Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xPraetoriaNx

    senior tag

    válasz atainprison #635 üzenetére

    Igazából magad mondod ki a kulcsszót, aztán visszakérdezel. Többség. Nem mindenki, nem kötelező jelleggel te is, hanem a többség. És azt se mondtam, hogy CSAK azzal tolja mindenki.

    És onnan veszem, hogy ez azóta igazság amióta online játék létezik :D WoW-ban is általában az a 2-3 class rendelkezik a legnagyobb játékosbázissal, ami épp a legerősebb és / vagy legegyszerűbb. Ha egy class különféle speceit átvariálják, és A erősebb lesz mint B, akkor hirtelen azt veszed észre, hogy A speccel játszó játékos lett több. (Ez van most pl Deathknight-al, Legion elején Unholy volt az erősebb, mindenki azt tolta, egy ideje a Frost az erősebb, hirtelen a DK-k nagy része átállt Frost specre)

    Valamelyik For Honor Beta kapcsán is láttam egy statisztikát (amit persze így melóból rohadtul nem találok meg, de ha nem felejtem el otthonról kikeresem "előzményekből" és belinkelem neked utólag), a legjobban reprezentált class az Orochi volt, 24%-al. A többi 8/11 hős (lévén nem emlékszem melyik béta alapján készült, azt se tudom hogy rajta kívül hány más karakter volt értelemszerűen) meg osztozott a maradék 75%-on.

    Most így keresgélés közben csak egy ilyet találtam, szerintem ez is nagyon beszédes. Ez még alpha alapján volt ugye, amikor csak 6 class volt.

    Ha szar és / vagy nagyon bonyolult karakter lenne, valszeg nem ezt választanák az emberek. :))

    [ Szerkesztve ]

    There is no war. Only the harvest.

  • xPraetoriaNx

    senior tag

    válasz atainprison #635 üzenetére

    De, megválaszoltam a kérdést, az emberek nagy része a kisebb ellenállás felé halad, és általában megfigyelhető ez a tendencia. De mondok pár példát

    Még réges régen a War Thunder nevű játékban a brit vadászgépeken lévő "Hispanó" gépágyú iszonyat OP volt, oneshotolni tudta a többieket, miközben majdnemhogy minden más nemzet vadászgépeivel elég sokat bele kellett puttyogtatni az ellenségbe. "Érdekes mód" MINDEN (de tényleg, túlzás nélkül) meccsben (30-ból) 10+ ember jött Hispano-s repülőkkel. Ismétcsak "érdekes mód" amikor ezt a Hispano ágyút szétnerfelték, a német gépeket meg véletlen overbuffolták, onnantól megfordult az arány.

    CoD4-ben a P90 volt OP, érdekes mód minden második ember azzal rohangált.

    CoD WaW-ban a PPSh volt OP, érdekes mód folyamat azzal találkoztál szembe, és voltak olyan fegyverek amiket max akkor vett elő az ember ha challenge-et akart velük csinálni.

    World of Tanks, volt egy beton kemény tank (KV-3), erős és hajlított páncélja volt, ágyúja meg olyan erős, hogy nála 2 tierrel (10 tier van összesen a játékban) magasabb tankokat meg tudott gyalázni vele. Volt vele egy tierben egy másik szintén orosz járgány (KV-1S) ami bár ugyanezzel az ágyúval rendelkezett, armorja nem nagyon volt, ergó "az szar" kategóriába tartozott. KV-3-at nerfelték (fentebb rakták egy tier-el, ahol azért már alapból se volt annyira durva, meg pár tulajdonságával is mókoltak valamit). Mi történt? KV-3 szinte teljesen eltűnt, ellenben annyi KV-1S lett hogy beszarsz, pedig elvileg az szarnak számított, de mostmár neki volt 2 tierrel nagyobb tankokat meggyalázni képes ágyúja, szóval igazából mégse volt olyan szar, csak kevésbé volt OP, mint a KV-3.

    Folytassam még? Persze számszerű adatokat nem fogok tudni elédtárni, mert nem dolgozom egyik developer cégnél se, de ez a pár példa így azonnal átvillant az agyamon magától.

    De amúgy, a fentieket, meg előző kommentemet félretéve, melyiknek nagyobb a valószínűsége szerinted? Azért van ilyen rengeteg sok Orochi, mert
    a) OP és / vagy EZmód, vagy
    b) a másik TIZENEGY hős mind szar, élvezhetetlen, "csak" Orochival a legfeelingesebb gammálni?

    [ Szerkesztve ]

    There is no war. Only the harvest.

Új hozzászólás Aktív témák