Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelly416

    veterán

    válasz DeFranco #16694 üzenetére

    Mondom, nem vagyok tisztában ezzel, mert egyszer vettem felnit, de 10 perc alatt kaptam négy jót, igaz, Mazdához. Lehet, ahhoz több van a piacon vagy csak marha nagy szerencsém volt. Passz. Csak azt mondtam, olcsóbb és takarékosabb is egy szett acélfelni, mint egy szett alufelni szerintem.

    Egyébként meg a homokfújás nem tudom, miért annyira drága. Kompresszort lehet venni (mondjuk én a vasútnál dolgozom, behoztam mindent ide, mert folyamatos levegő utántáplálás az nincs otthon, de itt van) ha van türelme hozzá az embernek elég is az, pisztolyt emlékeim szerint 3000 körül vettem Lidl-ben, homok van bármelyik tüzépen, talán 4000 volt 10 vagy 15 kiló megfelelő szemcseméretű. Felnit is pucoltam vele (a már említett Mazda régi felnijeit), lányomnak a régi BMX-emet teljesen festékmentesítettem, hogy utána saját ízlésére festhessük újra... munkáskesztyű, szemüveg vagy inkább sisak, meg egy jó öltözet ruha, amit nem sajnálsz. És az időd persze. Nem mondom, hogy bármit megfújnék, de se a felnit se a biciklit nem volt művészet tisztára gányolni. Anyagba nem mar bele a homok, ha még akad rajta festék, azt úgyis saját optikai érzékelővel észlelem, és nyomatok még oda homokot. Bizonyára sokan szívrohamot kapnak, hogy nem így kell ezt... de én ezt csak így tudom. :)

  • molnarpeter

    nagyúr

    válasz DeFranco #16694 üzenetére

    15" acélt vettünk bontóból, mindegyik pótkerék volt, tökéletes festéssel. Volt rajtuk használható gumi, azokat eladtuk pályázni. Így vmi 4k lett a vége darabonként... Megéri keresni egy nagyobb bontót.

Új hozzászólás Aktív témák