Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pingvinn

    csendes tag

    Hello All

    Van egy Epson DX3850-es multifunkciós gépem, és amikor először kifogyott a fekete patronom, azt írta ki, hogy kikeveri a többi színből a feketetét, és lehet nyomtatni. Amikor én ezt választottam, ő ezt elfelejtette megtenni… ez még okés is lett volna, mivel nem fontos doksikról lévén szó, azt mondtam, legyen akkor kék… milyen naiv is voltam, mivel a drágaságos nyomim kijelentette, hogy nem fog addig semmilyen színnel nyomtatni, amíg én nem cserélem ki azt az egyetlen patront, ami (SZERINTE!!!!) kiürült. A fekete patront kiszedve, papírlapot fogva a „fecskendező” részhez és kicsit megrázva láthatja az ember, hogy van benne még jókora mennyiségű tinta, de mivel ezek a csodálatos patronok számlálós Chip-pel vannak ellátva, ezért ő kiszámolta nekem – totálisan helytelenül – hogy a patronom kifogyott .

    Aztán vettem egy EREDETI feketét, és happy voltam, DE… elkezdtem jegyezni, hogy mennyit is nyomtatok - az van ráírva, hogy 250 átlagos mennyiségű tintát igényelő lapot lehet vele kinyomtatni… és itt jött a következő meglepi, nem olyan rég elkezdte jelezni a „drágaságom”, hogy nagyon rövid időn belül kifogy a patron, és mindezt kb. 69 lapnál, amit ha felfelé kerekítek (mert ők az átlagot másként számolták), akkor az 100, de max 150 lapnak felel meg – hmmmmmmmmm, hogy is van ez??? – helpdesk-esek azt mondták hívjam a szervizeseket, nézzék meg, hogy nézzék meg, miért ZABÁLJA a tintát… nanemááááá, ezééééé??? – tegyem meg? még garis… kijönnek házhoz, és vissza is hozzák… majd meglátom, addig sajna majd nélkülöznöm kell. Még nem tettem bele utángyártott patront, szólva nem lenne semmilyen gáz.

    Nézegettem alternatívákat, mit lehet tenni, és meg is találtam a legolcsóbb utángyártott patronokat forgalmazó oldalt: http://www.patronok.hu/
    + amit találtam, egy szerviz utility:
    http://www.ssclg.com/epsone.shtml - SSC Service Utility - for Epson Stylus Printers.

    Chip Resettelő kéne, tudtok? A patron a köv. nyomtatókhoz jó:
    Epson Sylus D68 & D88 Series - DX3800 / DX3850 / DX4200 / DX4250 / DX4800 / DX4850
    tehát ha van nektek ezek közül valamelyik és tudtok resettelni, akkor az jó lesz nekem is, és előre köszi a linket, ahonnan rendeltétek.

    Mit szoltok ezekhez a csúcs megoldásokhoz? Miért is nem tudok másik színnel nyomtatni, ha csak az egyik patron fogy ki (ez orvosolható szoftveresen???)… minek kell a számlálóhoz ragaszkodnia ennek az „csunya szó lenne itt”-nak??? – resettelő kellene + utángyártott patron, mert én ezért nem fogok háromszor annyit fizetni.

    Előre is közi minden segítséget. A fórumot nagyon nem volt kedvem végigolvasni, hogy van e ezekre válasz, ha van, remélem nem gond mégegyszer leírni.

    Üdv, Arni

Új hozzászólás Aktív témák