Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheVeryGuest

    senior tag

    válasz shtml #125 üzenetére

    Az előbb még azon sírtál, hogy biztosan megbüntetnek, mert nem a bíró belátására van bízva, hogy eldöntse télleg bűnt követtél-e el vagy sem, most meg már ez se jó. Szerintem ezzel a két paragrafussal (támadással-egyenértékű-védekezés + ijedtség) szabad kezet adtak a bíróknak és ez jó. Egyébként szerintem a bíró mérlegeli a két fél jellemét, illetve hátterét is, már amennyire ezt az eljárás időtartama lehetővé teszi. Persze az is számít kinek milyen ügyvédje van.

    Csak kell valami ami rákényszeríti az embereket, amikor pisztolyt rántanak, hogy még egyszer átgondolják a dolgot. Különben a ''beszólt''/''lendítette a karját'' alapon rögtön lehetne önvédelemből főbelőni ''mer aszittem, hogy megtámadot''.

    Az én elméleti kérdésem az, hogy ha mondjuk kirabolnak késsel, odadok mindent, majd utánamegyek és szó nélkül leütöm/leszúrom önvédelemnek számít-e? Hiszen így pont az a kezdeményezésből eredő előnyét nyerné vissza az ember, amit korábban elvesztett.

    “Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

  • DaSilva

    senior tag

    válasz shtml #125 üzenetére

    ''Az elhárítás szükséges mértékének túllépése'' nem akkor áll fenn, amikor ököllel jön a támadó és lelövöm, hanem amikor kitör a pánik és a földön fekvő támadóba belelövök még egyet, pedig világos, hogy már nem tud bajt okozni. Az elhárítás mértéke nem az elhárítás módja.
    Most olvastam egy esetről, ahol egy bácsi tök illegális fegyverrel sakkban tartott 3 betörőt, és megkérte őket, hogy ne mozogjanak. Az egyik belenyúlt a zsebébe (utólag kiderült, hogy csak mobil volt nála), bácsi lelőtte, betörő meghalt. Másik kettő ezután inkább állt, mint a cövek. Bácsit simán felmentették az emberölés alól, az illegális fegyver miatt kapott fél év felfüggesztettet.

    huss, fohászom száll feléd

Új hozzászólás Aktív témák