Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Kondor_

    tag

    válasz Sylc #17520 üzenetére

    "ugralok solo - open - privat kozott"
    "Miota ez az exploit megjelent az 1.4-ben, "

    Ez már béta óta így van, nem 1.4ben jelent meg, csak a hosszútávú küldetések miatt itt kapott igazán nagy hangsúlyt.

  • gigafun

    senior tag

    válasz Sylc #17520 üzenetére

    Sajnos a kereskedelem/csempészés esetén nem arányos a haszon a befektetett munkával és kockázattal. Ha valaki talált egy kereskedő útvonalat, akkor nyomta addig, amíg bele nem zöldült, szerintem te is láttál ilyet. :) A csempészés mindenhol a világon, sokkal jobban jövedelmez, mint a legális kereskedelem. Én is kereskedtem, de a csempészetet jobban szeretem, mert az a kis izgalom, hogy elkapnak, leszkennelnek, megbüntetnek, hozzáadott a játékhoz. De ha egy rakomány csempészáru nem hoz több profitot, mint a legális cucc, akkor minek vállaljam a büntetés/kilövés kockázatát? Ráadásul rengeteg időveszteség, ami megint csak nem térül meg. Akkor jött a hosszú távú csempészés. Több száz fényévre kellett elvinni a cuccot, közben minden csillagnál kalózok vártak, hogy kiszedjenek. Volt, hogy a csillagnál megégettem a hajómat, sőt még az árut is, hogy ne tudjanak kiszedni, aztán eljutni a célállomásig, ahol akár százezer ls-t kellett megtenni, és ezalatt tucatnyi rendőr zaklathat. Ez megérne némileg több profitot, mint a sima A-B-A-B kereskedés. Ha meg valakinek az tetszik, csinálja. De ha nem meri vállalni a kockázatot, akkor ne sírjon, hogy miért lehet a csempészéssel többet keresni. Csinálja, vagy ne csinálja, de nem kell a frontier-nél rinyálni ilyenek miatt.
    Lehet, hogy neked van igazad, de szerintem nagyon nincsenek átgondolva ezek a dolgok a fejlesztők részéről. Akkor legyen nagyobb a rendőri ellenőrzés, nagyobb büntetés, vagy ne lehessen kibújni a büntetés alól. A való életben ha elkapják a csempészt, elveszik a járművet, és sittre vágják a csempészt. De ha nem kapják el, kaszál.

Új hozzászólás Aktív témák