Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacerta

    aktív tag

    válasz Tartarus #63865 üzenetére

    Alapvetően egy QFN16 tok cseréje miatt vettem, mert a jó öreg Sn63Pb37-tel nem boldogultam.
    Forró levegős forrasztóállomásom nincs, és 300-350 fok kell pákával, hogy a thermal paden is megolvadjon a forrasz. De addigra megsül az IC és/vagy összefolynak a lábak. Na az ilyen esetekre pont jó a cucc.

    Korábban volt olyan téma, hogy emitter csere csillagon, ha valakinek nincs melegítőlapja. Erre az esetre is megoldás lehet ez a paszta. Nehezebb szétégetni a csillagot/emittert.

    Oké, hogy törékenyebb, meg rosszabb a hővezetése, ennek én is utána néztem, de ugye egyrészt ha használhatatlan lenne, akkor nem használnák, másrészt meg van az a helyzet, amikor vagy kompromisszumot kötsz, vagy megoldás nélkül maradsz.
    Ilyen hangyaf*sznyi méretű, mechanikai terhelés nélküli alkatrészeknél, ahol mikronos hézagok vannak a hordozó felülethez képest, sem az alakváltozó képesség, sem a hővezetés nem igazán releváns.

    Egy darabig szemeztem az Indiummal is, de nem találtam indiumos pasztát, dróttal pedig nem akarok bohóckodni.
    ...vagy vehetnék indium port, elkeverném hagyományos forrasztópasztában... :DDD
    Eh, macera, és egyáltalán nem biztos, hogy működik.

Új hozzászólás Aktív témák