Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz eeXaa #162394 üzenetére

    Az "élet megtalálja a módját" szakasz nekem kicsit túl pátoszos, de amúgy kb. erre gondoltam én is. Ezek a fajta tanulságok / üzenetek rám nincsenek túl nagy hatással, az újkori / legújabbkori irodalom ezeket elég alaposan körbejárta, amit a Barry Lyndonból ki tudsz venni, azt pl. Balzac a Goriot apóban 5x húsbavágóbban kivesézte. Ettől persze nem baj, hogy a filmből ez esik ki, feltéve, ha csak szimplán a sztori részekén elmeséli, és nem kezd rajta bölcselkedni - szerencsére Kubrick nem teszi.

    Szerintem Kubrick abszolút zseni, a 2001 és a Clockwork orange nálam még a 10 ponton belül is a magasabb kategóriába tartoznak, és a CO sokkal inkább elgondolkodtató még explicit tanulság nélkül is. Úgy általában a Paths of glory-val kezdve csak nagyon jó, brutál jó és iszonyú kib***ott k***a jó filmeket csinált. Ironikus módon a Lolita (meg a Spartacus) tetszik a legkevésbé, azok "csak" 8 pont körüliek. De hát azt eddig is tudtuk, hogy nem vagyunk egyformák :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák