Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyimger

    őstag

    válasz Pearce #137159 üzenetére

    Én veled együtt remélem, hogy az elnyomottság nagyobb mértékben reprezentálja magát a tehetség helyett. Le a kreatív szabadsággal! Kvótát!

    "The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Pearce #137159 üzenetére

    most lenne könnyű így oscart szerezni:

    csinálj egy filmet, amiben minden kisebbség megjelenik: félszemű indián, félkarú kínai, féllábú néger, stb... aztán arról szól, hogy a hiv+, meleg, afrokínai ismerősük (akit 5 éve ismertek meg a helyi hímzőklubban) halálán van, elkapja a covidot és zoom-on beszélgetnek vele utolsó napjaiban, amikor a kórházi ágyán fekszik... aktuális is lesz, dráma is lesz benne... garantált oscar :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Pearce #137159 üzenetére

    Majdnem linkeltem kommentár nélkül a "hollywoodreporter"-t, de megelőztél. :)

    Másrészt:
    ""Kezdem üldözöttnek érezni magam mert fehér férfi vagyok."
    Sajnos ez az a mondat, amit nem tudok komolyan venni. Mennyi lehet a világon a nem heteroszexuális emberek aránya? 10%? Kevesebb? Tehát nem a többség, hanem a jóval nagyobb többség hetero. Ezek után leírni ezt..."

    A "mennyi lehet a nem heteroszexuális emberek aránya" és a "kezdem üldözöttnek érezni magam" közti relációt az adja, hogy fehérként alulreprezentáltak vagyunk a bolygón (számszerűen), miközben a "nyugati világ" (kvázi a fehér massza, de ugye ez nem vegytiszta, hiszen jócskán keveredett néptömegről van itt szó, csak hát a gyökerek, kultúra, stb. "fehér"+átvett/integrált dolgok) gazdasági fölénye (ez ma éppen kérdőjeles) abban is lecsapódik, hogy látszatra Hollywood leuralja a világot. Mi a gond ezzel a képpel? Az, hogy Bollywood több filmet ont ki magából, a kínai filmipar is pörög, stb., csak hát ugye, hol mi dominál (mi Európa közepén-peremén - ízlés kérdése - USA-hullámokon lovaglunk, és csak egzotikus ínyencségként kóstolgatunk bele a nem hollywoodi termésbe), így tehát a trendi narratíva, miszerint a fehér uralkodó-elnyomó lenyomja a többieket (hol hangoztatják ezt? itt a "Nyugaton", ami a "MI HELYÜNK" - még), ezért kompenzálni, kvótázni, stb. kell.

    Röviden ugyanez: trendalapú, érdek-vezérelt, hangos kisebbség torzítja a valóságot, aminek a következménye a kolléga által megfogalmazott felismerés: "Kezdem üldözöttnek érezni magam mert fehér férfi vagyok."
    Nők, mint kisebbség (többen vannak a bolygón, nagyon kevés film készül nők nélkül, többnyire elég előretolt szerepekben vannak, stb.), lol.
    Talán annyival egészíteném ki, hogy "nem kezdem"... Ez a trend folyamatban van már egy jó ideje, és nem áll be egy szinten, hanem mindig egy lépéssel továbbmegy.

    (#137163) gyimger: +1 :)

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák