Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz darvinya #40512 üzenetére

    Nem értek teljesen egyet. A javával igen.

    Az önvezetésben nem az utak kapacitása nő, hanem eltűnnek 2x 3 sávos Hungárián a belsőben 70-es táblánál 40-el tötymörgő mazsolák és telefon-nyomkodó méretfüggetlen egyének, drasztikusan csökkennek a balesetek, a forgalom lendülete és változó dinamikája egy irdatlan központi szoftver által és segítségével minden egyes autó vezérlőegysége számára tiszta és világos lesz, egy forgalmas útra felhajtáskor nem kell megállni és 20-al csorogni, hogy egy kövéret rúgva "hátha beférsz" , miközben a másik még gázt is ad, hogy "na ez be nem jön elém" (aztán csatt, mert vagy egyiküknek, vagy másiknak nem adta ki a matek), hú a lista végtelen. Egy minden autó lát mindent elv, és egy "szuperelme asszisztálja az egészet" esetén (ahol az egyes autók központi hiba esetén is embernél hatékonyabban vezetnek), szerintem nem illúzió, hanem egyenesen a jövő. És ha a teljes forgalomban részt vevő összes autó közötti követési távolság lecsökkenthető akár csak 10 centivel, máris tudni fogja a központi AI, mennyi plussz autó tehető fel mondjuk reggel 7:00 és 7:15 között egy hétfő reggelen az M1-M7 bevezetőre, annak melyik pontján, milyen tempóval, satöbbi, és hogy mindeközben a túlvégen mi történik, hova mennének többen, hova kevesebben, lámpák állítása (hülyevagyok, lehet meg is szűnnének), satöbbi. Nagyon messzire megyünk. Egy rohadt jó dolog. És ez 2x ennyi autót is megenged az utakon, mostani színvonallal (sőt) ... vagy töredék ennyi várakozási és dugó időt ugyanennyi autómennyiséggel.

    Home Office-al nem nő a fogyi, mert én most spec. Szigethalomról a Grafisoft-ba reggelente átlag 50-55 perc alatt jutok el, az Aldi meg 6 percre van, Spar 2, Tesco 4, Penny 3, és ha hetente 2x ejtem meg ezeket (Tesco-hoz számoljuk hozzá a mellette lévő DM-et, H&M-et, Bárdit, egy teljes stop-shop komplexum) akkor drasztikusan csökkentem az autóm útra és környezetre gyakorolt terhelését.

    HomeOffice-ban olyan termékeket lehet készíteni, mint a prohardver.hu, itcafe.hu és társai, ez szerintem elég jó termék, de cáfold meg, ha tévedek. A Facebook is egy jó termék, nem éppen bukó biznic és munkát ad X embernek. Amazon, satöbbi. Most komolyan, ne menjünk már odáig, hogy degradáljuk a billentyűnyomogatást a "lófasztseér" szintjére, mert mindjárt nagyon jó kedvem lesz..

    De ha engem nézünk, nekem műhely az álmom melléképületként, duplán kőzetgyapot hő- és hangszigetelt falakkal (így éjfélkor is flexelhetek, a kutyamacska se ébred fel rá, nemhogy bárki), kézműves audio eszközök (hangfalak, erősítők) gyártására. Full home-office ha így tetszik (mondjuk ez nem office, szar a példa, de home-nak home) :D

    Wall-E egyetértek. Sok betalálós film van. És sok értéktelen szar, amit a digitális billentyűnyomkodó világ ugyanúgy létrehoz, mint a kézzelfogható világ.

    Sosem az eszköz a hibás, hogy mit alkot, hanem aki alkot vele. Ezt jó észben tartani, nem esünk akkor szélsőségekbe. :K

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák