Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FunPro

    senior tag

    válasz Dilikutya #141204 üzenetére

    Én igazából nem tudom, itt miről van szó! :B

    A mostanában keletkezett hozzászólásokról ez a kép jut eszembe:

    Egyrészt megértem, sőt, támogatom is a lázadó mozgalmat, másrészt viszont nem értem, hogy miért egy olyan technológia ellen lázadunk, ami (akármilyen okból kifolyólag is) nekem igazából jót tesz. Rengeteg megoldás van, amivel konkrétan átcsesznek. Eddig is így működött az ipar, ez után is így fog. Az igazi kérdés az, hogy nekem (mint felhasználónak) ebből mekkora hátrányom származik.

    Nekem például herótom van a modern tv-ken látható true motion, motion izé nemtudom milyen nevű technológiától, ami felskálázza a 30 fps-es cuccokat 60-ra. UNDORÍTÓ! Node, hogy én hány embernél/helyen jártam már, ahol ez a cucc alapértelmezetten be volt kapcsolva, és úgy ment a tv ÉVEKIG? Fogalmuk sem volt róla! Senki nem veszi észre! Elélnek úgy egy tv-vel, hogy én hányingert kapok 10 másodperc után! ÉVEKIG! És miután beállítom nekik normálisra, észre sem veszik a különbséget!

    Ezt azért hoztam fel, mert ugyan én még élőben nem láttam működni a technológiát, de fixen biztos vagyok benne, hogy soha nem mondanám meg, hogy a 4K kép amit látok, az most natívan van renderelve, vagy csak 1080p-ről van felnagyítva. Szerintem senki nem mondja meg! Talán azokat leszámítva, akik tényleg 0-24-ben, natív 4K tartalmakat néznek. Róluk elhiszem! De hány ilyen ember van? És ha észre is veszi valaki, ugyanolyan hányinger fogja el őt, mint engem a TV-től, vagy csak rámondja, hogy "nem olyan szép, mintha natív 4K lenne"?

    Szóval én tuti nem venném észre, hogy most mit látok. Node a hardver? Ő tuti észreveszi, hogy most éppen 4K-ban renderel, vagy csak nagyít! Jobban melegszik, többet dolgozik. Nagyobb lesz a villanyszámlám, hamarabb tönkremennek a cuccaim és még hangosabbak is. Nekem ez miért jó? Mert így megmodhatom, hogy a hülye programozó végre tudott egy olyan kódot írni, amiben végre natívan is látom azt, amit eddig is láttam?

    Akárhonnan is nézem, akármilyen okból is létezik a technológia, de ez akkor is egy jó technológia és van létjogosultsága. :K

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák