Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz tomek1988 #93 üzenetére

    Tomek:
    rengeteg lehetőség van Debrecenben- de arra számolni kell, h nem viszik túlzásba a fizetést!
    Bármennyire is lehetsz kezdő, felvesznek, a Mechwartosokat szeretik! És, hosszú út vezet a tudás megszerzéséhez :)
    Ami azt illeti, (és erről mesélhetnék sokat), a suliban igen halvány tudással ruháznak fel... Én nagyon akartam tanulni, sokszor én voltam az utolsó, aki kijött a műhelyből, de...Mindegy, ez nem idevágó téma! A szerencse az, h a sulinkban viszonylag új és jó gépek vannak! Ez egyedülálló Debrecenben!
    Majd arra figyelj, hogyha valahová elmégy, h:
    1, ne zöldgombnyomogatósnak tegyenek be
    2, ne valami elavult, a világon máshol nem használt vezérlőre tegyenek (NCT...)

    Én kifogtam egy olyan céget, ahol egy időt sima marón eltöltöttem, utána megtanították egy hdh 530 kezelését, alapvető dolgokat (nullpontfelvétel, órázás, meg/befogási módok, szerszámok, és azok hűtése, szerszámélezés, programtechnológiai információk, DR-, DR+, körív, DEP/APPR, kúpmarás, lekerekítés, letörés, stb.! Csak az alapok) És ettől a héttől kezdve fogok arra a gépre betanulni, amin (remélhetőleg) majd önállóan is fogok dolgozni!

    A másik: voltam pár cégnél, de nemnagyon van kereslet CNC esztergályosra :S Persze van egy olasz cég, ahol csak ilyen gépek vannak (mondjuk spéci gépek), de az meg zöldgombos...
    Egy barátom tanácsa volt: érdemes korszerű, és széles körben elterjedt vezérlést megtanulni, kerülni a zöldgombos melót, még ha a fizu nem is éppen top! (persze élni kell valamiből, de ha NCT 90-en cserélgeted 5 évig az anyagot, havi 100 nettóért, nem biztos, h kamatoztatni tudod a megszerzett "tudást" egy hdh-n)

    Suli: van olyan cég, ahol ezt tolerálják! Mondjuk egy levelezős haveromról van szó, ami nem éppen mindennapos elfoglaltág! A részmunkaidő már kicsit neccesebb, de ez cég/cégvezető függő dolog!

    Ha kíváncsi vagy még valamire, kérdezz!

Új hozzászólás Aktív témák