Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz akooos #80637 üzenetére

    A rawnak pont az a lényege, hogy a fizikai "kamera hardver" (tehát az érzékelő és az optika) képességeit és hibáit prezentálja. Ha a DNG fájl az egyik telefonnál jobb, a másiknál rosszabb, akkor az egyik telefon kamerájának képességei jobbak. :)

    És akkor kicsit ON is legyen. Próbálgatom a napokban az S8+ kameráját. Hát, G4 után rohadtul nem vagyok elragadtatva. :( Ok, persze a képek sokkal élettel telibb a G4-hez képest (hála a Samus színvilágnak), illetve végre a HDR is érdemben növeli a dinamikatartományt és elég kis időtartam alatt képes a HDR kép alapjául szolgáló képeket megcsinálni (emiatt nincs szellemkép, homályosodás, ami a G4-nél elég gyakori volt HDR esetén). De valahogy az élesség és a részletek tekintetében elsírom magam, ha összehasonlítok az S8+-al és egy pl. G4-el, vagy 5x-el készült képet (nem beszélve pl. a P20-ról). Persze, nem rossz az S8+ képe sem, de árkategóriájában azért ilyen téren hátul van szvsz, viszont összességében, telefonként egész jó választás. :K Na mindegy, majd 2 év múlva jobban átnyálazom a céges kínálatban szereplő készülékeket, hogy ne kelljen csalódnom. :D

    Rawokat is próbálgattam időközben, de sajnos azokkal sem vagyok túlzottan előrébb. Kicsit árnyékosabb helyszín esetén már megjelenik erősen a zaj és eléggé mosottnak is tűnnek a részletek. G4 szerintem ilyen téren is jobb volt, de ezzel még nagy tapasztalatom nincs.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák