Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz cskamacska #124750 üzenetére

    Azt talán mondani sem kell, hogy az a trend hogy a vállalatok se közterhet, se bért egyre inkább nem akarnak fizetni, de a bevételek és a jövedelmezőség pedig rekordokat döntögetnek, az nem csak a játékipar sajátja.

    Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy a politika erősödő cégvilágtól való kiszolgáltatottsága, és a demokrácia egyre látványosabb kifingása könnyen a legdurvább disztópiák előszobájában üdvözölhet minket. :B

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • reelc

    veterán

    válasz cskamacska #124750 üzenetére

    Írtam egy jó hosszú választ aztán betettem egy txt-be.
    Kiírtam magamból amit akartam, higgyen mindenki amit akar.

    Igen rövid változat:
    Talán el kellene lassan fogadni, hogy a mikrotranzakció, DLC stb. olyan szinten beépült a játékiparba, hogy már valóban nem éri meg nekik valami ilyesmi megoldás nélkül játékot kiadni. Még akkor se ha valami elemző idetolja az Activision-Blizzard 1 napi kiadását a dolgozói bérektől kezdve a takarítószeren át a céges autók napi benzinjén ill. amortizálódásán át a vízautómatákig és megmagyarázza ez hány db skinből van fedezve és mennyit adózik belőle.
    Aki ezeken elkezd okoskodni az kívülálló, menjen el a cég befektetőihez és próbálja meggyőzni őket, hogy nem helyes amit csinálnak, ha beérné jóval kevesebb pénzzel, az úgy jobb lenne. Mert kb. ezt csinálják csak az interneten. Próbálnak rávilágítani miért irreális az elkért összeg, hisz nekik a töredékében van.
    Akkor már a bankokhoz is menjen valaki, hogy egy felvett hitelnek miért nincs kb. soha vége, és miért nő olyan sokat a kamat. Meg már az ember a felvett összeg dupláját visszafizette és még mindig jópár millió van még hátra belőle stb. Ez sem helyes.

    Cég+vásárló közösen teremtette ezt a helyzetet. Majd ha kidurran a lufi, akkor meg majd bámul mindenki, hogy nem jönnek a nagy AAA játékok, mert leépítés stb. miatt tovább fog tartani a fejlesztése, talán meg sem éri majd. A befektetők meg majd elmennek pl .a gyógyszeriparba mert beteg mindig lesz.
    Én úgy vélem hogy emiatt egyfajta kényszerpályán van az egész ipar. A kiadó nem mond le a nagy haszonról, nem teheti. A vásárlók jórésze 0day, preorder, mikrotranzakció stb., mert jó játék és megér annyit, mert már -30 off és ennyiért már jó, már játszani akarok vele nem fél év múlva stb.
    Ha én meg azt mondom hogy egyik játék sem éri meg a fizetésemhez/kiadásaimhoz képest, meg amúgy sem mondjuk az 5e Ft fölötti összeget máris azt hiszik hogy valami Crytek copy vagyok. :D

    Adózás: én ehhez kevés vagyok, vagy elkapják, vagy nem. Minden cég ki akarja használni a kiskapukat és az dobja rájuk az első követ, aki nem vett az USA-ból, brazilból stb. kiutazva, pl. játékot itthon a székében ülve.

    Arra meg elvileg minden cég törekszik, hogy minél alacsonyabb legyen a működési költsége. Kisebb munkabérek, nem túl drága eszközök, stb., és persze majd a főnököknek nagy év végi bónusz, mert milyen sokat megtakarítottak megint.
    Ahogy micafighter is írta ez is fontos részlete a nagy képnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák