Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackSoft

    addikt

    válasz Bodor #9234 üzenetére

    Én nem ma kezdtem ezt a PC-s témát, de amikor elkezdtem, akkor még álmodni sem lehetett SSD-ről, hozzám már kicsit túl fiatal technológia, ezért nehezebb megértenem.
    Szóval én is elmentem, vettem egyet, betettem és feltettem egy (eredeti) Windows 8.1-et, és amikor már a BIOS-ban kiválasztottam, hogy az SSD lesz a rendszermeghajtó, és Pendrive-ról fogom telepíteni a win-t, akkor egyből kiírt a bios mindent, amit ő akart, nyomtam egy entert, és UEFI Boot-al telepítette a rendszert, gondolom beállított mindent, ahogy az kell hogy legyen.

    Csak ezek után olvastam sok mindent itt az SSD-vel kapcsolatosan, amiket nem csináltam, de igazából nem is szükséges szerintem, mert már elég okos a hardver, szoftver és tudja mit kell.

    Amúgy meg elég sok átlag user használ SSD-t, főleg laptopokban cserélik a HDD-t.

    ---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

  • Rayyy

    senior tag

    válasz Bodor #9234 üzenetére

    Nem célom a riogatás, és annak a mondatnak a végére kérdőjelet szántam, ahogy a rákövetkező hsz-emből látszik, csak valamiért nem tudtam szerkeszteni.

    Az az én szememben már eleve nem átlag felhasználót jelent, aki az eszközkezelőben megnézi, hogy mi hiányzik. Az én szememben az átlag felhasználó szépen felrak minden egyes programot az alaplaphoz kapott CD-ről és várja a csodát... és szerintem ennek ellenére nem érdemli meg, hogy problémái legyenek a géppel.

    Másrészről egyáltalán miért van szükség utánanézésre? (Ezt úgy írom, hogy mindennek utánanézek). Szerintem az sem átlagjúzerség, hogy ha veszel egy új "vincsesztert", akkor utánanézel, hogy mit hogy kell vele. Az átlag júzer hallotta a haverjától, hogy az ssd gyors, vesz egyet másnap, felrakja a Win-t, rámásol mindent és kész. Nem néz utána alignálásnak, meg stb... erre mondom, hogy bonyolultabb, mint gondoltam.

    De a lényeg, hogy az SSD sokkal jobb rendszerlemeznek, mint a HDD, nem akarom túlragozni.

    Ja, és köszi a hasznos cikkeket mindenkinek, itt a PH!-n!

    [ Szerkesztve ]

    Minden a legnagyobb render!

Új hozzászólás Aktív témák