Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz atike #90869 üzenetére

    Nem lenne baj, bár ettől azért nem tartok. Talán az új A hét mesterlövész elindít majd valamit, attól több bevételt várok, mint Tarantino vérfürdőitől, amik mondjuk sokkal inkább western-ek, mint az a mindent felrobbantó vadnyugati akciófilm. Egyébként meg nem sok western készül, legalábbis klasszikus zsánerfilm nem sok. Néha felbukkan 1-1 komorabb, lassabb alkotás, és a legtöbben erős a drámai vonal.

    Egyébként jónak tűnik, bár a fakó képi világával nem vagyok kibékülve, olyan sok filmben látni ezt. Pedig valami nem attól fog komolynak tűnni, hogy nincsenek színei.

    Épp nemrég néztem újra a Silverado-t, végre ismét az eredeti szinkronnal. A 80-as évekre szerencsére az amerikai westernek is kinőtték a jól fésült szépfiús külsőségeket, bár koszban továbbra sem érnek fel az olaszokhoz. Mindenesetre a Silverado egy kellemes kliséparádé, van itt minden, börtönből szabadítás, banditák, rossz seriff, bosszú, telekért a telepeseket sanyargató birtokosok, meg persze néhány, nem éppen makulátlan múltú jófiú. A szereplőgárda elég erős, bár a banditák oldalán is lehettek volna nagy nevek, így viszont szegény Brian Dennehy-nek egyedül kellett állnia a sarat Kevin Kline, Scott Glenn, Kevin Costner és Danny Glover ellen, mert Jeff Goldblum-mal nem sokra megy. A vége meg egyenesen tökéletes. Persze giccses, klisés, egy jó western mégis mi mással is érhetne véget, mint egy lőpárbajjal a város főutcáján. Mégis van a jelenetben valami, ahogy a két régi barát, immár az ellentétes oldalon, szemben áll egymással, elköszön, tudván, hogy valamelyikük itt meghal.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Viszlát

    addikt

    válasz atike #90869 üzenetére

    Az esetleges reneszánszról nem tudok nyilatkozni, ez egy független ausztrál film. Ha megnézed a hsz-t amire válaszoltam akkor megérted miért linkeltem. :)

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák