Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gondwana

    addikt

    válasz TayRol #583 üzenetére

    XE2 + 23mm f/1.4 lenne az X100s valódi párja, optikailag éppen jobb a 23mm f/1.4, de viszonyításképp az X100s obija minimum a Pana 20mm f/1.7 szintjét hozza ( + az X100s makró-képessége, ha f/5.6-ig rekeszeled ami bónusz).
    Engem elsődlegesen az X100s mobilitása tart a fogságában, meg a vakus varászolhatósága. (Tudom, hogy ezt épp XE1-gyel is lőhettem volna, de Oly FL36R-rel használom, így pedig elvileg a hajamra kenhetem a HSS módot, gyakorlatilag meg 1/1000s f/2, 1/1200s f/2.8, 1/2000 f/4 vakuzható szépen X100s-sel)

    A fix gyújtótávhoz pedig kellett egy kis ideológia, de nem tartott sokáig magamévá tenni: főnököm apját rokkantként szerelték le a hadseregből egy elcseszett hadgyakorlat után, de mert még fiatal volt, hát elment fotósnak. Falusi fotogárfusként az eseményfotók 90%-át Nikkor 35mm f/2-vel fotózta, akkor mi az, amit én nem tudhatok megoldani 35mm látószöggel? (Előtte GH1-en is leggyakrabban a 20 f/1.7-nél kötöttem ki, így meg még könnyebb volt.)

    Persze, hogy idővel mindennek lesz használtpiaca, de én nem számítok nagy dömpingre ezekből a Fuji üvegekből, ahogy én látom, akik ezeket az üvegeket veszik, nem folyóméterre veszik, mint a díszkönyveket a könyvtárszobába, hanem alapvetően tájékozottan.

    Szerk.: amikor 10-15 percekre kimarad a net itt, a Balkánon, akkor úgy néz ki, hogy csak így, megkésve reagálok... :K :B

    [ Szerkesztve ]

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Új hozzászólás Aktív témák