Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zjuhasz

    aktív tag

    sziasztok,
    z68-as alaplaphoz használnám az Intel Rapid Storage technológiát. (hdd elé bekötni egy ssd-t). Az oprendszerem (W7) mérete nagy egy 64GB-os SSD-hez, 128GB-os meg drága nekem. Emiatt nem tisztán SSD-re raknám a rendszert, hanem az RST-t hívnám segítségül, ami max 64GB-ig támogatja az SSD-ket.
    Így egy Kingmax 64GB-on gondolkozom. [link] Eddig itt a fórumban nem találtam erről tapasztalatot. Ami még szóba jöhet: KINGSTON 64GB SATA3 2,5" SSDNow V200. Erről viszont akad néhány negatív vélemény.
    Milyen 64GB SSD lenne jó választás kb. 20-23ezer HUF körül?
    Az RST-ről eddig jókat olvastam, amire nekem kellene (rendszer boot gyorsítás, gyakran használt prg-k gyors elérése) arra jónak tűnik. [link]
    Ti hogy látjátok?
    köszi előre is

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

  • zjuhasz

    aktív tag

    válasz Fire/SOUL/CD #33642 üzenetére

    szia, igen természetesen a Smart Response kell nekem (SRT)
    A 64GB-ot úgy értem, hogy egy partícióra ennyit enged:
    With the Z68 SATA controllers set to RAID (SRT won't work in AHCI or IDE modes) just install Windows 7 on your hard drive like you normally would. With Intel's RST 10.5 drivers and a spare SSD installed (from any manufacturer) you can choose to use up to 64GB of the SSD as a cache for all accesses to the hard drive. Any space above 64GB is left untouched for you to use as a separate drive letter.
    Az oprendszert sajnos nem kevertem össze, ma a W7 a gépemen 90GB-ot foglal. (kismillió prg, (adobe cs5, játékok, videoszerkesztők) külön felh. fiók az asszonynak saját programokkal, stb.)
    köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, az ajánlott OCZ árban jónak tűnik. Sajnos az a kb. 40-50ezer HUF, ami egy 128GB-os ára, nem elérhető számomra mostanában.

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

  • zjuhasz

    aktív tag

    válasz Bodor #33652 üzenetére

    igen, köszi.
    pont emiatt akarnék SRT-vel SSD-t használni.:
    "20 GB-os SLC SSD-vel egy 4 éves 1 TB-os rendszerből is sikerült 41%-kal nagyobb tempót kisajtolni, mint egy VelociRaptor-ból. Vagyis ha olyas valakinek építünk rendszert, aki mindenféle fájlmenedzselgetési és keresztbe telepítgetési manőver nélkül szeretnének egy relative gyors konfigurációt, vagy a büdzsé nem teszi lehetővé egy méretes SSD beszerzését, akkor 110 dollárért cserébe átlagosan megduplázhatjuk egy klasszikus merevlemezes összeállítás tempóját."

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

  • zjuhasz

    aktív tag

    válasz BiP #33682 üzenetére

    szia,
    A cikkben ajánlott listából
    • ADATA S511
    • Corsair Force 3
    • Corsair Force GT
    • Crucial M4
    • Kingston HyperX sorozat
    • OCZ Agility 3
    • OCZ Vertex2 és Vertex 3 sorozat
    • Samsung 470 és 830 sorozat

    melyik SLC-s?
    köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

  • zjuhasz

    aktív tag

    válasz BiP #33780 üzenetére

    igen, pont ezért kérdeztem. Viszont ha az egész oprendszer ssd-n van, akkor minden írás ott történik. Ha SRT-ben használom, akkor az annyival több írási folyamatot generál? Azt gondolnám (olvastam) , hogy az algoritmus megnézni, mit használok, azt írja ki egyszer ssd-re majd onnatól kezdve onnan olvassa be.

    olvasásnál:
    "Az SRT úgy működik, hogy az SSD meghajtót egyfajta gyorsítótárként használja. A szoftver monitorozza, hogy a merevlemez mely részeit használjuk és azokat a blokkokat felpakolja az SSD meghajtóra is. Ha olyan adatot kell olvasni ami már fent van az SSD-n, akkor a rendszer onnan fogja kezdeményezni az olvasást, ezzel jelentősen lecsökkentve az elérési időt, és egy jó SSD esetében megnövelve az olvasási sebességet is"
    tehát ez csak minimális többeltírást jelent szerintem.

    írásnál:
    "az Enhanced módnál többet szeretne kicsikarni az SRT-ből, annak a Maximized módra, azaz a maximális gyorsításra van szüksége. Ennél a módnál az írási műveleteket a rendszer nem hajtja azonnal végre a merevlemezen is, csak az SSD-t használja, és később írja tovább az adatokat, ha épp kisebb üresjáratot tapasztal. A sebességnövekedés még jobb lesz, hiszen írásnál is észrevehetjük majd, cserébe viszont némi veszélyt vállalunk."
    itt, ha simán sd-re menne az oprendszer, ezek a műveletek ugyanúgy futnának, nincs semmivel sem több írás.

    összegezve: a monitorozás miatt lesz plusz írási mennyiség (sztem), ami ha állandó prg-ok vannak a gépen (ugyanazt a 20 alkalmazást nyitom meg rendszeresen) akkor az csak pár alkalmat jelent, onantól csak olvassa minden egyes indításkor.

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

  • zjuhasz

    aktív tag

    Corsair Force 3 SSD boldog tulaja lettem, hasít rajta az új rendszer. Viszont csinálnék egy "lassú, biztonsági" rendszert a régi vinyóm egyik partíciójára. A terv az, hogy bájtra pontosan átmásolnám az ssd tartalmát hdd-re és ha szükséges, akkor a boot során F8-al tudnék hdd-t választani. Külön boot menüt nem akarok, az csak lassítaná a gép indulását.
    Milyen prg-al tudnám ezt kivitelezni? Próbáltam Norton Ghost 15-el windows alól, de nem indult el a merevlemezről a másolat. Szerintem jobb lehet egy olyan prg, ami bebootol cd-ről és úgy másol, nem pedig a futó windows alól rántja ki a rendszerfájlokat.
    Mit javasolnátok?
    köszi

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

  • zjuhasz

    aktív tag

    válasz Fire/SOUL/CD #34239 üzenetére

    köszönöm a részletes választ, este megcsinálom. Nincs kihelyezve fájl, direkt mindent lehúztam telepítés közben az alaplapról, csak az SSD volt bekötve. Persze előtte megformázva és partícionálva még a régi win alatt...

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

Aktív témák