Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Oliverda #16987 üzenetére

    2008. május 25., vasárnap - [19:26]
    Sutilt megrótták sárga zászlós előzésért

    A Monacói Nagydíj sportfelügyelői megrovásban részesítették Adrian Sutilt, amiért a verseny 13. körében sárga zászló hatálya alatt megelőzte Rubens Barrichellót, Kazuki Nakajimát és Nelsinho Piquet-t - írja az autosport.com. A helyzet iróniája, hogy a német versenyző csapata, a Force India ugyancsak a felügyelőkhöz fordult, hogy bepanaszolja Kimi Räikkönent, amiért a hajrában Sutilnak ütközött. Ezt Mike Gascoyne, a csapat technikai igazgatója közölte az ITV-vel a leintés után. Elképzelhető, hogy ha Räikkönen nem üti ki Sutilt, és a 25 éves pilótát leintik a 4. pozícióban, nemcsak megrovást kap, hanem meg is büntetik meg a fenti kihágásért, például úgy, hogy valamennyi másodpercet hozzáadnak az idejéhez.

    Kimi Räikkönen: (9) "Ez kezdettől fogva szörnyen silány verseny volt számomra. A rajt előtt gond volt a gumikkal, és megszegtük a szabályokat, ezért kaptam egy áthajtásos büntetést. A futam közben az volt a legfőbb problémám, hogy a lehető legjobban munkára tudjam fogni a gumikat. Aztán megváltoztattuk a stratégiámat, mert azt hittük, újra esni fog, ez azonban nem történt meg. Kétszer is le kellett cserélni az orrkúpomat, mivel letört az első vezetőszárnyam. Úgyhogy, amint láthatják, sokminden balul sült el, ennek az eredménye a 0 pont. (Adrian) Sutilt sajnálom, akit néhány körrel a leintés előtt megtorpedóztam. Az alagútból kihajtva, a féktávon elvesztettem az uralmamat az autóm felett, és semmit nem tehettem, hogy elkerüljem az ütközést. Kár, hogy ma így alakultak a dolgok, mert lett volna lehetőségünk jól szerepelni. Kétségtelenül elvesztettük a vezetést a világbajnokságban, de ahogy mindig is mondtam, az idény hosszú lesz. Most a lehető legalaposabban fel kell készülnünk Kanadára, ahol megpróbáljuk majd kiköszörülni ezt a csorbát."

    a5.hu

Aktív témák