Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andralin

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tud valaki pontosabb magyarázatot arra, hogy a Facebook hogyan, mi alapján választja ki kiket ajánljon fel lehetséges ismerősnek? Mert néha félelmetes dolgok megtörténnek.

    Nekem van egyetlen egy profilom, amin kamu név és kamu adatok vannak megadva. Van ezen összesen 6 ismerősöm. Egy olyan ember, illetve pár közeli családtagja, akik egy teljesen elszigetelt részei az életemnek és semmilyen kapcsolatban nem állnak, nem is ismerik az életemben meglévő egyéb ismerőseimet, családtagjaimat, barátaimat, munkatársaimat, senkit. Ezt a profilt csak a velük való kapcsolattartásra használom, más profilom nincsen.

    Namost azon már meg sem lepődöm, hogy szokott felajánlani ismerősnek olyanokat akik benne vannak a telefonom kontakjaiban vagy akiktől e-maileket szoktam kapni.

    Viszont íme két ledöbbentő példa.

    Nemrég külföldi kiküldetés során egy nap munkavégzés során több órát tartózkodtam egy olyan emberke közelében, akivel korábban soha nem találkoztam, soha nem volt közöttünk e-mail vagy telefonos kapcsolat, neve, adatai sehol nincsenek az eszközeimen megadva, elmentve. Másnap a Facebook felajánlotta ismerősnek ezt az embert. :Y
    Mégis mi alapján? GPS koordinátákat néz, és aki sokat van fizikailag a közeledben azt már ajánlja is?

    Másik eset, hogy pár hete egy 25 évvel ezelőtti osztálytársamat ajánlotta fel, akinek szintén semmilyen kontaktja nincs meg és 25 éve nem láttam. :Y :Y
    És ezt mégis hogyan, mi alapján???

    Komolyan néha tényleg rémisztő dolgokat művelnek, jobb bele se gondolni, milyen szinten követik le az életünket... :W

Új hozzászólás Aktív témák