Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • the dealer

    tag

    Sziasztok!

    Vettem egy új gépet és az SSD-m sebessége messze elmaradt attól amit kéne tudnia.
    Az itt leírtakat mind megtettem, valamint biosban is AHCI-ra állítottam a dolgokat!

    Win 7 telepítés után, ati driver, lan driver + chipset driver (ebben nincs AHCI driver???) telepítése után a sebesség ennyi.

    Ezek után feltettem az ebben a cikkben linkelt "Intel® Rapid Storage Technology (W8 támogatás): iata_enu_11.7.0.1013.exe" drivert. Ezzel ennyi lett a sebességem. Tehát visszaesés történt.
    Amikor ezt uninstalláltam programok közül akkor ezt írta verziószámnak:
    Intel® Rapid Storage Technology 11.1.0.1013

    Ezek után feltettem még egy IRST drivert, szintén abban a cikkben linkeltet. ("STOR_Win7_XP_11.2.0.1006.exe")
    Ezzel ezt az eredményt kaptam. Ennek programok közt ezt a verziószámot írta: 11.2.0.1006

    Negyedik lépésként letöröltem ezt is és ezt a sebességet kaptam, ami jobb mint az IRST driverrekkel de a legelső méréstől elmarad.

    Jelenlegi konfigurációm:
    Asrock Z77 Extreme 4
    i7-3770k
    2X4GB 1600MHz Corsair Vengeance 9-9-9-24-2
    szerk.: Az egyik leglényegesebb dolgot felejtettem csak majdnem el: Vertex 3-as SSD-t vettem újonnan.

    Miért lassabb mint amilyennek kéne lenni-e? Miért lassul be ha felteszem az Intel® Rapid Storage Technology Drivereket?

    Előre is köszönöm a válaszokat!
    :R

    [ Szerkesztve ]

    Real life is just a hobby.

Új hozzászólás Aktív témák