Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djzolko

    tag

    válasz mobilefan #16960 üzenetére

    Azért írtam le, amit, hogy megértsd/megértsétek, hogy a dolog nem ennyire fehér és fekete. Sok dologgal én sem voltam teljesen tisztában, ezért olvastam utána. Bizonyos fokig a készüléken múlik, de ez nem a 30fps meglétén múlik. (Hanem azon, hogy mennyire sokrétűek a beállítási lehetőségek, amivel a helyzethez alkalmazkodhatsz.) Ezek telefonok, és nem azért drágák, mert kiválthatnak egy kamerát. Ha szereted, ha folyamatos a felvétel, akkor vegyél egy erre fejlesztett eszközt és tanuld meg használni. :) A telefon képességei ezen a téren is rendkívül korlátozottak.
    (Ha gyenge fényben elégedetlen vagy, állíts be egy kis negatív expo.komepnzációt a felvételnél. Ez csökkenti majd a záridőt, és vszeg kisimul tőle, vagy kevésbé lesz szaggatott a mozgás. Cserébe viszont kicsit sötét lehet a kép.)
    Sajnos ez ilyen, a beállítások, a jellemzők összefüggnek, minden mindennel, ha megérted a dolog működését, és az értékek jelentését, könnyebb lesz elfogadni a dolgot.

    ui.: Hiába várod el egy Touareg-től, hogy úgy kanyarodjon, mint egy Scirocco, pedig vszeg drágább.

    Azontúl, ha tartani akarod az 30fps-t, akkor ahhoz maximum 1/30s zársebesség szükséges. Ha a telefon nem tudja magát beállítani (márpedig manuálisan lehetőség nincsen..), akkor ha meggebedsz, akkor sem lesz 30fps. Ha beállítod mondjuk a -1 FÉ kompenzációt, akkor az mondjuk 15fps-ről vissza hozza a felvételedet 30-ra. Ha a szoftver engedi, emeld meg az iso-t is, akkor zajosodással, de alexpó nélkül tarthatod meg a frame rate-t.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák