Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz p.lac #14937 üzenetére

    Bocs, először azt hittem, hogy a cikkből kimásolt szöveg van ellentmondásban önmagával, de félreértettem (pontosabban én először nem is vettem figyelembe azt a rész, mert nem tűnt közvetlen módon relevánsnak a saját kijelentéseimre nézve, csak akkor gondolkodtam el rajta, mikor kiemelted benne ezt a rész):

    "Az SSD csak üres lap(ok)ra (4 kB-os egységek) írhatja fel az új adatokat, az érvénytelen adatokat tartalmazó lapok pedig ottmaradnak a helyükön, amíg szükség nem lesz a szabad területre. Ráadásul létezik még egy korlátozás, ami további problémát jelent: az SSD csak egy komplett blokk (512 kB, azaz 128 darab 4 kB-os lap) törlésére vagy felülírására képes."

    Itt a FELÜLírás a kulcsszó.
    Írni csak üres Page-re tudunk, üres Page-t pedig csak Erase Block törléssel tudunk csinálni. Ez nem jelenti azt, hogy minden Page felírásakor törölni kell egy Erase Block-ot, hogy legyen üres Page-ünk, mert általában lehet találni eleve üres Page-t is, ha TRIM-elünk és nem pakoljuk koppig az SSD-t (úgy, hogy még a host elől rejtett rész is dugig tömődjön). A felülírás viszont kifejezi, hogy a Page, amit módosítani szeretnénk, az nem üres. Ilyen esetben pedig csak úgy lesz üres az a felülírni kívánt Page, ha a teljes Erase Block-ot töröljük, amihez az a felülírni kívánt Page tartozik. Tehát ilyenkor kénytelenek vagyunk akár olyat is csinálni, hogy olvas-módosít-töröl-ír (jó lassan) egy egész Erase Block-on.

    De most segítséget kérek, hogy ez miként áll ellentmondással azzal, amit eredetileg írtam (figyelembe véve azt is, hogy TRIM-elünk, mert mostanság az a megszokott), mert bevallom, hogy ezzel most már talán elvesztettem a fonalat. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák