Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolesz6

    aktív tag

    válasz =Thor= #779 üzenetére

    Sziasztok!

    ED3 területen vagyok és van Telekom kábeltelefonom HOPPÁ csomagban(3600HUF). Régen volt Telekomos kábeltv és net is, ezért egy Cisco epc3925 HGW van azóta is a bejövő kábel után.

    Ha most váltanék Flipre és pluszba a 100órás belföldi díjcsomagra, akkor gyakorlatilag +1100Ft lenne a mostanihoz képest. Viszont a korlátlan vezetékes telefon mellett lenne 100Mbit internet és ~130 csatorna köztük a Spíler1 és 2 meg a FilmBoxok.

    1, Jól gondolom a fentieket?

    Ha most 3600-at fizetsz, akkor +1100-ért 250 Mb/s-es netet kapsz, plusz a felsorolt csatornák

    2, Az „ingyenes” Telekom mobil hívást ha jól gondolom bukni fogom és mostantól minden mobil 5Ft/perc, ugye? (Amúgy eddig sem volt jelentős, max. 10-20perc.)

    Igen

    3, HGW-t gondolom cserélik valamelyik mostanira, de ezen kívül kell még valamit szerelni?

    Igen, hoznak egy Sagecom-ot, amiről fentebb írtam a tapasztalataimat.

    4, Ha jól rémlik a kintről bejövő kábel megy egy 2-es szűrő/osztóba. Egyik ág megy a HGW-be és onnan jön a telefon és jött az internet, a másik ág egy galvanikus leválasztó meg egy 3-as osztás után ment a 3 tv felé anno.
    Ez a rendszer most az IPTV-s rendszeren hogy néz majd ki?

    Az IPTV úgy néz ki hogy a szoltáltatótól kapott HGW hátoltalán 4 db ethernet port van. Ebből max 3-ra tudsz STB-t kütni vmilyen hálózati kábellel. (manapság a Cat5e már nem nagy elvárás, de STP-nek a HGW ethernet portjain lévő árnyékolás hiányában nincs sok értelme)

    5, Most a kábeltelefon szerintem nagyon jó minőségű. A FLIP ha jól néztem VOIP alapú, ennek milyen lesz a minősége és megbízhatósága?

    Erre sajnos nem tudok válaszolni, nekem még telefon készülékem sincs. Benne van az árban a szolgáltatás de én nem használom

    6, IPTV STB-hez milyen CAT kábel ajánlott? CAt5e-6-7? UTP vagy S/FTP? 20méteres CAT kábel gondolom nem lesz gond?

    Cat5e sztem bőven elég, mint fentebb leírtam

    7, STB SPDIF kimenete mehet házimoziba simán?

    Nálam a házimozi a TV-ről veszi a jelet optikai kábelen szóval erre nem tudok válaszolni.

    8, Hiába Telekom-os a FLIP is, ez szolgáltatóváltásnak minősül és kezdeményeznem kell a számhordozást Telekomon belül is?

    Úgy tudom hogy számhordozás nem lehetséges.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák