Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psajti

    aktív tag

    válasz Thom! #75905 üzenetére

    A napokban tervezek 8 plussal raw képeket lövöldözni majd akkor teszek fel feldolgozás nélkülieket meg feldolgozottakat is.

  • pergabb

    senior tag

    válasz Thom! #75905 üzenetére

    csinálok neked, amint vissza kaptam az új telefont, mert elsőnek bibis volt a nagylátó kamerája (i8 Plus), bár ahogy láttam a netes képeket sok iphone 8 kamerája picit decenteres. Nekem eléggé az volt, így kapok újat :) Jobb oldalt pacába ment át a kép a szélén, de eleve az új készülékek a sarkokban lágyabban rajzolnak mint a régebbiek.
    Csodát amúgy ne várj, én 6s-hez hasonlítottam és nem éreztem egetrengető különbséget. A marketing duma, hogy a gyári progi harveresen szűri a zajt és ejj de csoda jó, az pedig egy marha nagy maszlag, nekem jobban tetszettek a 6s képei automatán. 8-as széria jobban szűri a zajt, élességből nem vesz annyira el, de nem színzaj lesz, ha nem színzaj pacák :D a falon befigyel pár több centis lilás elszíneződés ami eléggé ciki szerintem, bár én fotós vagyok és pixelharcos, sokkal komolyabban átnézem a képeket. Ezen kívül szaturáltabb képeket csinál és talán a dinamika egy hajszállal jobb lett, de szép képet akarok, akkor marad az alap iso 25 ill esetenként 20-ra is képes, ha nem nyúlok bele a pro módba Lr alatt, mert ott nem engedi lejjebb. Árnyékokat húzod, akkor ugyan úgy lilásodik a kép, legalább is este, sötét jeleneteknél látható. Képstabi nagy előny mind 2 kamera esetén. Dng-be fotózva én beteszem a topp kamerás mobilok közé, automatát nézem akkor viszont egy erős közepes.
    A saját képeden amúgy szándékosan hagytad ott a színzajt?

Új hozzászólás Aktív témák