsikálni és sok esetben gyatra jellemzőkkel bíró berendezésnek volt nagyon kellemes hangja. Láttatok már hangszóróról készült közeltéri mérést igazi műszerrel (pl. Brüel&Kjaer - korábban csináltam ilyet, amikor akusztikai laborban dolgoztam)?! A látvány alaján nem szabadna soha "konzerv" zenét hallgatni, csak élőt, mégis gyanítom sokan ismerünk elég jó hangszórókat. De ugyanez a helyzet a fejhallgatókkal is, nézzétek meg akár a közepesen drága Sennheiser, AKG stb. freki menetét. Siralmas az erősítőkhöz képest, mégis lehet velük ZENÉT hallgatni. Szerintem (szakemberek is állítják) még nem tudjuk mit is kéne mérni, én jobban hiszek a tranziens átvitelben, az energia eloszlásban, a csillapítási faktorban, de lehet, hogy ennél lényegesebbek is vannak. A freki, harm. torzítás, csatorna elválasztás stb. -50-70-100-120 dB-s értékeit viccnek tartom. Ezek olyan értékek, amit már rég nem hallunk (igaz ettől még ott vannak), de ugyanakkor hallunk egy csomó mást, amit nem mérünk. Egyébként az aune tápján lehetne fejleszteni, de csak nagyon kis különbség lenne az eredmény (volt tapasztalatom a Cyrus erősítőkkel, belső és külső táppal), de megérheti. A HD555-ről, mivel ilyenem jelenleg is van, már ezek a különbségek (pl. opamp, esetleg táp) érzékelhető, de jelentősebb a különbség a forrás felé haladva (pl. ugyanaz a felvétel két eltérő kiadásban/préselésben stb.). Miről tudom meg, hogy MkII+?

Új hozzászólás Aktív témák