Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gondwana

    addikt

    válasz Clemi #11401 üzenetére

    A másik kérdés, hogy az X-T10 tud külső rendszervakut vezérelni a beépített vakuval ahogy most nekem a 70D tudja a gyári rendszervakumat?
    Látom, már dezinformáltak, röviden: nem tud.
    Hosszabban: Fuji vakurendszere még nincs kész, tehát ha valamire nincs specifikáció sem, nem várhatunk működő terméket. A Fuji EF42 szerintem csak játékvaku, az EF20 legalább kicsi, gyakorlatilag hasonló tudással, akkor meg inkább Meike hasonló méretben, ha meg komolyabbat szeretnél, Nissin i40 (ilyenem van, csak most épp nincs alá gépem) vagy a friss Metz 44AF2
    Canonéknál legalább rendszervakukról lehet beszélni, pláne ha RT-ről van szó.
    Manuálisan persze sokmindent lehet, sikerült kukáznom egy pár lógóbelű elemtartó és gombok nélküli Cactus V5-öt egy szakadt vezetékkel, de legalább olyan áron is volt és már működik is és talán majd 1/2000s-t is ki tudom egyszer használni vele. (Az állványon a Cactus, rajta madzaggal a Fujis i40 - az ilyen képeket asszisztens nélkül szeretem csak csinálni - két óra előkészület, kicsit több, mint egy óra fotózás meg még 8h utómunka, egy képért)

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Új hozzászólás Aktív témák