Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gibbs

    csendes tag

    válasz arti1121 #3050 üzenetére

    Az én lámpám faroksapkája is 18mm átmérőjű, abba is belement. Legfeljebb ott, ahol a NYÁK-ról esetleg kilóg a kapcsoló sarka, ott egy picit csiszolópapírral megcsiszolod. Hidd el, hogy jobban járnál a nagyobb kapcsolóval, mert sokkal jobban forrasztható. Ha kompletten teszed be, akkor nem is kell forrasztani. A 12x12-es kapcsoló beforrasztása nagyon macerás. A test hőre lágyuló műanyag, az érintkezők olyan kicsik, vékonyak, hogy a forr. páka hőjétől azonnal átforrósodnak és az egész megolvad, eldeformálódik. Nemrég cseréltem egyet és azt hiszem a negyedik sikerült. Ekkor értettem meg, hogy ezeket a kapcsolókat miért árulják min. öt db-os csomagokban.
    Az SST50 szerintem kb. a névleges árammal van hajtva. Ha a faroknál mértél, akkor 8,3Vx2,84A=23,5W. Ha 80% hatásfokot feltételezünk, akkor a lednél ez 18-19W, ez pedig a leden eső kb. 3,6-3,7V mellett kb. 5A áramot jelent. Remélem jól számoltam.

  • Gibbs

    csendes tag

    válasz arti1121 #3050 üzenetére

    Bocs arti, elcsesztem az előző hsz-t! Nem tudom miért írtam, hogy 18mm a lámpám sapka átmérője! Pedig ma nem is ittam! A valóságban az 23mm, a kapcsoló PCB átmérője is 20mm, azon pontosan elfér átlóban a kapcsoló. A 18mm-be viszont nem fér bele.
    Akkor térjünk vissza a kiinduláshoz. 12x12-mm-ből olyanom van, 1:aminek a teljes magassága (a nyomógombbal együtt) 11,5mm, ez három lábú, a bemeneti (központi) és a két kimeneti láb ellentétes oldalon van és lefele vannak hajlítva, kapcsolási állásai 0-1-2-0; 2:a teljes magassága 9,5mm, ez is három lábu, a bemenet és a két kimeneti láb egy irányba áll és nincsenek lehajlítva, kapcsolási állásai 0-1-0-2-0; 3:teljes magassága 9mm, ez négylábú, a bemeneti és a három! kimeneti láb ellentétes irányba áll, kapcsolási állásai 0-1-2-3-0.
    Ez a választék 12mm-esből.

Új hozzászólás Aktív témák