Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b0bcat

    addikt

    válasz Gabás #13713 üzenetére

    Most mit szerettél volna mondani ezzel? :D

    1) Egy szóval nem mondtam, hogy nem segédige. Sőt, nem egyszerűen segédige, hanem módbeli segédige. Azon belül is múlt idejű alak, amely egyben feltételes módú jelentéssel is bír. :K

    2) A nyelvtanuláson kívül milyen szempontból lehet még "kezelni" egy segédigét? :P

    3) Egyik angol igének sincs külön feltételes módú alakja, hacsak a múlt idejű és a harmadik alakot* nem vesszük annak, hiszen a feltételes módú mondatok "if"-es oldalán ezekkel fejezzük ki a feltételes módot. Ergo, ha úgy vesszük, akkor mindegyiknek van. :DDD

    (* Harmadik típusú feltételes módban a harmadik alakú ige elé egy "had" - nem módbeli - segédige is kell természetesen. Mielőtt belekötne valaki a pontatlan megfogalmazásomba. :U)

    4) Update: Hálásan köszönöm, hogy jóváhagytad (idézlek: "kb."), amit a kérdezőnek válaszoltam. Örömömre szolgál, hogy megerősítést nyert részedről is az (legalább "kb."), amit írtam. :C

    Szóval nem egészen értem, mit akartál kihozni a hozzászólásodból, pláne, hogy miért OFF-ként írtad, de szívesen meghallgatom a válaszodat. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák