Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trikó

    csendes tag

    Epzon és minden más értő kollégának kérdés:

    DX4450 multifunkciós szerkentyűt használt egy rokon. Tudták, hogy én a Canon gépparkot nagyrészt utángyártottal, meg "literes" tintával használom. Egyszercsak hirtelen ötlettől vezérelve tettek bele utángyártottat az Epsonjukba, persze fogyás szerint egyet, tehát keverve a gyárival...... Miután nem indult el vele a nyomtató, később tettek bele gyárit de azt sem volt hajlnadó már elfogadni. Jelenleg akármit teszek bele, az "Információ"- ablakban felismeri, hogy gyári, született ekkor és ekkor, cián, bíbor satöbbi, de a főablakban azt írja mégis, hogy nem ismerhetők fel a patronok.
    Szerviz azt mondta nekik telefonon, hogy jobban járnak, ha vesznek egy újat. Ezt tették.

    Ekkor nekem ajándékozták a cuccot ... :))))

    Fogadjam el, hogy van egy 20 centi vastag szkennerem, vagy van valami szervíztrükk amivel helyrelökök az agyát az alsó 15 centis doboznak? :)

    Lehetetlen nincs, csak tehetetlen...

  • trikó

    csendes tag

    válasz epzon #2792 üzenetére

    Az én gépemre már így települt, négy friss patronnal. Következőt csinálta új patronokkal:
    Kb. 1 mársodpercig az összes patron telinek mutatkozott, majd bejött a hibajelzés, hogy a patronok nem felismerhetők. Gép jelenléte nélkül is kiállt hibára a nyomtató. Azóta viszont már sosem mutatott telit. Már az is megfordult a felemben, hogy megsüti a patronok agyát.

    De megnézem, van egy 32-bites windőzöm is, amire még nem települt. A használatos 64-es XP egy igen jól sikerült, stabil dolog, amit Microsoft termékről ritkán állítok :)) Viszont láttam már olyat hogy a driverek nem kedvelték. Lehet, hogy xp32-n futna...

    Lehetetlen nincs, csak tehetetlen...

  • trikó

    csendes tag

    válasz lamiki #2798 üzenetére

    Az a helyzet, hogy a gyári CD-t is rég elhagyták. Esetleg ha tudna valaki a egy ilyen szoftot küldeni azt igen megköszönném.... :D

    A mostani frissen vásárolt patronszettet kidobhatom eszerint? És próbálkozhatok pár új szettel, hátha összejön? Ennyire méga HP sem beteges cég :)))

    Az egyetlen dolog, ami izgatni kezdett az EPSON ügyben, az Durabrite rendszer.... Az egy értelmes újítás... Meg persze maga a piezós tintalövés is az volt anno. A mai napig az összes kültéri nyomtató ezt használja, és egy csomóban EPSON-SEIKO fej van.
    ...Csak az ötmilliós gépekbe nincs bőr a képükön ilyen agyoncsippelős önmegsemmisítős rendszert rakni... Azok gond nélkül futnak a kannás tintával. (Persze a kannás tinta korántsem olyan szitokszó, minta kannás bor... :P )
    Ehh.... Nem vagyok boldog. Marad a 25 centi vastag szkenner megoldás úgy látom...
    Próbálok egy csipresetelést az összes patronon és játszom mégegy kört.

    A Canon gépekkel nincs gondom időtlen idők óta, mennek mint az igáslovak..... :( Ha akarom pigmentes csilivili tintával, ha akarom olcsó DYE-vel....

    Lehetetlen nincs, csak tehetetlen...

  • trikó

    csendes tag

    válasz lamiki #2808 üzenetére

    Ment a privát.

    Az a büdös a dologban, hogy egy gyári szettel lett nálam telepítve, és azonnal elküldött a p....
    Aztán próbáltam négy új utángyártottal is hiába.... resetelő is lett, de az már úgy tűnik, halottnak a csók.

    Mondjuk a négy gyári az úgy áll össze, hogy a színesek made in China, a fekete made in Indonesia felirattal hirdetik a kétségbevonhatatlan eredeti Epsonságukat :))) A fekete régebbi is, mint a többi három.

    Tudod küldeni valami fájlküldővel a szoftot, vagy adjak FTP-t?

    Az az én nagy bajom, hogy hajdanán Epsonokkal kezdtem a nyomtatózást, és a munkámból kifolyólag rengetegszer találkozom még ma is az Epson ipari nyomdatechnikáival, függetlenül attól, hogy nálam perpill csak Canon üzemel. Megvan bennük persze az újító szándék amihez pénz kell. Megcsinálták a Durabrite tintát és most benne voltak egy vízbázisú kültéri tinta fejlesztésében is, ami óriási dolog a rengeteg káros oldószer kiszorításában. De nem vagyok benne biztos, hogy ennek a fejlesztési anyagi háttere az kell legyen, hogy a kisjúzerrel kiheréltetjük és cseréltetjük a gépet, mert bizony aki utánakérdez, az már nem másik Epsont fog venni, hanem olyan nyomtatót, amelyik nem hisztizik.

    Ez az utángyártás-ellenes piacpolitika kb. olyan, mintha az autógyárak saját chipelt kannáikban árulnák az üzemanyagot a kocsijaikba, ráadásul típusonként másmilyenben, az utángyártott alkatrészeket pedig kivetné magából az autó menet közben.
    Az autók 200.000km-nél elpusztítanák magukat, függetlenül attól, hogy hogyan voltak karbantartva.
    Került már ki a kezem alól 3x resetelt (waste ink) Canon IP3000-es úgy, hogy a nyomaton nem lehetett látni, hogy mennyit futott a gép. Hogy üzemidő szerint öngyilkos lesz egy nyomtató, az egyszerű környezetszennyzés a profit érdekében. Mellébeszélés ,hogy azért történik, hogy Te jól járjál, mert így mindig szép és jó nyomtatód van. A régi nyomtatód meg veszélyes hulladékká válik...

    A piaci igény utántermelését szolgálja a dolog és azt, hogy szétválasszák a profi piacot a home és kisirodai piactól. Ha nem ölnék meg magukat a nyomtatók, kevesebb digitális nyomdagép fogyna, mert megérné jó minőségű CISS-ről üzemeltetett kisnyomtatókkal ellátni pl. a vállalati nyomdákat. De láttam már DVD sokszorosító üzemet is, ahol egy rakat IP4500-as nyomta a kész DVD-ket. :)))) Ez mondjuk beteges, de mégis jelent valamit. Egyszerűen minden gyártónál van valamilyen mesterséges szakadék a professzionális és a kisipari, vagy home felhasználók termékei közt, ami szerintem butaság. Nyugodtan lehetne köztes termékeket is gyártani, mint sok más iparágban. És köztes termék a alatt nem feltétlenül a szekrényméretű irodai multifunkciós gépeket értem.
    Ha pedig erre nem hajlandó a nagyérdemű gyártóközösség, hanem mindnáron az újabb nyomtatókat és a drága segédanyagokat akarja a júzer torkán ledugni, akkor ne csodálkozzon a kínaiak dömpingszerű, olcsó CISS, nagyobb űrtartalmú patron és egyéb segédanyaggyártásán.

    Nahh... eleget rizsáztam :))))

    [ Szerkesztve ]

    Lehetetlen nincs, csak tehetetlen...

  • trikó

    csendes tag

    Ujjujujujjj...... Kerestem a Durabrite tinta hivetelos oldószerét. Ezt találtam helyette :))) : http://forums.cnet.com/7723-7590_102-239260.html?tag=untagged

    [ Szerkesztve ]

    Lehetetlen nincs, csak tehetetlen...

  • trikó

    csendes tag

    válasz petszol #2816 üzenetére

    Tulajdonképp semmi kölönös, csak anyáznak a júzerek, hogy aszerviz hogy pattintja le őket a Durabrite beszáradásal, de egyébként minden mással is (talán itt is ismerős). Meg hogy az egyik átállt Canonra, és azóta nincs gondja. (Hozzá kell tenni, hogy a pigmentes tinta amígy is hajlamos megülni, ezért pl utángyártott pigmentes patronoknál nem szerencsés, ha nem gyári a felépítés. [link] )

    Van viszont pár nagyon korrekt írás a blogon korábbi nyomtatókkal kapcsolatosan.
    Pl a StylusPhoto 2000P kapcsán, ami nálunk valamiért nem terjedt el, pedig egy igen kellemes fejlesztése a Stylus Photo EX > 1290 vonalnaknak.

    Én most mindenesetre azt csinálom, hogy miután kifejezetten Epson fejekkel kísérletezem ipari célra, olyan nyomtatót veszek, aminek a szervizprogija és a service manual is elérhető. Így aztán a szervizt nem hívom, hanem felkotrom a szervizanyagot.

    Pl. szintén egy 2000P boldog tulajdonosa lettem, ami évekig állt egy építész/grafikus pár gépparkjában.
    A második patronszettet használta épp a gép. Olyan állapotban hoztam el, hogy azt hittem rosszul látok. Pormentes belső, a hulladéktinta kvázi még nem ért végig a csövön :))
    Elképesztő, hogy mit nyomtat profi papíron (ez már ugye szintén mikropiezós). És szépen beszélget a szervizprogival is. :))

    Az elsőként emléített DX4450-essel pont az a bajom, hogy ahhoz nincs progim. Nem is vennék újfajta Epsont semmi pénzért. Élből elveszteném a garit úgyis az első patroncserénél :)))

    Lehetetlen nincs, csak tehetetlen...

  • trikó

    csendes tag

    EPZON kollégához egy nagy kérdés: a Stylus Color 850 színes feje illeszthető-e a 3000-eshez?
    ... Jutányos áron hozzájuttoam egy StylusColor 3000-hez a vaterán. A jutányos ár kevésbé lett jutányos, mire a hölgytulajdonos (aki rengeteg nyomtatóval bizniszel) elpostázta a nyomtatót egy szál f....ban (egyszerű papírdoboz mindenféle ütésvédelem nélkül) A 110ml-es patronokat benne hagyta, a nyomtatót gondosan élére állította és úgy címkézte fel a dobozt. A lényeg, hogy a nyomtató belsejét némileg átjárta a tinta. (Ez a nyomtató tulajdonképpen egy belső CISS-t tartalmaz. A fejhez csövek viszik a tintát a fixen dokkolt tartályokból.)

    Mielőtt megalkudtunk a gépre, még tesztelte a nyomtató a színes fejet. Most, hogy így megérkezett hiába takarítottam ki, a színes fej nem csippan be a teszt elején, ahogy kéne. Még ma felteszek egy DOS-t valamelyik gépemre, hogy a gyári szervizprogit tudjam futtatni. Ha hajlandó fejcseréhez asszisztálni a gép, átültetnék bele egy 850-es fejet (F055060). Van egy 1250-es-esem is, de annak a fejét nem kockáztatnám. Inkább árszerelem abba a tintaellátót damperestől, ahogy van :)

    Lehetetlen nincs, csak tehetetlen...

  • trikó

    csendes tag

    válasz zoli970 #2896 üzenetére

    Lehet, de csak néhányszor érdemes, ha a dugulásokat kerülni akarod. Különösen ha pigmentes tintát használsz. Én négy-ötnél többször nem tenném egyazon szivaccsal. Léteznek újratölthető patronok szivacs nélkül. Viszont nem árt, ha van egy szűrő az aljában. A gyári tintaellátó rendszerek is szűrőben végződnek minden EPSON-SEIKO fej esetében.

    A rendesebb töltős patronokban és folyamatos tintaellátókban is van szűrő, és/vagy légszűrőn keresztül lélegeznek.

    Lehetetlen nincs, csak tehetetlen...

  • trikó

    csendes tag

    válasz epzon #2899 üzenetére

    Köszi azért. A gyári szervizdoksi nem túl egyértelműen úgy fogalmaz, hogy a 800 és 850 szervizelése megegyezik x/y kivétellel.
    Viszont a gyári fejtípus F055060 a 850-esben.A Stylus Color 800-1250-3000 esetében viszont F055000 vagy 55030, de láttam már 55090-est is árulni Stylus Color 3000-hez. .....

    Rákérdezek, nem marad más.

    Lehetetlen nincs, csak tehetetlen...

  • trikó

    csendes tag

    válasz epzon #2899 üzenetére

    http://www.worldclassink.com/Epson-F055090-F055070-F055030-Printhead-item65118.html

    Ez sem akármi így :)

    Lehetetlen nincs, csak tehetetlen...

Új hozzászólás Aktív témák