Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz madgie #30077 üzenetére

    Ezt nagyon szomorúan olvasom, pont ilyesmiért fontolgatok Fuji-ra váltani MFT-ről, mert sok a hiba, úgy érzem. Erre...

    Nálam az Olympus E-P1 stabija adta meg magát, beszereztem egy E-M5 II-t, a 4. napon egyszer csak összezárt a zár, feketeség, csak ki és újra bekapcs után lehetett használni. Azt cserélték, most pedig észrevettem, hogy ekv. 50mm és az alatt 15-20 méternél távolabbi témák esetén a képeim bal széle messze rosszabb, mint a jobb, még a 25/1.8-t 3.5-re rekeszelve is nagy a különbség. Utána jártam ez mitől lehet, mert a Leica 12-60 és a 25/1.8 is pont ugyanúgy bal szélen, kb. ugyanakkora területen romlik nagyon hasonlóan.

    Azt gondoltam, hogy decentralizáltak az objektíveim, viszont a Leica ekv. 50 mm felett hipp-hopp megjavul illetve próbaképpen rátettem az E-P1-re is ezeket az objektíveket, állványról, ugyanolyan beállításokkal nézve mindkét objektívem tökéletes.

    Szóval szomorúan olvasom a fókusz problémákat és hasonlóakat a Fujiknál, ez most kicsit elvette a kedvem, mert az Olympusnál legalább helyben van egy mintabolt és tökjó fejek. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák