Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _drk

    őstag

    válasz vorosmarti #129989 üzenetére

    Addig van igény warezra, amíg csóróság van és meglehet oldani!
    Kutyát nem érdekli a szellemi jog. Ha jó vagy tudod értékesíteni, ha nem, úgy jársz mint a Witcher író.
    Látszik, hogy a politikusok se nagyon mentek ebbe bele: egy az hogy ők nagyon sötétben vannak (lásd netadó), kettő az hogy nagyon sok smucig tartalom gyártó cég van. (Az egész zeneipar egy fertő!)
    Ezeknek a javára dönteni a nép ellen öntökön szúrás.

    Amúgy meg mára elég szépen rendeződtek a dolgok. Konzolokon virágzik a szellemi jog, mert ott nem megoldható máshogy.
    PC-n meg ellehetetlenítették. Always Online, folyamatos patchelés,
    drága hardver amin egyáltalán megy valami.
    Ennek időt kellett hagyni és megoldották maguknak a kérdést.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz vorosmarti #129989 üzenetére

    Egyébiránt amíg sokan nem fogják fel hogy miért lopás a virtuális javak jogellenes használata, addig lesz igény a warez-ra.

    Erre írtam én, hogy még sok időnek kell eltelnie, hogy visszaszoruljon a warez. Egy tizenévesnek hiába magyarázod, amikor a szülei is másolva veszik neki a játékot, ha egyáltalán. Vagy lehúzzák torrentről. És ha ahhoz szokott hozzá, hogy csak gép kell, a játék ingyen van akkor elég nehezen áll át. És ha nincs rákényszerítve vagy ő maga nem érzi helytelennek akkor nem is fog. Még az előbbi esetben sem teljesen biztos, amikor a Denuvo megjelent én is inkább játszottam mással. "Majd feltörik" Ha mindenre került volna akkor meg előszedtem volna régebbi játékokat, de venni? "Soha :((" Aztán manapság már ott tartok, hogy Early játékokra költök pénzt és a héten majdnem rányomtam az Avengers előrendelésére :DDD

    Ismerőssel beszélgettem nemrég, 2 AAA-s játék árát elfüstöli egy hónapban, de én vagyok a hülye, mert játékra adok pénzt. Nem vitatkoztam vele, én is jártam abban a cipőben. Meggyőzni úgysem fogom. Mint korábban is írtam, még csak azt sem tudom mondani, hogy valós előnyöm van a vásárlásból.

    Szóval majd ha felnő egy olyan generáció amelyik a szüleitől azt látja, hogy megveszik a játékot, ha nem teljes áron akkor az akciót kivárva akkor változik valami.

  • FunPro

    senior tag

    válasz vorosmarti #129989 üzenetére

    Aki a relase-t készíti az megveszi a cuccot, majd feltöri. Nem kap érte pénzt (max hírnevet), szimplán hobbi szinten szórakozik.

    Ha ez nem áll közelebb a garázdasághoz mint a lopáshoz, hát, nem tudom...

    Amúgy ez az egész warez téma azóta lett így felkapva, mióta elkezdték magukat sajnáltatni a kiadók.

    Ha annyira káros lenne, mint amennyire be van álítva:

    1) Már 20-30 évvel ezelőtt be kellett volna csődölnie minden nagyobb cégnek/üzletágnak.
    2) Már senki nem csinálná, ha nem érné meg.

    Amúgy itt emlékeztetnék mindenkit, hogy 20 évellez ezelőtt a kutyát nem zavarta, hogy hamisított nes játékokat osztogattak 5000 forintért a piacokon, a hamisított "nes emulátorok" mellett.

    Pedig az én szememben ez ötször csúnyább dolog, hiszen ott tényleg haszonhoz jutottak azok, aki "ellopták a szellemi tulajdont". :K

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák